Jaunā GPL funkcija Tev dos vēl vairāk iespēju izvērtēt risku Mintos

Mēs aizdevumu tirgu sfērā gribam būt līderis caurredzamībā. Tāpēc tagad katram aizdevumam ir redzama gada procentu likme (GPL), kas Tev ļaus labāk novērtēt risku un pieņemt izsvērtākus investīciju lēmumus.

Kas ir GPL? GPL ir faktiskās gada izmaksas, kas aizņēmējam tiek piemērotas aizdevuma saņemšanas brīdī. Šī likme atspoguļo aizņemto līdzekļu gada izmaksas aizdevuma termiņā, un tā tiek izteikta procentos. GPL neņem vērā saliktos procentus, bet tā ietver visas komisijas maksas vai papildu izmaksas, kas var tikt piemērotas aizņēmējam. Pārsvarā gadījumu jo zemāka GPL, jo zemāks aizdevuma maksājumu saistību nepildīšanas risks.

GPL ir vienkāršs veids, kā investori var salīdzināt aizdevēju piemērotās likmes, jo aizdevumiem vai kredītlīgumiem bieži ir daudz mainīgo lielumu. Taču GPL ne vienmēr ir labākais aizņemšanās izmaksu rādītājs, tāpēc Mintos uzrāda efektīvo GPL. Tas ir vienots rādītājs visiem aizdevumu tirgū esošajiem aizdevumu izsniedzējiem.

Lai aprēķinātu efektīvo GPL, tiek izmantota PIAK (paplašinātais iekšējās atdeves koeficients) metodoloģija, kas tiek papildus koriģēta, lai izslēgtu salikto procentu efektu. Efektīvā GPL tiek aprēķināta, ņemot vērā visas aizņēmējam piemērotās naudas plūsmas, ieskaitot par katru aizdevumu piemērotos pamatsummas un procentu maksājumus un jebkāda veida komisijas maksas.

Pievērs uzmanību – aizdevumiem ar 30 dienu ilgu atmaksas termiņu, aprēķinot GPL, tiek pieņemts, ka aizdevuma atmaksas termiņš ir viens gads un faktiskās izmaksas ir tādā pašā apmērā. Tāpēc īstermiņa kredītiem vidēji ir daudz augstāka GPL nekā ilgtermiņa kredītiem.

Šī jaunā funkcija Tev nodrošinās lielāku caurredzamību, investējot Mintos aizdevumu tirgū, un dos iespēju izveidot efektīvāku investīciju stratēģiju, kas precīzāk atspoguļos Tavas riska/peļņas vēlmes, kā arī palīdzēs gūt labāku riskam piemērotu peļņu.

Tu vari apskatīt katra aizdevuma GPL sadaļā “Informācija par aizdevumu”.

Katra pirmreizējā un otrreizējā tirgū izvietotā aizdevuma GPL vari apskatīt arī šeit.

Tu vari arī atlasīt aizdevumus pēc GPL un noteikt minimālo un maksimālo tās vērtību.

Drīzumā šī funkcija tiks pievienota arī Auto Invest.

Padari savu investēšanas stratēģiju efektīvāku, izmantojot šo jauno funkciju, un pielieto to, lai pieņemtu iespējami labākos lēmumus savu investēšanas mērķu sasniegšanai!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner