IuteCredit 2019. gadā uzrāda spēcīgus rezultātus

Pērn Igaunijas starptautiskais finanšu tehnoloģiju uzņēmums IuteCredit grupa palielināja izsniegto kredītu apjomu par 86%, 2019. gadu noslēdzot ar 152 miljoniem eiro. Apjoma pieaugums tika sasniegts, pateicoties IuteCredit inovatīvajiem tehniskajiem risinājumiem, kas paātrina kredītriska novērtēšanu

Tehnoloģiju sekmēta izaugsme

Pēc IuteCredit Europe vadītāja Tarmo Sild teiktā, 2019. gadā ievērojami kāpa gandrīz visi grupas finanšu rādītāji. Piecās dažādās valstīs izsniegto kredītu apjoms palielinājās no 82 uz 152 miljoniem eiro, procentu ienākumi pieauga par gandrīz 108% no 22,6 uz 47 miljoniem eiro. Arī grupas EBITDA palielinājās par 56,2%, sasniedzot 20,2 miljonus eiro. IuteCredit neto peļņa šajā periodā pieauga līdz 8,4 miljoniem eiro.

“Šo izaugsmi veicina gudrās tehnoloģijas un augsta līmeņa klientu apkalpošana. Mūsdienās augsto tehnoloģiju uzņēmumi vairs nav nekas neparasts. Panākumu atslēga ir spēja saglabāt klientu apkalpošanas cilvēcisko dimensiju pat tad, ja ievērojamu darba daļu veic mašīnas,” skaidro Sild un piebilst, ka IuteCredit kā Igaunijas uzņēmumam lielu atbalstu dod arī e-Igaunijas veiksmes stāsts.

Situācija ar Kosovas licenci

Tarmo Sild uzskata, ka regulatora lēmums no 2019. gada 6. decembra atcelt uzņēmuma mikrofinansēšanas licenci Kosovā un nekavējoties likvidēt vietējo meitasuzņēmumu IuteCredit Kosovo bija nelikumīgs, un tas noteiktā laika periodā tiks atbilstoši labots. “Situācija Kosovā joprojām ir izaicinoša, bet mēs strādājam pie tā, lai tā netraucētu grupas pārvaldību. Mēs koncentrējamies uz biznesa rentablu izaugsmi,” viņš uzsvēra.

Šobrīd IuteCredit grupa ir nodevusi Kosovas lietu starptautiskajā šķīrējtiesā, lai šo jautājumu risinātu starptautiskā mērogā. Kosovas lieta IuteCredit grupas biznesu 2019. gada pēdējā ceturksnī ietekmēja 5,2 miljonu eiro apmērā.

2020. gada plāni

2020. gadā IuteCredit plāno palielināt izsniegto kredītu apjomu par vairāk nekā 210 miljoniem eiro un klientu skaitu līdz 300 000. Tas atbilst kopējiem ieņēmumiem 70 vai vairāk miljonu eiro apmērā. “Lai sasniegtu šos rezultātus, mēs strādāsim pie uzņēmuma komandu kompetenču pilnveidošanas. Tas mums dos iespēju analizēt datus un izmantot visas mūsu tehniskās platformas iespējas. Mums svarīgas ir arī lieliskas klientu attiecības – klienti paliek un atgriežas pie mums, jo IuteCredit sniegtās priekšrocības un pieredze atbilst viņu vajadzībām un gaidām,” skaidro Sild.

“Vēl viens svarīgs notikums mums ir fakts, ka IuteCredit grupa ir atvērusi divus jaunus uzņēmumus Bulgārijā un Bosnijā un Hercegovinā, no kuriem nākamajos periodos tiek sagaidīta strauja izaugsme. Turklāt mūsu produktu inovācijas ne tikai uzlabo kredīta pieteikšanās procesa ātrumu un ērtumu, bet arī dod pilnīgi jaunas priekšrocības mūsu klientiem. Mēs īpaši lepojamies, ka esam pirmais finanšu uzņēmums Maķedonijā, kas piedāvā MasterCard debetkartes,” komentē Sild. Pilns 2019. gada 12 mēnešu pārskats un 2020. gada perspektīvas ir pieejamas šeit.

Pašreizējā tirgus situācija

IuteCredit vadītājs Tarmo Sild komentē: “Pasaule piedzīvo nepieredzētu globālo pandēmiju, un mēs kopā ar klientiem un partneriem pielāgojamies esošajai situācijai. Šobrīd mēs galvenokārt koncentrējamies uz kredītu atmaksu un esošajiem klientiem. Nauda ir apmierinošā līmenī. Darbs no mājām ir kļuvis par jaunu normu. Kopējā ekonomiskā aktivitāte samazinās. Mēs redzam izmaiņas Albānijas, Moldovas, Maķedonijas, Bosnijas un Bulgārijas tirgos, vietējām varas iestādēm cenšoties kontrolēt šo ļoti dinamisko situāciju un attiecīgajos apstākļos nodrošināt vislabāko iespējamo iznākumu. Ir saprotams, ka visas nozares un valstis reaģē uz notiekošo, vienlaikus gaidot, kā situācija attīstīsies tālāk. Mēs esam gatavi pārdzīvot notiekošo, pateicoties mūsu komandu pieredzei un ieviestajiem nepārtrauktajiem procesiem, un sagaidām, ka klienti agrāk vai vēlāk atmaksās savus kredītus.”

Par IuteCredit

IuteCredit ir starptautisks mikrokreditēšanas un finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Igaunijā. Tas izsniedz galvenokārt vairāku maksājumu kredītus, tostarp auto kredītus. Vidējais kredīta termiņš ir 18 mēneši. IuteCredit ir kļuvis par vadošo mikrokreditēšanas uzņēmumu Eiropā – tā bilance ir 100 miljoni eiro, bet aktīvo klientu skaits sasniedz 200 000. Uzņēmums finansējumu piesaista, izmantojot publiskajā apgrozībā esošās obligācijas, kas tiek kotētas Frankfurtes biržā.

IuteCredit darbojas arī Moldovā, Ziemeļmaķedonijā, Albānijā, Bulgārijā un Bosnijā un Hercegovinā.

Lai iegūtu pieeju IuteCredit kredītiem dažādās valstīs, investori var investēt IuteCredit Albania, Moldova vai Macedonia izsniegtos kredītos. Kredītu atmaksa Mintos investoriem ir atkarīga no gala aizņēmēju veiktajiem maksājumiem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner