Jaunākā informācija par maksimālo pagarinājuma periodu un dienu skaitu

Nesen mēs informējām par izmaiņām esošajā funkcionalitātē, kas atspoguļo aizdevēju piešķirtos grafika pagarinājumus aizņēmējiem. Pēc tam tika ieviests papildu atjauninājums tam, kā mēs atspoguļojam aizņēmēju maksājumu grafiku pagarinājumus, kas tiek piešķirti, ņemot vērā valdību visā pasaulē ieviestos moratorijus, kas nosaka, ka aizdevējiem ir jādod aizņēmējiem vairāk laika aizdevumu atmaksai.

Pēc šo izmaiņu veikšanas mēs no investoriem saņēmām dažādus jautājumus, kurus gribam paskaidrot.

Šobrīd Mintos atspoguļo divus iespējamos pagarinājumu veidus, kurus piedāvā aizdevēji:

1.Pagarinājumus, kurus pieprasa aizņēmējs un apstiprina aizdevējs saskaņā ar aizdevuma līguma nosacījumiem. Lai gan katram aizdevējams ir sava maksājumu grafika pagarināšanas politika atbilstoši tirgum un izsniegtā aizdevuma veidam, Mintos atspoguļo kopējo dienu skaitu, par cik aizdevums ir pagarināts. Maksimālais atspoguļotais pagarinājumu periodu skaits ir seši, un parasti viens periods ir 31 dienu ilgs. Ņemot vērā kopējo kavēto aizdevumu pagarinājumu skaitu, maksimālais pagarinājuma ilgums ir 180 dienas.

Ir situācijas, kad atsevišķi aizdevēji saskaņā ar pagarinājumu politiku aizņēmējiem var piedāvāt tikai vienu pagarinājumu uz ilgāku laika periodu, piemēram, 45 dienām. Šādā gadījumā investori aizdevuma atmaksas grafikā redzēs vienu pagarinājumu uz 45 dienām.

Saskaņā ar katra aizdevēja pagarinājumu politiku ir iespējams pagarināt arī kavētus aizdevumus. Piemēram, ja aizdevuma atmaksa tiek kavēta 60 dienas, aizdevējs grafiku var pagarināt vēl par 60 dienām. Mintos aizdevumu tirgū šāds gadījums tehniski tiks atspoguļots kā 120 dienas ilgs pagarinājums.

Ja pagarinājumu pieprasa aizņēmējs, procenti tiek uzkrāti par visu investīciju periodu.

2. Pagarinājumi, ko paredz dažādi valdību noteikti moratoriji. Papildus iepriekš saskaņotajiem aizdevuma atmaksas grafika pagarinājumiem starp aizdevēju un aizņēmēju, aizdevumi var tikt pagarināti COVID-19 un pašreizējās ekonomiskās lejupslīdes ietekmē ieviesto moratoriju dēļ. Pagarinājuma ilgums ir atkarīgs no konkrētā moratorija prasībām, un tas katrā valstī ir atšķirīgs. Svarīgi – ne visas valstis īsteno moratoriju noteiktās prasības.

 

Mēs esam ieviesuši riska mazināšanas procesu, lai nodrošinātu, ka Mintos atspoguļotie aizdevumu pagarinājumi tiek piešķirti tikai iepriekš minēto iemeslu dēļ. Katru reizi, kad aizdevums tiek pagarināts, aizdevējs dalās attiecīgajā informācijā ar Mintos.

Mūsu sadarbības līgumos ar aizdevējiem ir skaidri noteikts, ka informācijai, kas tiek sniegta Mintos, ir jāatspoguļo esoša un patiesa informācija par aizņēmēja aizdevumu. Nepareizas informācijas sniegšana Mintos tirgum ir līguma pārkāpums,  un tas var izraisīt tiesiskas darbības un ietvert prasības iesniegšanu pret aizdevēju, lai atlīdzinātu visu nodarīto kaitējumu.

Ja Mintos konstatē, ka pagarinājums nav veikts saskaņā ar augstāk minēto procesu, mēs aizdevējam lūdzam sniegt papildu informāciju. Ja investors, kuram ir aktīva investīcija konkrētā pagarinātā aizdevumā, negrib turpināt investēt tajā pēc pagarinājuma piešķiršanas, mēs aicinām sazināties ar Mintos investoru atbalsta komandu.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner