IuteCredit nyní nabízí pro investování na Mintos půjčky z Kosova

Společnost IuteCredit opět rozšířila nabídku investic na Mintos. Umisťuje své spotřebitelské půjčky poskytnuté v Kosovu na tržiště. Toto je doplnění již dostupných půjček pro investování od IuteCredit z Albánie a Modávie.

Skupina IuteCredit byla založena v roce 2008 a podniká v Moldávii, Albánii, Makedonii a Kosovu. Skupina má čisté úvěrové portfolio 30 milionů EUR a pomohlo více jak 200 000 zákazníkům. Cílí na vytvoření výjimečné zkušenosti v osobním financování, tím že předčí očekávání zákazníků.

Průměrná půjčka poskytnutá v Kosovu od společnosti IuteCredit umístěná na Mintos bude 400 EUR s dobou splácení 8 měsíců. Očekávaný výnos pro investory je až 11 %. Jelikož Kosovo přijalo eura (EUR), jako svoji oficiální měnu, tak půjčky od IuteCredit jsou na tržišti nabízeny ve své lokální měně.

Aby byl zájem investora v sounáležitosti s IuteCredit, tak si společnost ponechá 10 % z každé půjčky umístěné na Mintos na své rozvaze. Všechny půjčky poskytnuté v Kosovu společností IuteCredit budou s garancí zpětného odkoupení a společnost se zavazuje odkoupit všechny půjčky v prodlení.

IuteCredit začala svoje podnikání v Kosovu v říjnu 2017 a je regulována Centrální bankou Kosova. Momentálně je jeden z lídrů trhu alternativního financování v zemi. Od svého založení bylo v Kosovu poskytnuto více než 8 000 půjček v hodnotě více než 3,5 miliony EUR. Na konci srpna 2018 čisté úvěrové portfolio společnosti v zemi bylo 2,2 milionu EUR.

Kosovská republika je nejmladší evropskou zemí. Svoji nezávislost od Srbska získala 17. února 2008. Dle Světové banky, během let 2009 až 2017 skutečné HDP rostlo průměrně 3,5 % každý rok. Dle Prohlášení o investičním klimatu pro rok 2017, v roce 2016 stát ratifikoval strategický investiční zákon, který zlehčil přístup investorů do klíčových sektorů.

Abyste nabyli expozici vůči půjčkám od IuteCredit Kosovo, tak investoři budou moci investovat do půjček poskytnutých společností Mintos Finance společnosti IuteCredit Kosovo, a kde splácení bude závislé na splátkách uživatele půjčky. Každá půjčka vystavená společností Mintos Finance společnosti IuteCredit Kosovo bude konkrétně svázána s odpovídající půjčkou poskytnutou společností IuteCredit Kosovo konečnému uživateli půjčky. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Detailní popis nové struktury je dostupný v dokumentu dohoda o půjčce a dohoda o postoupení společnosti Mintos Finance.

Pokud používáte Auto Invest a chcete investovat do půjček z Kosova od společnosti IuteCredit, tak se ujistěte, že jste náležitě upravili Vaše nastavení. Využijte tuto unikátní příležitost a investujte do půjček od IuteCredit z Kosova!

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner