Jedna z najszybciej rozwijających się niebankowych instytucji finansowych w Kenii dołącza do Mintos

Mwananchi, jeden z najpopularniejszych graczy rynkowych w Kenii, wprowadza na rynek Mintos i oferuje inwestycje w pożyczki samochodowe. Inwestorzy mogą liczyć na roczne stopy zwrotu netto w wysokości do 12% w przypadku pożyczek udostępnianych w euro. 

Mwananchi Credit Ltd jest firmą zajmującą się mikrofinansowaniem, która oferuje swoim klientom szeroką gamę indywidualnych rozwiązań finansowych, aby mogli sprostać wyzwaniom związanym z przepływami pieniężnymi, przed którymi stają zarówno osoby fizyczne, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP).

Inwestorzy Mintos będą mogli inwestować w pożyczki samochodowe, które są podstawowym produktem firmy. W przypadku pożyczek samochodowych, pojazd stanowi zabezpieczenie, a zazwyczaj stosunek wartości pożyczki do oszacowanej wartości zastawionego pojazdu mieści się w przedziale 30%-50%. Oznacza to, że nawet jeśli pożyczkobiorca nie dokona spłaty należności pożyczkowych, niespłaconą kwotę główną można odzyskać z bardziej atrakcyjną marżą. Rynek samochodów używanych jest bardzo aktywny w Kenii i w zdecydowanej większości przypadków, sprzedaż samochodu na rynku wtórnym, która trwa krócej niż 30 dni, pozwala odzyskać pożyczone środki.

Początkowo, firma Mwananchi, rozpoczęła działalność pod nazwą Mwananchi Microlink Ltd, która została zarejestrowana 15 kwietnia 2010 roku. W dniu 10 stycznia 2012 roku firma zmieniła nazwę na Mwananchi Credit Limited. Według stanu na styczeń 2020 roku firma powiększyła swój portfel pożyczkowy netto do 8,7 mln EUR, pozyskała łącznie 3 415 klientów i wypłaciła ponad 6 870 pożyczek. Średnia kwota pożyczki wynosi 5 800 EUR, a średni okres, na jaki jest udzielana to 10 miesięcy.

Według własnych szacunków, firma Mwananchi Credit jest jednym z najbardziej popularnych graczy w branży alternatywnego finansowania. Firma przystąpiła do realizacji planu ekspansji, który zakłada rozwój nowych produktów i otwarcie nowych oddziałów na terenie całego kraju. Przewiduje się, że w 2020 roku dzięki ekspansji firma pozyska 6 000 klientów i otworzy 6 nowych oddziałów. Firma uruchomiła już mobilną aplikację pożyczkową i jest w trakcie cyfryzacji swoich usług. W dalszej kolejności, firma Mwananchi będzie dodawać do tej aplikacji również inne produkty pożyczkowe ze swojego portfela. 

Mwananchi na Mintos

Na Mintos firma Mwananchi otrzymała Mintos Rating na poziomie „B”. Inwestorzy mogą spodziewać się, że uzyskają roczną stopę zwrotu netto do 12%. 

Jeśli chodzi o ocenę zdolności kredytowej klientów, firma bierze pod uwagę ich wcześniejszą historię spłat, a także ich zdolność do spłaty zaciąganych pożyczek. Historię kredytową sprawdza się przeglądając historię spłat pożyczek, a także w Biurze Referencji Kredytowych (CRB), aby upewnić się, czy klient nie znajduje się na liście klientów z oceną negatywną. Firma wykorzystuje również maszynę scoringową, która może dokonać punktowej oceny zdolności kredytowej potencjalnych klientów.

Firma zachowa 10% udział w oferowanych pożyczkach, przy czym wszystkie pożyczki są objęte gwarancją odkupu.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pożyczki od Mwananchi na rynku pierwotnym. Jeśli używasz Auto Invest, nie zapomnij o dostosowaniu ustawień swojego portfela.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner