Jaunākā informācija: Armēnijā ir atsaukta Finko AM (Varks) licence

Armēnijas Republikas Centrālās bankas (ACB) valde 2020. gada 24. martā publicēja paziņojumu par kreditēšanas uzņēmuma AS United Credit, kas darbojas ar zīmolu Varks, licences atsaukšanu. Varks ietilpst Finko grupā, un tas Mintos aizdevumu tirgū tiek izvietots kā Finko AM. 

Saskaņā ar ACB paziņojumu atsaukšanas iemesls ir prasību par minimālo kapitālu pārkāpums.

Šobrīt norisinās FINKO AM (Varks) likvidācijas process atbilstoši Armēnijas Republikas likuma par kreditēšanas organizācijām 2. panta 9. nodaļu. Finko grupas akcionāri sazinās un sadarbojas ar ACM, lai precizētu šī lēmuma detaļas. Mintos ir iesaistījis vietējos juristus Armēnijā, un mēs gaidām plašāku informāciju par turpmākajiem pasākumiem, kas jāveic Mintos investoru interesēs, un aptuveno likvidācijas procesa grafiku.

Finko vadītājs Jānis Pizičs komentē radušos situāciju:

“Šis bija liels pārsteigums gan vietējai uzņēmuma komandai, gan Finko grupai. Varks izvērtē visas juridiskās iespējas saskaņā ar likumu. Šobrīd Varks akcionāram ir jāieceļ likvidācijas komiteju, kuru apstiprinās Centrālā banka. Komiteja pārņems  turpmāko uzņēmuma darbību, pilnībā koncentrējoties uz visu saistību segšanu pēc iespējas īsākā laika posmā.”

Iepazīsties ar pilnu paziņojuma tekstu angļu valodā

Kā tas ietekmēs Mintos investorus?

No 2020. gada 25. marta Mintos pirmreizējā un otrreizējā tirgū nav pieejams neviens Finko AM izsniegts kredīts,

Investori ir veikuši investīcijas Mintos grupas uzņēmuma Mintos Finance izsniegtos aizdevumos Finko AM. Šo aizdevumu atmaksa ir piesaistīta attiecīgo Finko AM izsniegto kredītu atmaksai.

Tādējādi investoriem ir prasījumi pret Finko AM, kas ir nodrošināti ar pirmās kārtas ķīlu uz visiem Finko AM kredītu parādiem. Turklāt visas Finko AM saistības pret investoriem ir nodrošinātas ar AS Finko grupa korporatīvo garantiju. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja Finko AM nespēs izpildīt no aizdevumu līgumiem izrietošās monetārās prasības attiecīgo aizdevumu termiņā, AS Finko grupai ir pienākums
izpildīt šīs saistības Finko AM vārdā.

Ņemot vērā radušos situāciju, Finko AM reiting Mintos aizdevumu tirgū ir pazemināts uz D. Jaunais reitings ir spēkā no 2020. gada 26. marta.

Par Finko Am (Varks)

2016. gadā dibinātais Finko AM ir universāla kredītorganizācija, kas, pateicoties efektīvam pieteikšanās procesam, klientiem piedāvā ātru un ērtu piekļuvi līdzekļiem. Varks.am ir viens no vadošajiem alternatīvajiem aizdevējiem Armēnijā. 2019. gada 31. decembrī uzņēmuma neto kredītportfelis pārsniedza 28 miljonus eiro, pašu kapitāls bija 18 miljoni eiro, savukārt pašu kapitāla un aktīvu attiecība (E/A) bija 31%.

Šobrīd Finko AM neatmaksāto investīciju summa Mintos aizdevumu tirgū sastāda 23 772 664 eiro. Aktīvas investīcijas Finko AM izsniegtos kredītos ir 54 128 investoriem, un vidēji viens investors tajos ir investējis 439 eiro. Pašlaik Finko AM procesā esošo maksājumu apmērs ir 3 692 565 eiro.

Mēs Tevi informēsim par turpmākajiem plāniem vai izmaiņām Finko AM lietā, tiklīdz saņemsim vairāk informācijas.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner