Kolejny próg za nami: łącznie 5 mld EUR pożyczek sfinansowanych na Mintos

Od czasu ostatniego kamienia milowego w wysokości miliarda euro, potrzebowaliśmy trzech miesięcy, aby osiągnąć łączną kwotę 5 mld EUR pożyczek finansowanych na rynku Mintos. W tym okresie aż 275 000 inwestorów z 91 krajów świata zainwestowało na Mintos w setki tysięcy pożyczek, udzielonych przez 68 firm pożyczkowych z 33 krajów na pięciu kontynentach.

W tym samym okresie trzech miesięcy do Mintos dołączyło 60 000 nowych inwestorów, tym samym baza naszych inwestorów rośnie o około 20 000 nowych inwestorów miesięcznie. Obserwujemy stały wzrost wolumenu inwestycji na Mintos, stały napływ nowych inwestorów i wyjątkową proaktywność użytkowników w kształtowaniu naszych produktów i usług. Wskaźniki te odzwierciedlają rosnący popyt na rynku alternatywnych inwestycji oraz zdolność Mintos do zaspokojenia potrzeb osób poszukujących zróżnicowanych możliwości inwestycyjnych.

Zaledwie dwa tygodnie temu Mintos uruchomił dodatkową usługę, która dzięki aplikacji mobilnej Mintos na iOS i Androida, jeszcze bardziej ułatwia dostęp do rachunków inwestorów. Nasi inwestorzy, mający doświadczenie w obszarze technologii, wykazali ogromne zainteresowanie budowaniem razem z nami tej aplikacji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ich zaangażowanie w testowanie prototypów oraz cenne opinie i sugestie. Nowa aplikacja mobilna Mintos już działa, a wskaźnik zatrzymania jej użytkowników w pierwszym tygodniu po uruchomieniu był na poziomie 42%, podczas gdy, w ujęciu globalnym, wskaźnik ten dla finansowych aplikacji mobilnych, wynosi średnio 14,5%.

Jako lider rynku inwestowania w pożyczki w Europie, będziemy kontynuować prace, aby inwestycje w pożyczki, jako nową klasę aktywów, stały się równie powszechne, jak inwestycje w inne klasy aktywów, jednocześnie stając się dostępnymi dla zwykłych inwestorów na całym świecie.

Dziękujemy za pomoc w osiągnięciu kolejnego kamienia milowego!

 Wzrost wolumenów na Mintos w czasie, m.in. łącznej sumy finansowanych pożyczek, bazy inwestorów Mintos, odsetek zarobionych przez inwestorów i rosnącej liczby firm pożyczkowych na rynku.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner