Atjaunināts: IuteCredit uzsāk aizdevumu atpirkšanu no Mintos investoriem

30. aprīļa atjauninājums: Iutecredit ir pagarinājis diskonta likmes un piedāvājuma derīgumu atpirkuma garantijai. Lūdzu, apskatiet detaļas sīkāk treknrakstā iezīmētajā tekstā zemāk.

IuteCredit grupas mātesuzņēmums IuteCredit Europe AS ir reģistrējies Mintos kā investors un atpirks tā meitasuzņēmumu aizdevumus otrreizējā tirgū ar šādiem nosacījumiem:

• Maksimālā summa līdz 5 miljoniem eiro vairākās daļās atkarībā no tirgus nosacījumiem.
• Atpirkšanas periods no 2020. gada 2. līdz 3. ceturksnim.
• Sākotnējā atpirkšanas daļa EUR 0,5 miljonu apmērā
• Pirmajā atpirkuma daļā tiks atpirkti aizdevumi, kuru atlikušais aizdevuma termiņš ir 3 līdz 9 mēneši (termiņš līdz 2020. gada 31. decembrim).
• Nākamajos atpirkumos var tikt iekļauti aizdevumi ar citu atlikušo termiņu.
• Aizdevumu statuss: atbilstoši grafikami un kavētie
• Aizdevumu valstis: Albānija, Moldova, Ziemeļmaķedonija
•Diskonts atpirkumam: 10% aizdevumiem ar atmaksas termiņu līdz 31.12.2020. un 15% aizdevumiem ar atmaksas termiņu līdz 30.06.2021. (atjaunināti no 15% visiem aizdevumiem)
• Nākamo atpirkuma daļu atlaides un apmērus noteiks AS IuteCredit Europe.
• Atpirkšanas piedāvājuma derīgums: 13.04.2020 – 11.05.2020 (atjaunināts no 27.04.2020.)

IuteCredit izpilddirektora Tarmo Sild komentāri

Cienījamie Mintos investori!

Mēs, IuteCredit, uzskatām, ka koronavīrusa pandēmija ilgtermiņā negatīvi ietekmēs visu valstu ekonomikas, kurās mēs darbojamies. Pārmaiņu process šajā virzienā jau ir sācies.

Ja runājam par regulatīvo pusi, Albānijas, Moldovas, Ziemeļmaķedonijas un Bosnijas un Hercegovinas uzraudzības iestādes jau ir noteikušas, ka banku un mikrofinansēšanas nozarei nākamajos trīs mēnešos klientiem ir jāpiešķir atmaksas termiņa pagarinājumi un atbrīvojumi no soda naudas. Turklāt regulatori ir pieņēmuši noteikumus, lai nodrošinātu, ka ārkārtas periodā netiek uzskatīts, ka klienti nepilda atmaksas saistības. Regulējums joprojām ir pakļauts dinamiskām izmaiņām, kas būs atkarīgas no vīrusa, sabiedrības un ekonomikas mijiedarbības.

Šo regulatīvo pieeju nevar apstrīdēt, un tā ir jāievēro ne tikai tāpēc, ka tā ir juridiski saistoša, bet arī morāli pamatota. Klientiem ir tiesības pieprasīt iespēju aizdevumu atmaksāt vēlāk. Tādējādi koronavīrusa ietekme uz klientu naudas plūsmām tiek pārnesta tālāk uz aizdevumu izsniedzējiem.

No marta vidus mēs esam pārtraukuši IuteCredit aizdevumu izvietošanu Mintos pirmreizējā tirgū. Iemesls tam ir mazāks atbildīgu klientu pieprasījums pēc jauniem aizdevumiem, kā arī IuteCredit riska apetītes samazinājums vidē, kurā nezināmu mainīgo skaits ir ievērojami pieaudzis. Tāpēc mēs galvenokārt koncentrējamies uz aizdevumu debitoru parādu konvertēšanu naudā un mūsu bilances pārvaldību visefektīvākajā veidā. Mēs tā rīkosimies līdz brīdim, kad redzēsim, ka patērētāji un ekonomika nonāk jaunā stabilitātes punktā.

Situācijā, kad A: obligāto noteikumu ietekme uz aizdevumu atmaksu nav pilnībā skaidra, un mēs nezinām, kā klienti reaģēs; un B: kapitāla tirgi piedāvā daudzas alternatīvas investīciju iespējas, mēs saprotam, ka daļa Mintos investoru labprātāk gribētu pārdot savus aktīvus tagad, pirms termiņa beigām. Tāpēc mēs nolēmām pārbaudīt stabila pēcpārdošanas tirgus pieprasījuma pēc IuteCredit aizdevumiem izveidi, kam pamatā ir mūsu vārds un nauda.

With regard to the initial buyback offer, we have decided to start offering cash for loans with a remaining maturity of 3 to 9 months. We believe that the perceived impact and the actual response of customers to pandemic regulations are likely to affect loans with a respective term the most. However, with the subsequent tranches offered in the aftermarket, we may decide to extend or reduce the scope of IuteCredit buyback offers and change also the pricing. The reaction of the Mintos market to our initiative and the situation will drive our future decisions.

Mēs gribam sniegt komentāru arī saistībā ar investoru iespējamiem apsvērumiem par IuteCredit aizdevumu pārdošanu. Mēs garantējam, ka visi IuteCredit aizdevumi, tostarp tie, kurus iegādājās Mintos investori, tiks pilnībā atmaksāti no aizņēmēju puses vai nodrošināti no IuteCredit akciju turētāju puses, tādējādi pasargājot kreditoru intereses.

Īsāk sakot, mēs izveidojam papildu likviditāti pēcpārdošanas tirgū un investoru ziņā atstājam lēmumu par to, vai nauda ir galvenā.

Tarmo Sild

IuteCredit Europe izpilddirektors

Par IuteCredit

IuteCredit – dibināts 2008. gadā – ir vadoša Eiropas personīgo finanšu kompānija. Grupa ir specializējusies patēriņa kredītos, izmantojot sev 100% piederošos meitasuzņēmumus, izmantojot pašu un aizdevuma kapitālu. IuteCredit šobrīd apkalpo klientus Moldovā, Albānijā, Ziemeļmaķedonijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā.

IuteCredit aizdevumu produkti ir nenodrošināti patēriņa kredīti ar 1 līdz 36 mēnešus ilgu termiņu un ar automašīnu nodrošināti kredīti ar termiņu līdz 60 mēnešiem.

IuteCredit misija ir radīt nepārspējamu pieredzi personīgo finanšu jomā, pārsniedzot klientu gaidas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner