Kredit Pintar rozšiřuje svou nabídku a na Mintos uvádí více splátkových úvěrů

Kredit Pintar, indonéská platforma poskytující nezajištěné osobní úvěry, rozšiřuje svou nabídku na Mintosu a nově přidíví osobní úvěry. Jejich průměrná výše je 120 euro a doba splácení dosahuje až 12 měsíců. Úvěry jsou zajištěny garancí zpětného odkupu a budou vedeny v EUR. Investoři se mohou těšit na čistý roční výnos do 13 %.

Od dubna 2019, kdy se spoleečnost Kredit Pintar připojila k Mintosu, byla na tržišti Mintos již zafinancovány úvěry společnosti v hodnotě 70 milionů EUR.
Společnost Kredit Pintar pochází z Indonésie a své spotřebitelské úvěry poskytuje s pomocí platformy řízení rizik používající umělou inteligenci. Společnost byla založena v roce 2017 a od té doby zaznamenala exponenciální růst, díky kterému dnes zaměstnává více než 1000 osob a od roku 2018 vykazuje zisk. Od svého počátku poskytla společnost Kredit Pintar v Indonésii úvěry v hodnotě vyšší než 700 milionů EUR.

Posláním společnosti je podporovat finanční inkluzi mezi osobami s omezeným přístupem k finančním službám v rozvojových zemích Asie. V současné době působí Kredit Pintar v Indonésii a na Filipínách a dále expanduje do Vietnamu a Indie s mnohem rozmanitejší produktovou i geografickou nabídkou.
Společnost Kredit Pintar podporují renomovaní VC a PE investoři, mezi něž patří GSR Ventures, Vision Plus Capital, Provident Capital a Northstar Group.

Všechny úvěry uvedené společností Kredit Pintar na tržiště Mintos jsou poskytovány indonéskou společností PT Wijaya Unggul Sentosa. V rámcí principu spoluúčasti na riziku (skin in the game) si společnost zachová 10% podíl v každém úvěru, který umístí na Mintos. Mateřská společnost skupiny, Neuroncredit Pte. Ltd. (Singapur), navíc poskytuje skupinovou garanci, čímž dále zajišťuje závazek společnosti odkoupit zpět úvěry v prodlení.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner