IuteCredit emitē korporatīvās obligācijas 75 miljonu eiro apmērā profesionālajiem un privātajiem investoriem

Zemāk sniegto paziņojuma tekstu AS Mintos Marketplace sniedza IuteCredit Finance S.a.r.l. (reģistrēta Luksemburgā ar reģistrācijas Nr. B 234678). IuteCredit Finance S.a.r.l. ir Mintos sadarbības partneris un piedāvā investīciju iespējas mintos.com.

IuteCredit informē, ka ar tam pilnībā piederošā meitasuzņēmuma IuteCredit Finance S.a.r.l. starpniecību tas ir emitējis augstākā līmeņa nodrošinātās korporatīvās obligācijas (ISIN: XS2378483494) par kopējo pamatsummu 75 miljoni eiro. Šāds solis seko vairākām Eiropas profesionālo investoru sanāksmēm, kā arī pēc pirmā publiskā piedāvājuma privātajiem investoriem Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Vācijā. Saskaņā ar IuteCredit sniegto informāciju ieņēmumi no emisijas tiks izmantoti, lai finansētu izaugsmi pašreizējos un nākotnes tirgos un refinansētu esošo parādu.

"Mēs novērtējam un lepojamies par institucionālo un privāto investoru izrādīto uzticību. Vairāk nekā 2500 privāto investoru mums ir uzticējuši savu naudu, un mēs sāksim strādāt pie viņu turības palielināšanas. Emisijas ieņēmumi tiks izmantoti, lai īstenotu Iute misiju radīt izcilu pieredzi personīgo finanšu jomā."

IuteCredit grupas vadītājs Tarmo Sild

Rezultātā IuteCredit ir ieplānojis atpirkt Mintos aizdevumu tirgū finansētos aizdevumus 35-40 miljonu eiro apmērā. Investori, kuri Mintos aizdevumu tirgū ir investējuši šajos aizdevumos, šīs atpirkšanas ietvaros saņems pilnu pamatsummas atmaksu un procentus. Saskaņā ar IuteCredit vadītāja Tarmo Sild teikto, IuteCredit tuvākajā nākotnē turpinās darboties Mintos aizdevumu tirgū. Aizdevumu investīciju atpirkšana notiks no 2021. gada 11. oktobra.

"Lai gan mēs ievērojami samazināsim Mintos finansēto aizdevumu īpatsvaru, mēs turpināsim darboties platformā, lai noteiktu pārredzamības, uzticamības un vislabākās riska un atdeves attiecības etalonu."

Tarmo Silds, IuteCredit grupas vadītājs

IuteCredit norāda, ka zemāka kupona cena un garāks dzēšanas termiņš salīdzinājumā ar jau apgrozībā esošo korporatīvo obligāciju (XS2033386603) labvēlīgi ietekmē Iute finansējuma struktūru. Tas arī norāda, ka augstākā līmeņa nodrošinātās obligācijas, kuru termiņš ir 2026. gads, tika emitētas par nominālvērtību ar procentu likmi 11,0 % gadā, kas maksājama reizi pusgadā – pirmais procentu maksājums tiks veikts 2022. gada 6. aprīlī.

Saskaņā ar IuteCredit sniegto informāciju sākotnējais publiskais piedāvājums 50 miljonu eiro apmērā tika pārsniegts par vairāk nekā 35 miljoniem eiro, tāpēc uzņēmums nolēma palielināt piedāvājumu par 25 miljoniem eiro, ņemot vērā lielo pieprasījumu un pašreizējo finansēšanas pasākumu elastīgumu.

IuteCredit norāda, ka visi iesniegtie privātpersonu parakstīšanās rīkojumi par kopējo summu 20 miljoni eiro tika piešķirti pilnā apmērā – no tiem vairāk nekā 2500 privātie investori no Baltijas valstīm saņēma gandrīz 18 miljonus eiro. Uzņēmums arī norāda, ka aptuveni 75 % no kopējā emisijas apjoma tika piešķirti, daļēji ņemot vērā parakstīšanās rīkojumus, vairāk nekā 30 institucionālajiem investoriem visā Eiropā. Saskaņā ar IuteCredit sniegto informāciju norēķini gaidāmi 2021. gada 6. oktobrī.

Saskaņā ar IuteCredit sniegto informāciju jaunās obligācijas plānots iekļaut gan Frankfurtes biržas, gan Nasdaq Tallinas biržas regulētajos tirgos. Uzņēmums norāda, ka Frankfurtes biržā pirmā tirdzniecības diena ir gaidāma 2021. gada 6. oktobrī, bet Nasdaq Tallinas biržā – 2021. gada 7. oktobrī.

Investoriem, kuru aizdevumu investīcijas IuteCredit atpirks, Mintos aizdevumu tirgū joprojām ir pieejams daudzveidīgs investīciju iespēju klāsts. Pašlaik ir pieejams liels aizdevumu piedāvājums, tostarp no IDF Eurasia, Revo, Dozarplati, Conmigo Vales un DelfinGroup. Lai uzzinātu vairāk, apskati pilnu sarakstu ar pirmreizējā tirgū pieejamajām aizdevumu investīcijām.

Aicinām tos Mintos investorus, kuriem ir personalizētas automatizētas stratēģijas, pielāgot IuteCredit iestatījumus, lai stratēģijas varētu tikt izpildītas arī turpmāk.

Par IuteCredit

2008. gadā dibinātais IuteCredit ir Eiropā vadošs personīgo finanšu uzņēmums. Grupa specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā caur tā 100% meitasuzņēmumiem, izmantojot pašu kapitālu un aizdevumu kapitālu. Šobrīd IuteCredit apkalpo klientus Moldovā, Albānijā, Ziemeļmaķedonijā un Bulgārijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā. IuteCredit aizdevumu produkti ir nenodrošināti patēriņa aizdevumi ar termiņu no 1 līdz 36 mēnešiem un ar automašīnu nodrošināti aizdevumi ar termiņu līdz 60 mēnešiem. IuteCredit misija ir radīt izcilu pieredzi personīgo finanšu jomā, pārsniedzot klientu gaidas.

AS Mintos Marketplace atruna

Šajā publikācijā sniegtā informācija ir tikai mārketinga komunikācija, un tā nav uzskatāma par investīciju konsultāciju.

Investēšana ir saistīta ar risku. Nav garantijas, ka Tu atgūsi investēto summu. Līdzšinējie rezultāti negarantē līdzīgus rezultātus nākotnes. Mintos nav atbildīgs par nekādiem tiešiem vai netiešiem zaudējumiem, kas radušies, izmantojot sniegto informāciju.

Šajā publikācijā sniegtā informācija nav paredzēta kā reklāma, aicinājums, piedāvājums vai ieteikums pirkt vai pārdot jebkādas investīcijas vai veikt jebkādus citus darījumus. Jebkurš investīciju lēmums ir jāpieņem, pamatojoties uz ar investīciju saistīto risku analīzi. Pirms investēšanas, izvērtē savas zināšanas, pieredzi, finansiālo situāciju un investēšanas mērķus.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner