Kamienie milowe Mintos w 2019 roku: dwa już osiągnęliśmy, a kolejne są przed nami!

Mintos świętuje osiągnięcie dwóch nowych kamieni milowych: 1,5 mld EUR środków zainwestowanych w pożyczki udostępnione na platformie Mintos oraz 100 000 zarejestrowanych inwestorów!

W ciągu zaledwie czterech lat od rozpoczęcia działalności Mintos osiągnął kamień milowy w postaci 1 mld EUR środków zainwestowanych w pożyczki udostępniane na platformie. Osiągnięcie kolejnego kamienia milowego, tj. 1,5 mld EUR środków zainwestowanych w pożyczki, zajęło Mintos jedynie 4 miesiące.

W tym samym czasie, firma odnotowała kolejne duże osiągnięcie, tj. liczbę 100 000 inwestorów zarejestrowanych na platformie Mintos. Wskaźnik zatrzymania aktywnych użytkowników na poziomie ponad 90% oraz proaktywne podejście do informacji zwrotnych od inwestorów, które przyczyniają się do wprowadzania kolejnych innowacji, pozwoliły firmie Mintos uzyskać wiodącą pozycję wśród najważniejszych firm działających na europejskim rynku P2P.

Rok 2018 był rokiem wzrostu dla Mintos, co pozwoliło rozszerzyć prowadzoną przez nas działalność. W przyszłości Mintos nadal będzie rozwijać swoją platformę, zarówno pod względem liczby pozyskiwanych inwestorów, nowych funkcjonalności, geograficznej ekspansji, jak również zatrudniania wartościowych pracowników.

Grafika 1: Pożyczki sfinansowane na platformie Mintos

 

Grafika 2: Pożyczki sfinansowane na platformie w 2018 roku

Początki – kto pierwszy i ile zainwestował?

Jak to zazwyczaj bywa, pierwszym inwestorem zarejestrowanym na platformie Mintos był menedżer produktu naszej firmy, który dokonał próbnej inwestycji. Obecnie ta „pierwotna” inwestycja w wysokości 18 EUR nadal znajduje się w księgach rozwijającego się portfela pożyczek udostępnianych na platformie Mintos.

Pierwszy inwestor zarejestrowany na Mintos, który nie był ani pracownikiem firmy, ani też jej współpracownikiem, pochodził z Łotwy. Nazwijmy go Inwestorem B. Inwestor B, który został upamiętniony w postaci symbolicznego, oprawionego w ramki jednodolarowego banknotu, który zawisł na ścianie biura Mintos, dokonał pierwszej inwestycji w wysokości 200 EUR. Przekazanie tych środków z rachunku bankowego Inwestora B na jego konto Mintos trwało około 2-3 dni, a inwestycji można było dokonywać w pożyczki udostępniane na platformie tylko przez jedną firmę pożyczkową (z Łotwy). Inwestor B nadal jest aktywnym inwestorem. W ciągu następnych czterech lat wprowadziliśmy wiele nowych funkcjonalności, które przyczyniły się do szybszego i bardziej dogodnego realizowania transakcji. Dodatkowo, dzięki dołączeniu do Mintos 60 firm pożyczkowych z 28 krajów działających na 5 kontynentach, znacząco zwiększyły się możliwości prowadzenia inwestycji i ich dywersyfikacji.

W ciągu czterech lat około 99 999 kolejnych inwestorów poszło w ślady Inwestora B. Początkowo byli to przeważnie inwestorzy z Łotwy. Jednak na początku 2019 roku łotewscy inwestorzy stanowili już tylko 6% całkowitej liczby inwestorów zarejestrowanych na platformie Mintos, która obecnie zrzesza inwestorów z 70 krajów na całym świecie.

Grafika 3: Nowi inwestorzy na platformie Mintos

Grafika 4: Nowi inwestorzy na platformie w 2018 roku

Równoczesny rozwój

Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos powiedział, że osiągnięcie tych rezultatów było możliwe dzięki nastawieniu firmy na rozwój: „Jesteśmy zadowoleni, że w naszym zespole mamy najlepszych pracowników, którzy są zmotywowani do osiągania wysokich wyników w pracy i oferowania coraz lepszego produktu. Właśnie dzięki takiemu podejściu firma Mintos szybko się rozwija. W 2018 roku dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę naszych wspaniałych pracowników, których obecnie jest 60 i, co jest bardzo prawdopodobne, również w 2019 roku ponownie podwoimy ich liczbę.”

Naszą działalność rozpoczęliśmy  na Łotwie, obecnie Mintos rozszerzył swoją obecność na inne kraje, otwierając biura w Polsce i Meksyku. W dalszej kolejności firma planuje otworzyć biuro w Berlinie, gdzie już trwa proces rekrutacji przyszłych pracowników.

„Oprócz przywiązania do innowacji, wyrażamy również głęboką wdzięczność za opinie przekazywane nam przez naszych inwestorów. Wszystko to tworzy jedną z podstawowych zasad, jakimi kieruje się Mintos: bycie innowacyjnym w celu ulepszania usług finansowych dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii” – powiedział Sulte, dodając, że pracownicy Mintos stale poszukują lepszych rozwiązań z pasją opracowując produkty, które są doceniane przez inwestorów.

Ostatnio inwestorzy dowiedzieli się, że Mintos wprowadził długo oczekiwane funkcjonalności, takie jak strategie inwestycyjne, narzędzie Auto Invest dla rynku wtórnego oraz uwierzytelnianie dwupoziomowe. Funkcjonalności te przyczyniają się do zwiększenia zadowolenia inwestorów, jednocześnie czyniąc inwestowanie prostszym, dzięki zastosowaniu dodatkowych usprawnień dotyczących bezpieczeństwa związanego z ochroną danych użytkowników platformy.

Co dalej?

Dzięki 55 000 inwestorów, którzy dołączyli do platformy w 2018 roku i którzy obdarzyli nas zaufaniem oraz zainwestowali środki na naszej platformie, firma Mintos stała się liderem na europejskim rynku pożyczek peer-to-peer. Mając wsparcie ze strony inwestorów, pracowników i firm pożyczkowych z całego świata, Mintos będzie nadal oferować coraz lepsze usługi finansowe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii. W najbliższym czasie planujemy udostępnić inwestorom międzynarodowe numery rachunków bankowych (IBAN) oraz karty debetowe, a także aplikację mobilną. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii służącej wykorzystaniu istniejącego na rynku potencjału, pracownicy Mintos nadal będą dokładać najwyższych starań, aby zapewnić możliwie najlepszą ofertę inwestycyjną inwestorom działającym na platformie Mintos.

W najbliższych latach Mintos nadal będzie skupiać się na rozwoju, a rynek globalny wydaje się być właściwym do tego miejscem.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner