Jedna z nejrychleji rostoucích nebankovních finančních institucí v Keni se přidává k Mintosu

Společnost Mwananchi, jeden z nejoblíbenějších hráčů na trhu v Keni, startuje na Mintosu a nabízí možnost investovat do autopůjček. Investoři mohou očekávat výdělky v podobě 12% čistého ročního výnosu u úvěrů vedených v eurech. 

Mwananchi Credit Ltd je mikrofinanční společnost, jež svým zákazníkům nabízí širokou škálu uzpůsobených finančních řešení, které jedincům a malým a středním podnikům (SME) pomáhají vypořádat se s finančními problémy.

Investoři Mintos budou moci investovat do autopůjček, hlavního produktu společnosti. U autopůjček slouží vozidlo jako kolaterál a obvykle se poměr úvěru k odhadované hodnotě vozidla, kterým je ručeno, pohybuje v rozmezí 30–50 %. To znamená, že pokud je dlužník neschopen splácet úvěr, nesplacenou jistinu lze získat s ještě výhodnější marží. Trh s ojetými vozy je v Keni velice aktivní a ve většině případů netrvá auto prodat na sekundárním trhu a získat půjčené prostředky déle než 30 dní.

Společnost Mwananchi byla ustavena pod názvem Mwananchi Microlink Ltd dne 15. dubna 2010. 10. ledna 2012 se společnost přejmenovala na Mwananchi Credit Limited. Do ledna 2020 společnost rozrostla své čisté úvěrové portfolio na 8,7 milionu €, přilákala celkem 3415 zákazníků a vyplatila přes 6870 úvěrů. Průměrná výše úvěru je 5800 € s průměrnou dobou splácení 10 měsíců. 

Mwananchi Credit je jedním z nejpopulárnějších hráčů v oboru alternativního půjčování dle vlastních odhadů poskytovatele úvěrů. Společnost se pustila do realizace plánu na expanzi, který spočívá ve vývoji nových produktů a v otevření nových poboček po celé zemi. Očekává se, že výsledkem této expanze bude přilákání 6000 klientů a otevření 6 nových poboček v roce 2020. Společnost také spustila mobilní aplikaci pro půjčování a momentálně se chystá digitalizovat své služby. Do budoucna společnost Mwananchi přidá další úvěrové produkty ze svého portfolia. 

Mwananchi na Mintosu

Na Mintosu získává Mwananchi Mintos Rating „B“. Investoři mohou očekávat čistou roční návratnost až 12 %. 

Co se týče hodnocení bonity klientů, společnost bere v potaz to, jak zákazník splácel předchozí úvěry a zda je schopen úvěr splatit. Úvěrová historie je ověřována na základě historie splácení předchozích úvěrů a kontroly úvěrových registrů (Credit Reference Bureau), ve kterých daný klient nesmí mít negativní záznam. Společnost také začíná používat skóringový model schopný potenciálním klientům přiřadit úvěrové skóre.

Skin in the game společnosti je 10 % a všechny úvěry jsou nabízeny s garancí zpětného odkupu.

Pro zobrazení úvěrů Mwananchi na Primárním trhu klikněte zde. Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte si přenastavit své portfolio.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner