IuteCredit atsāk izvietot aizdevumus Mintos tirgū

IuteCredit sāk pakāpenisku atgriešanos pirmreizējā tirgū ar jaunām investīciju iespējām trīs tirgos – Ziemeļmaķedonijā, Albānijā un Moldovā. Uzņēmums uz laiku izstājās no pirmreizējā tirgus šā gada martā, jo strauji samazinājās aizņēmēju pieprasījums pēc jauniem aizdevumiem un nebija skaidrības par COVID-19 ietekmi uz faktiskajām aizdevumu atmaksām no klientiem un uzņēmuma rentabilitāti.

Apturēšanas laikā, kas beidzās ar šodienu, 18. jūniju, IuteCredit Europe atmaksāja saviem Mintos investoriem 10,9 miljonus eiro  pamatsummas un procentu apjomā, saglabājot aptuveni 10% no savas bilances naudas rezervēs.

IuteCredit izpilddirektora Tarmo Sild komentāri

“Dārgie Mintos investori,

Sākumā es vēlētos atsaukties uz Tomas Pueyuo rakstu par āmuru un deju ar vīrusu.

No IuteCredit skatpunkta mūsu tirgi Balkānu pussalā ir iegājusi garajā “deju” fāzē, kur klienti, regulatori un mēs paši turpinām darboties ļoti dinamiskā un dažkārt arī neloģiskā režīmā, kamēr jaunais koronavīruss netiek pilnībā kontrolēts. Pamatojoties uz pirmo trīs mēnešu pieredzi, medicīnas ietekme nav bijusi tik slikta, kā mēs baidījāmies, bet ekonomiskā ietekme līdz šim ir bijusi tik sarežģīta, kā mēs cerējām. Kopš marta mēs varam novērot arī pakāpenisku toņa maiņu oficiālajos paziņojumos par sagaidāmajiem mūsu valsts IKP samazināšanās tempiem. Pašlaik IKP samazinājums par -10% Balkānu pussalas valstīs 2020. gadā vairs nav neiespējams scenārijs. No otras puses, mēs esam novērojuši savu klientu atmaksas disciplīnas pakāpenisku uzlabošanos (nedēļu pēc nedēļas) pēc sākotnējā ierobežojumu šoka. Ir arī desmitiem tūkstošu klientu, kas punktuāli turpināja atmaksāt savus aizdevuma maksājumus 2020. gada 2. ceturksnī. Mēs esam pazemīgi pateicīgi. No ilgtspējīgas aizdevumu izsniegšanas viedokļa šis uzņēmējdarbības modelis joprojām ir dzīvs.

Apdomājot visu, mēs esam nolēmuši, ka ir pienācis laiks atgriezties pie gāzes pedāļa un atsākt jaunu aizdevumu uzsākšanu jēgpilnos apjomos. Atšķirībā no pirms-vīrusa perioda, mēs izmantosim gan gāzes, gan bremžu pedāli ar papildu piesardzību, jo uz priekšu braucošā ceļa ir daudz mainīgo. Mūsu uzskatā ceļš būs līkumains un sarežģīts vismaz vēl gadu, kamēr “deja” turpinās. Mainījusies arī aizdevumu apetīte un vēlme uzņemties risku/atlīdzību visām ieinteresētajām personām, tostarp aizdevumu klientiem un Mintos investoriem. Jutīgums pret savlaicīgu naudas plūsmu joprojām ir augsts. Mēs varam redzēt, ka mainās aizdevumu veidi un aizdevumu GPL, kurus izsniegs IuteCredit, kā arī pirmreizējā tirgus dziļums un cenas. Es ceru, ka peļņa no ilgtspējīgas kreditēšanas, kā to ierosina IuteCredit, apmierinās Mintos investoru apetīti.”

Tarmo Silds, IuteCredit Europe izpilddirektors

Par IuteCredit

IuteCredit – dibināta 2008. gadā – ir vadošā Eiropas personīgo finanšu kompānija. Grupa ir specializējusies patēriņa kredītos, izmantojot savus 100% meitasuzņēmumus, izmantojot pašu kapitālu un aizdevuma kapitālu. IuteCredit apkalpo klientus šobrīd Moldovā, Albānijā, Ziemeļmaķedonijā un Bulgārijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā. IuteCredit aizdevumu produkti ir nenodrošināti patēriņa aizdevumi ar termiņu no 1 mēneša līdz 36 mēnešiem un aizdevumi, kas nodrošināti ar automašīnu ar termiņu līdz 60 mēnešiem. IuteCredit misija ir radīt ārkārtas pieredzi personīgo finanšu jomā, pārsniedzot klientu cerības.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner