IuteCredit publicē 2020. gada 1. pusgada neauditētos rezultātus

IuteCredit publicē 2020. gada 1. pusgada neauditētos rezultātus un atgādina par uzņēmuma atskaites zvanu, kas notiks rīt, 2020. gada 31. jūlijā, plkst. 10:00 CEST. Lūdzu, ņem vērā, ka Mintos šo sarunu nekādā veidā neorganizē un neuzrauga.

Zemāk Tu vari iepazīties ar uzņēmuma ziņojuma svarīgākajiem darbības un finanšu rezultātiem, kā arī lasīt IuteCredit vadītāja komentāru. 

Svarīgākie darbības rezultāti

 • Darbības izmaksas samazinātas par 25%, saglabājot darbinieku skaitu virs 350 cilvēkiem;
 • Kases uzkrājumi skaidrā naudā un ar zeltu nodrošinātiem, biržā tirgotiem fondiem pārsniedz 12% no bilances;
 • Kontrolēta bilances samazināšanās līdz 96,7 miljoniem eiro (2020. gada 1. ceturksnis: 105,6 miljoni eiro); samazināšanās ir apturēta kopš 2020. gada jūlija;
 • Pārskata periodā izsniegto aizdevumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu samazinājās par 24,7% līdz 92 880 (2019. gada 1. pusgadā: 123 368);
 • Izsniegto aizdevumu pamatsumma samazinājās par 23% līdz 49,9 miljoniem eiro (2019. gada 1. pusgads: 65 miljoni eiro);
 • Bruto kredītportfelis ir samazinājies par 2,3% līdz 90 miljoniem eiro (2019. gada 31. decembrī: 92,1 miljons eiro);
 • 2. ceturksnī aizdevumu uzkrājumiem pievienoti papildu 7,9 miljoni eiro (2020. gada 1. pusgadā kopā 11,8 miljoni eiro); ņemot vērā pašreizējo klientu atmaksas disciplīnu, sagaidāma reversēšana;
 • Vietējie tirgi (sīkāku informāciju skatīt pārskatā) ir ļoti noturīgi; aizdevumu pieprasījuma un klientu atmaksas disciplīnas uzlabošanās kopš 2020. gada jūnija;
 • Atmaksas disciplīna, ko mēra ar klientu darbības indeksu (CPI), ceļā uz atveseļošanos pēc starpposma samazinājuma; CPI0 un CPI30 (sīkāku informāciju par abām pozīcijām skatīt pārskatā) joprojām ir par 5% zemāki pirms pandēmijas;
 • Jauno kredītu gada procentu likmes (GPL) palielinājās vidēji par 8%, lai kompensētu paaugstinātā riska vidi; vienlaikus uzrādot ievērojamu pieprasījumu pēc aizdevumiem.

 

Svarīgākie finanšu rezultāti

 • Procentu un komisijas maksu ienākumi ir palielinājušies par 27,5% līdz 22,7 miljoniem eiro (2019. gada 1. pusgads: 17,8 miljoni eiro).
 • Neto procentu un komisijas maksu ienākumi palielinājās par 18,5% līdz 17,1 miljonam eiro (2019. gada 1. pusgads: 14,5 miljoni eiro).
 • Kopējie ienākumi palielinājušies par 57,6% līdz 28,9 miljoniem eiro (2019. gada 1. pusgads: 18,3 miljoni eiro).
 • Izmaksu un ienākumu attiecība ir 27,1% (2019. gada 1. pusgads: 44,6%), atspoguļojot atšķirīgo portfeļa lielumu un darbības izmaksu samazināšanu.
 • EBITDA palielinājās par 5,4% līdz 9,9 miljoniem eiro (2019. gada 1. pusgads: 8,6 miljoni eiro).
 • Spēcīga kapitalizācija un noturīga rentabilitāte, kas pārsniedz eiroobligāciju līgumus.
 • Perioda neto peļņa samazinājās par 65,3% līdz 1,3 miljoniem eiro (2009. gada 1. pusgads: 3,8 miljoni eiro), jo otrajā ceturksnī grupa ļoti piesardzīgi papildināja uzkrājumus ar 7,9 miljoniem eiro, tiem kopsummā sastādot 11,8 miljonus eiro.
 • Pašu kapitāla palielināšana līdztekus saistību atmaksai rezultējās ar spēcīgāku pašu kapitāla rādītāju.

 

IuteCredit vadītāja komentārs

Tarmo Sild, IuteCredit grupas vadītājs: “Neskaidrības, kas izriet no koronavīrusu pandēmijas un tās ietekmes uz mūsu biznesu, pamudināja mūs no marta sākuma izvēlēties piesardzīgu un stingru kursu 2020. gada pirmajā pusē. Attiecīgi līdz brīdim, kad situācija noskaidrosies, tika samazināti darbības izdevumi, ienākošā nauda galvenokārt tika izmantota saistību atmaksai un naudas rezervju veidošanai, un tika izsniegti ļoti maz jaunu aizdevumu.

Mūsu kredītportfelis ir izturējis sākotnējo stresa testu ar labiem naudas plūsmas rezultātiem. Pašlaik kases uzkrājumi var būt pārāk lieli, un, ja situācija attīstīsies labvēlīgi, tos vajadzētu lietderīgi izmantot 3. un 4. ceturksnī. Bilance samazinājās nedaudz mazāk kā mēs bijām paredzējuši mūsu modeļos, neskatoties uz piesardzīgajām aplēsēm, kuras mēs piemērojām bruto parādiem. Jūnijā mēs atkal palielinājām jaunu aizdevumu izsniegšanu, jo klientu snieguma indekss kopš maija bija ievērojami uzlabojies. Visticamāk, uzņēmējdarbības sašaurināšanās posms ir noslēdzies, un sliktākais jau ir mums aiz muguras.

Mēs visticamāk esam izveidojuši lielākus uzkrājumus, nekā patiesībā nepieciešams un kas atbilst nozares vidējam līmenim. Aizdevumu vērtības samazināšanas rezervju izveidošana bija lielākais izdevumu faktors 1. pusgada peļņas pārskatā. Ņemot vērā agrīnās pazīmes par uzlabotu atmaksas disciplīnu, mēs sagaidām, ka gada otrajā pusē un ilgākā nākotnē uzkrājumi reversēsies.

Tā kā labvēlības periodu un ekonomisko ierobežojumu lielākā ietekme vidrīzāk būs jūtama ar kavēšanos trešajā un ceturtajā ceturksnī, IuteCredit 2020. gada pirmā pusgada rezultāti ir cerību stars. Tāpēc mēs pieturamies pie komerciālās piesardzības novērtējuma, ka pandēmijas ekonomiskās sekas joprojām nevar ne detalizēti noteikt, ne ticami novērtēt to apjomu, un ka IuteCredit rezultāti būs sliktāki nekā iepriekšējā gadā. Tā kā mums savā darbībā bija jāveic tikai nelielas izmaiņas, lai pielāgotos pašreizējiem izaicinājumiem, mums kabatā vēl ir trumpis, proti, saskaroties ar neparedzētām problēmām, mēs vēl vairāk varam samazināt darbības izmaksas. Tomēr, ja turpināsies pozitīvā attīstība cīņā ar pandēmiju, mēs esam pārliecināti, ka spēsim 2020. gadu noslēgt ar peļņu, palielināt aktīvu bāzi un klientu ar labu atmaksas disciplīnu skaitu virs 2019. gada līmeņa, kā arī nodrošināt pozitīvu pašu kapitāla atdevi akcionāriem.”

Skatīt visu IuteCredit neauditēto pārskatu

Par IuteCredit

 1. gadā dibinātais IuteCredit ir Eiropā vadošs personīgo finanšu uzņēmums. Grupa specializējas patēriņa kredītu izsniegšanā caur tā 100% meitasuzņēmumiem, izmantojot pašu kapitālu un aizdevumu kapitālu. Šobrīd IuteCredit apkalpo klientus Moldovā, Albānijā, Ziemeļmaķedonijā un Bulgārijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā. IuteCredit aizdevumu produkti ir nenodrošināti patēriņa aizdevumi ar termiņu no 1 līdz 36 mēnešiem un ar automašīnu nodrošināti aizdevumi ar termiņu līdz 60 mēnešiem. IuteCredit misija ir radīt izcilu pieredzi personīgo finanšu jomā, pārsniedzot klientu gaidas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner