Kredit Pintar rozszerza swoją ofertę, wprowadzając kolejne pożyczki ratalne na Mintos

Kredit Pintar, indonezyjska platforma oferująca niezabezpieczone pożyczki osobiste, rozszerza swoją ofertę na Mintos o pożyczki osobiste. Pożyczki osobiste mają okres spłaty wynoszący do 12 miesięcy, a ich średnia wysokość to 120 EUR. Pożyczki te, które mają gwarancję odkupu, będą udostępniane w EUR, a inwestorzy mogą oczekiwać rocznej stopy zwrotu netto do 13%.

Odkąd firma Kredit Pintar dołączyła do Mintos w kwietniu 2019 roku, sfinansowała ona pożyczki na rynku Mintos o wartości 70 mln EUR.
Kredit Pintar, z siedzibą w Indonezji, udziela pożyczek konsumenckich za pomocą platformy zarządzania ryzykiem opartej na sztucznej inteligencji. Firma została założona w 2017 roku i od tego czasu odnotowała gwałtowny rozwój, m.in. zwiększając liczbę swoich pracowników, która obecnie przekracza 1 000 osób. Firma osiąga rentowność od 2018 roku. Od początku swojej działalności, firma Kredit Pintar udzieliła w Indonezji pożyczek na kwotę ponad 700 mln EUR.

Celem firmy jest promowanie włączenia finansowego wśród osób z rozwijających się gospodarek Azji, które nie mają dostępu do usług bankowych. Obecnie firma Kredit Pintar prowadzi działalność w Indonezji i na Filipinach oraz rozszerza swoją działalność wchodząc do Wietnamu i Indii, oferując znacznie większą dywersyfikację produktową i geograficzną.

Kredit Pintar jest wspierany przez renomowanych inwestorów z obszaru kapitału podwyższonego ryzyka (VC) i inwestycji kapitałowych (PE), m.in. reprezentujących firmy, takie jak GSR Ventures, Vision Plus Capital, Provident Capital i Northstar Group.
Wszystkie pożyczki udostępniane na rynku Mintos przez firmę Kredit Pintar są udzielane przez indonezyjską firmę PT Wijaya Unggul Sentosa. Aby ściślej powiązać swoje interesy z interesami inwestorów, firma zachowa 10% udział w pożyczkach, które udostępnia na Mintos. Ponadto, firma Neuroncredit Pte. Ltd. (Singapur), będąca spółką holdingową Grupy, udzieli gwarancji grupowej, zabezpieczając w ten sposób zobowiązanie do odkupu pożyczek udzielonych przez spółkę.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner