IuteCredit pokračuje v administraci úvěrového portfolia v Kosovu a zahajuje právní šetření nedávného rozhodnutí Centrální banky Kosova

V návaznosti na páteční oznámení z minulého týdne, IuteCredit poskytuje své stanovisko k situaci a informuje o svých dalších krocích.

IuteCredit Kosovo, 100% vlastněná dceřiná společnost IuteCredit Europe, potvrzuje, že jejich licence na mikrofinancování byla s okamžitou účinností odebrána dne 6. prosince 2019. Centrální banka Kosova (CBK) jmenovala likvidátora společnosti IuteCredit Kosovo.

IuteCredit zveřejnila prohlášení managementu společnosti, který komentuje, že odebrání licence a jmenování likvidátora je zcela neočekávané a přichází bez předchozího upozornění. Společnost okamžitě zahájila vyšetřování a právní zhodnocení skutečností s cílem plně využít všech dostupných právních opatření, která pomohou situaci vyřešit  a chránit zájmy IuteCredit Europe jakožto akcionáře, věřitele a investora v Kosovu.

Vzhledem k odebráni licence, IuteCredit Kosovo již nemůže déle poskytovat nové úvěry v Kosovu, ale stále pokračuje v administraci stávajících úvěrů poskytnutých před oznámením CBK 6. prosince 2019.

Investoři na Mintosu proto nenaleznou na tržišti žádné nové půjčky z Kosova od společnosti IuteCredit. Mintos zároveň přijme adekvátní právní opatření, aby od IuteCredit Kosovo získal finanční prostředky splatné Mintos investorům. Mintos za tímto účelem zapojí místní kosovskou advokátní kancelář.

IuteCredit s Mintosem spolupracuje. Vedení IuteCredit potvrdilo svůj závazek splácet dle poskytnuté skupinové garance, aby zajistilo, že budou Mintos investoři vyplaceni. Mintos tedy očekává, že investoři dostanou své peníze z investic do půjček IuteCredit Kosovo včas a v plné výši.

„Jednoduše nesouhlasíme s neočekávaným a drastickým rozhodnutím CBK. Jelikož řešíme různá obchodního rizika spojená s naším podnikáním v různém právním a správním prostředích, tak jsme z pozice akcionářů, věřitelů a investorů přesvědčeni, že lze nalézt uspokojivé řešení v rámci právního státu a dialogu v Kosovu a my se proti rozhodnutí co nejdříve ohradíme,“ řekl Tarmo Sild, generální ředitel skupiny IuteCredit Europe.

O IuteCredit

Společnost IuteCredit byla založena v roce 2008 a je přední evropskou společností zaměřenou na osobní financování. Skupina se specializuje na spotřebitelské úvěry prostřednictvím svých 100% vlastněných dceřiných společností s využitím vlastního kapitálu a úvěrů. IuteCredit v současné době poskytuje své služby zákazníkům v Moldavsku, Albánii, Severní Makedonii, Kosovu a Bosně a Hercegovině.

K 30. 9. 2019 se tým IuteCredit rozrostl na 341 zaměstnanců, včetně managementu a IT. Celý tým IuteCredit zpracoval za 9 měsíců 2019 téměř 470 000 žádostí o úvěr. IuteCredit spravuje portfolio více než 500 000 zákazníků s více než 90 miliony EUR hrubé jistiny úvěrů ve své databázi. Úvěrové produkty IuteCredit jsou nezajištěné spotřebitelské úvěry se splatností od 1 měsíce do 36 měsíců a také půjčky zajištěné autem se splatností až 60 měsíců. Hlavním cílem IuteCredit je poskytovat mimořádný služby v oblasti osobního financování překonáním očekávání svých zákazníků.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner