Kiva uzsāk brīvprātīgu likvidāciju

Kreditēšanas uzņēmums Kiva ir nolēmis uzsākt savas darbības pārtraukšanu Krievijā.

Kiva vadītājs Deniss Rudenko komentē: “Pēc plašas Krievijas Federācijas kreditēšanas tirgus analīzes un prognožu modelēšanas esam secinājuši, ka Kiva šajā tirgū nav nākotnes izaugsmes perspektīvas, tāpēc esam nolēmuši uzņēmumu likvidēt.

Mēs redzam, ka pašreizējā situācija Krievijā rada jaunus izaicinājumus gan mūsu aizņēmējiem, gan mums. Aizņēmēju maksājumu un ar tiem saistīto komisiju moratorijs ir spēkā līdz šā gada septembrim ar iespējamu pagarinājumu, (lasi vairāk Mintos blogā), un ārkārtas stāvoklis var netiks atcelts tik drīz. Pašlaik Krievija ierindojas to piecu pasaules valstu sarakstā, kurās ir konstatēti visvairāk COVID-19 gadījumu, un līdz šim valdības rīcība cīņā ar pandēmiju ir bijusi diezgan neparedzama. Diemžēl, mūsu analizēto faktoru radītās sekas ir iemesls, kāpēc esam pieņēmuši lēmumu par brīvprātīgu uzņēmuma likvidāciju.”

Lēmums tiek pieņemts brīdī, kad Kiva ir pietiekami daudz likviditātes, lai segtu aizdevuma portfeļa saistības nepildošās daļas atpirkšanu. Kiva turpinās arī iekasēt maksājumus no aizņēmējiem un pārskaitīt tos investoriem.

Kā tas ietekmēs Mintos investorus?

Lai gan Kiva turpinās apkalpot esošos aizdevumus, uzņēmums neizsniegs jaunus aizdevumus aizņēmējiem un neizliks jaunus aizdevumus investīcijām Mintos platformā. Esošos aizdevumus ir iespējams pagarināt. Pirmreizējais un ottreizējais tirgus joprojām būs atvērts Kiva izsniegtiem aizdevumiem.

Līdz šim Kiva vadība ir demonstrējusi stingru apņemšanos izpildīt visas saistības, jo uzņēmums iekasē aizņēmēju maksājumus, pārskaita tos investoriem un sedz saistības nepildošos aizdevumus. Šīs ziņas publicēšanas brīdī, proti, 2020. gada 8. jūlijā, Kiva ir nokārtojusi visus neveiktos maksājumus, pārskaitot aizņēmēju maksājumus Mintos investoriem pilnā apmērā.

Kiva saglabās savu nesen atjaunināto Mintos reitingu “C”.

Tā kā Kiva turpinās apkalpot esošos aizdevumus, investoru Auto Invest stratēģijās automātiskas izmaiņas netiks veiktas. Investoriem, kuri vēlas pārskatīt savas investīciju preferences, iesakām manuāli atjaunināt iestatījumus.

Par Kiva

Kiva ir patēriņa finanšu zīmols Krievijas Federācijā un daļa no Finko grupas. Kiva aizdevumi Mintos platformā tiek uzrādīti kā Finko RU. Pašreizējā Kiva neatmaksātā portfeļa summa Mintos platformā ir 3 494 906 eiro. 31 556 investoriem ir aktīvas investīcijas Kiva aizdevumos, un vidējais investīciju apmērs vienam investoram ir 110 eiro.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner