IuteCredit turpina apkalpot esošos aizdevumus Kosovā un uzsāk juridisku izmeklēšanu saistībā ar nesen pieņemto Kosovas Centrālās bankas lēmumu

Pēc pagājušās nedēļas piektdienas paziņojuma, IuteCredit ir paudusi savu nostāju par esošo situāciju un lemj par nākamajiem soļiem.
IuteCredit Kosova, pilnībā piederošs meitasuzņēmums IuteCredit Eiropā, apliecina, ka to mikrofinansēšanas licence ir atsaukta ar tūlītēju iedarbību, 2019. gada 6. decembrī. Kosovas Centrālā banka (KCB) ir iecēlusi likvidatoru no IuteCredit Kosova.

Saskaņā ar paziņojumu, ko publicējis IuteCredit, uzņēmuma vadība komentē, ka licences atsaukšana un likvidatora iecelšana ir pilnīgi negaidīta un notiek bez iepriekšēja brīdinājuma. Uzņēmums ir nekavējoties uzsācis faktu izmeklēšanu un juridisku novērtēšanu, lai pilnībā izmantotu visus pieejamos juridiskos pasākumus, lai palīdzētu atrisināt situāciju un pasargātu IuteCredit Europe akcionāru, kreditoru un investoru intereses.

Līdz ar licences atsaukšanu, IuteCredit Kosova vairs neizsniedz jaunus aizdevumus Kosovā, tomēr turpina apkalpot esošos aizdevumus, kas izniegti pirms KCB paziņojuma 2019. gada 6. decembrī.

Attiecīgi, Mintos investori neredzēs jaunu IuteCredit Kosovas aizdevumu piedāvājumus. Mintos veiks nepieciešamos tiesiskos pasākumus, lai pieprasītu līdzekļus no IuteCredit Kosova, kas pienākas Mintos investoriem. Mintos šajā nolūkā iesaista vietējo Kosovas advokātu biroju.

IuteCredit sadarbojas ar Mintos. IuteCredit vadība ir apstiprinājusi apņemšanos maksāt saskaņā ar sniegto grupas garantiju, lai nodrošinātu, ka Mintos investori saņem apmaksu. Tādējadi Mintos sagaida, ka investori savlaicīgi un pilnībā saņems naudu no IuteCredit Kosova aizdevumu ieguldījumiem.

“Mēs vienkārši nepiekrītam negaidītajam un krasajam KCB lēmumam. Tā kā mums ir darīšana ar uzņēmējdarbības risku, darbojoties dažādās juridiskās un administratīvās vidēs, mēs kā akcionāri, kreditori un investori esam pārliecināti, ka apmierionošs risinājums Kosovā var tikt rasts ar tiesiskuma un dialoga palīdzību, un, ka mēs turpināsim apstrīdēt lēmumu, cik vien drīz iespējams.”, saka Tarmo Sild, IuteCredit Europe grupas izpilddirektors.

Par IuteCredit

IuteCredit – dibināts 2008. gadā – ir vadoša Eiropas personīgo finanšu kompānija. Grupa ir specializējusies patēriņa kredītos, izmantojot sev 100% piederošos meitasuzņēmumus, izmantojot pašu un aizdevuma kapitālu. IuteCredit šobrīd apkalpo klientus Moldovā, Albānijā, Ziemeļmaķedonijā, Kosovā un Bosnijā un Hercegovinā.

Līdz ar 30/09/2019, IuteCredit komanda pieaugusi līdz 341 darbiniekiem, ieskaitot vadības un IT komandu. Visa IuteCredit komanda 2019. gadā apstrādājusi gandrīz 470 000 aizdevuma pieteikumu 9 mēnešu laikā. IuteCredit pārvalda vairāk nekā 500 000 klientu ar vairāk nekā 90 000 000 EUR lielu bruto aizdevuma pamatsummu savā datubāzē. IuteCredit aizdevumu produkti ir nenodrošināti patēriņa kredīti ar termiņu no 1 mēneša līdz 36 mēnešiem un arī auto nodrošināti aizdevumi ar termiņu līdz 60 mēnešiem. IuteCredit misija ir radīt nepārspējamu pieredzi personīgo finanšu nozarē, pārsniedzot klientu gaidas.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner