Już dziś możesz inwestować w pożyczki Creditstar udzielane na terenie Czech

Grupa Creditstar zwiększa swoją obecność na platformie Mintos i rozszerza ofertę o pożyczki osobiste i krótkoterminowe udzielane w Czechach. W pożyczki będzie można inwestować w euro (EUR) i koronie czeskiej (CZK).

Creditstar to jeden z wiodących pożyczkodawców pozabankowych w Europie, oferujący niezabezpieczone pożyczki konsumpcyjne w ośmiu krajach. Po umieszczeniu na platformie Mintos pożyczek udzielanych w Polsce i Hiszpanii firma postanowiła zaoferować możliwość inwestowania w pożyczki, których udziela w Czechach. Dotychczas użytkownicy Mintos zainwestowali w pożyczki Creditstar 8.4 mln euro.

Creditstar umieści na platformie pożyczki udzielane w Czechach o wartości od 1 000 do 19 000 CZK (z okresem spłaty do trzech miesięcy). Średnią roczną stopę zwrotu netto dla inwestorów szacuje się 12%.

Creditstar udzieli gwarancji wykupu, jeżeli spłata pożyczki będzie opóźniona o ponad 60 dni. Za zobowiązania czeskiego oddziału Creditstar poręcza Grupa Creditstar. Z każdej dostępnej pożyczki firma zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 5%.

Firma przywiązuje dużą wagę do odpowiedzialnego udzielania pożyczek i indywidualnego podejścia do klienta. Typowy klient Creditstar to aktywny, młody mężczyzna w wieku

26-35 lat mieszkający w małym mieście. Spółka ma rygorystyczną politykę kredytową – jedynie ok. 30% podań przechodzi weryfikację. Ponadto zatrudnia firmy windykacyjne do odzyskania niespłacanych w terminie należności.

Siedziba spółki znajduje się w Estonii, gdzie z 40% udziałem na rynku może pochwalić się pozycją lidera. Creditstar prowadzi także działalność w Estonii, Polsce, Czechach, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i na Litwie. Całkowita liczba aktywnych klientów w całej Grupie Creditstar obecnie przekracza 272 000.

Wartość łącznego portfela kredytowego Grupy Creditstar została oszacowana w czerwcu 2017 r. na 52 mln euro. Kapitał spółki wynosi 13.1 mln euro, a aktywa 58.8 mln euro. Od czasu swojego powstania w 2006 r. Creditstar każdego roku osiąga rentowność. W zeszłym roku spółka wygenerowała zysk netto w wysokości 1.6 mln euro.

Na początku bieżącego roku Grupa Creditstar jako jedna z 10 firm została wyróżniona tytułem Ruban d’Honneur w kategorii ELITE Award for Growth Strategy (nagroda za strategię rozwoju) w konkursie European Business Awards 2016/17. Spółka znalazła się w gronie 110 finalistów konkursu, w którym uczestniczyło ponad 33 000 firm. Panel niezależnych jurorów docenił Creditstar za dynamiczny rozwój oraz jej kluczowe wartości: innowację, etykę i sukces

Skorzystaj z okazji i zainwestuj w pożyczki Creditstar!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner