Już można inwestować w pożyczki osobiste GetBucks z Kenii i Zambii

Mamy przyjemność poinformować, że liczba pożyczek z Afryki dostępnych na rynku Mintos właśnie się podwoiła! Dzięki GetBucks możesz inwestować w pożyczki osobiste z Kenii i Zambii z roczną stopą zwrotu do 13%. W obu krajach pożyczkodawca ten ma podpisane specjalne umowy, na podstawie których raty pożyczek są potrącane bezpośrednio z pensji pożyczkobiorcy.

GetBucks wchodzi w skład MyBucks, spółki z branży FinTech, która jest notowana na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pożyczkodawca dołączył do Mintos w czerwcu 2017 r., oferując możliwości inwestycji w pożyczki udzielone w Polsce i Botswanie. Od tamtego czasu użytkownicy platformy zainwestowali łącznie ponad 4,9 mln euro w pożyczki GetBucks.

GetBucks Kenia (Emu Inya Enterprises Limited) udziela pożyczek wyłącznie kenijskim urzędnikom, pracownikom administracji oraz nauczycielom zatrudnionym przez państwową organizację Teachers Service Commission. GetBucks Zambia udziela pożyczek na cele edukacyjne oraz kieruje ofertę do pracowników dużych, krajowych firm. W obu krajach firma udziela pożyczek wyłącznie na podstawie specjalnych umów, które umożliwiają potrącanie rat bezpośrednio z pensji pożyczkodawcy. Dzięki temu pożyczki osobiste GetBucks z Kenii i Zambii mają jedne z najniższych wskaźników niespłacanych zobowiązań na rynku.

Średnia wartość pożyczek osobistych z Kenii i Zambii na platformie Mintos wynosi odpowiednio 800 i 600 euro, a średni okres spłaty: 36 i 13–36 miesięcy. W obu przypadkach inwestorzy mogą oczekiwać rocznej stopy zwrotu do 13%.

Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos GetBucks zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, 5%. W przypadku opóźnienia spłaty o co najmniej 60 dni GetBucks gwarantuje wykup wszystkich pożyczek udzielonych w Kenii i Zambii. Za zobowiązania GetBucks Kenia i GetBucks Zambia odpowiada Grupa MyBucks.

Spółka GetBucks Kenia powstała w 1993 r. i dotychczas udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 14 mln euro. Natomiast GetBucks Zambia prowadzi działalność od 2014 r. i wspomaga pożyczkobiorców na łączną kwotę ponad 23 mln euro.

Grupa MyBucks, z siedzibą w Luksemburgu, jest pierwszą afrykańską firmą FinTech notowaną na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2017 r. wyemitowała także obligacje – notowane na giełdach w Wiedniu, Botswanie i Zimbabwe – w celu refinansowania istniejącego zadłużenia i rozszerzenia portfela pożyczkowego. Obecna kapitalizacja Grupy MyBucks przekracza 170 mln euro.

Kenia to jeden z wiodących afrykańskich rynków w branży pożyczek pozabankowych. Kraj ten charakteryzuje się młodym społeczeństwem, zwiększającą się liczbą ludności, dynamicznym sektorem prywatnym, wysoce wykwalifikowanymi pracownikami, udoskonaloną infrastrukturą i nową konstytucją. Według prognoz Banku Światowego PKB Kenii wzrośnie do 5,8% w 2018 r. oraz do 6,1% w 2019 r.

Zambia charakteryzuje się niezwykle dynamicznym przyrostem ludności – ONZ przewiduje, że do końca 2050 r. liczba jej mieszkańców się potroi. Wzrosnąć ma również PKB. Według prognoz Banku Światowego wskaźnik ten osiągnie w 2018 r. 4,5%, a w 2019 r. – 4,7%.

Wykorzystaj tę doskonałą okazję i zdywersyfikuj swój portfel – zainwestuj w pożyczki GetBucks z Kenii i Zambii! Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner