Izmaiņas Metrokredit juridiskajā struktūrā

Metrokredit aizdevumi Mintos ir pieejami kopš pagājušā gada jūnija. Līdz šim tos piedāvāja juridiskā persona Metrofinance, un tie tika izsniegti, izmantojot Metrokredit zīmolu.

Nesen Metrokredit iegādājās Metrofinance. Līdz ar to Metrofinance patērētāju kreditēšanas bizness un tā esošais portfelis tika nodots Metrokredit. 

Iegādes ietvaros Metrofinance operācijas tika pārnestas zem Metrokredit zīmola, un tagad gan juridiskajai personai, gan zīmolam ir viens nosaukums – Metrokredit (LLC “MFC Metrocredit”).

Pēc Metrofinance iegādes Metrokredit ir ievērojami paplašinājis savu uzņēmējdarbību. Šī gada 30. jūnijā uzņēmuma izsniegto kredītu portfelis, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, bija pieaudzis par 500 000 EUR, sasniedzot kopumā 10,5 miljonus EUR.

Metrokredit galvenais mērķis nākamo sešu mēnešu līdz gada laikā ir ierindoties Krievijas nenodrošināto patēriņa kredītu tirgus līderu trijniekā.

2019. gada 30. jūnijā Metrokredit bruto kredītportfelis bija 10,72 miljoni EUR, neatmaksātais neto portfelis bija 5,5 miljoni EUR, bet uzņēmuma kopējie aktīvi sasniedza 6,4 miljonus EUR. Turklāt aizdevumu izsniedzēja pamatkapitāls ir iespaidīgi 1,1 miljons EUR.

Uzņēmējdarbības pārejas no Metrofinance uz Metrokredit rezultātā uzņēmums (Metrokredit) ir pārņēmis arī Metrofinance zaudējumus, kurus tas plāno atgūt, pateicoties spēcīgam sniegumam nākamajos mēnešos.

Kā tas ietekmēs Mintos investorus?

Kopumā šīs pārmaiņas Mintos investorus ietekmēs minimāli. Neskatoties uz to, mēs gribējām Tevi informēt, ka ir mainījusies juridiskā persona, kas Mintos izvieto Metrokredit aizdevumus.

Tas nekādā mērā nav ietekmējis Tavas investīcijas. Mintos Finance aizdevumi būs tieši nodrošināti ar prasījuma ķīlu, kas izriet no Metrokredit aizņēmējiem izsniegtajiem aizdevumiem. Kredītportfeli pārvalda Metrokredit. Aizdevumu izsniedzējam ir piešķirts B- Mintos reitings.

Atbilstoši 24. starptautiskā grāmatvedības standarta definīcijai Metrokredit ir ar Mintos saistīta puse.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner