Kredit24 dołącza do platformy Mintos i oferuje możliwość inwestycji w pożyczki z Kazachstanu

Czy chcesz inwestować w pożyczki udzielone w Kazachstanie? Teraz jest to możliwe. Mamy przyjemność poinformować, że firma Kredit24 umieściła na platformie Mintos krótkoterminowe pożyczki konsumpcyjne zarówno w euro (EUR), jak i tenge kazachskim (KZT). Kazachstan jest pierwszym krajem z Azji Środkowej na naszym rynku.

Kredit24 to pionierska firma, która oferuje mikropożyczki w Kazachstanie. Wchodzi ona w skład Silkway Ventures, dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej grupy przedsiębiorstw z branży zaawansowanych technologii, które koncentrują się na pożyczkach indywidualnych i porównywaniu cen produktów finansowych w Azji Środkowej i Południowo-Wschodniej. Silkway Ventures to grupa będąca w prywatnym posiadaniu (z siedzibą spółki holdingowej w Singapurze), która obecnie zatrudnia ponad 120 osób w trzech krajach i od ośmiu lat nieustannie uzyskuje dwucyfrowy roczny wzrost.

– Mamy wsparcie inwestorów oraz płynność finansową, ale w związku z szybkim wzrostem naszego portfela pożyczkowego, chcemy zdywersyfikować źródła finansowania dla udzielonych pożyczek. Współpracę z europejskim graczem z rynku FinTech, takim jak Mintos, postrzegamy jako kolejny krok w naszym rozwoju. Jesteśmy dumni, że możemy być pierwszym pożyczkodawcą z Kazachstanu na platformie Mintos. Kazachski rynek finansowania on-line dynamicznie się rozwija, lecz wciąż oferuje nam wiele możliwości dalszej ekspansji – mówi Alexey Sidorov, CEO Kredit24.

Kredit24 funkcjonuje na rynku od 2013 r. i wkrótce planuje rozszerzyć swoją działalność o kolejne kraje z regionu. Firma świadczy usługi wyłącznie w internecie, a pożyczkobiorcy mogą otrzymać pożyczkę w zaledwie kilka minut. Stali klienci mają dostęp do pożyczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Kredit24 oferuje także elastyczne warunki spłaty. Unikalny model biznesowy pozwolił dotychczas zyskać zaufanie 400 000 klientów z Kazachstanu i udzielić pożyczek na łączną kwotę ponad 14,5 mln euro.

W pożyczki Kredit24 udzielone w Kazachstanie można inwestować zarówno w euro, jak i tenge. Średnia wartość pożyczek dostępnych na platformie Mintos wynosi 100 euro, a okres spłaty 30 dni. Inwestorzy mogą oczekiwać zwrotu do 11% i 21% w skali roku odpowiednio dla pożyczek w euro i tenge. Wkrótce Kredit24 umieści na platformie pożyczki ratalne z dłuższym terminem zapadalności.

Kredit24 gwarantuje wykup pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos firma zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, 10%.

– Dołączenie Kredit24 do Mintos to doskonała wiadomość. Dzięki dodaniu tenge kazachskiego inwestorzy mogą teraz inwestować w 10 walutach. Ponadto mają oni do dyspozycji pożyczki z 19 krajów. Azja Środkowa, zwłaszcza Kazachstan, oferuje na rynku Mintos nowe, doskonałe możliwości inwestycji w pożyczki z szybko rozwijającego się rynku, który ma ogromny potencjał szybkiego wzrostu – wyjaśnia Martins Sulte, CEO i założyciel Mintos.  

Kazachstan to największa gospodarka w Azji Środkowej, która charakteryzuje się stabilną od ponad 25 lat sytuacją polityczną i ekonomiczną oraz dynamicznym rynkiem finansowania alternatywnego. Kraj rozwija się w szybkim tempie, a Bank Światowy prognozuje stabilny wzrost. Od 2002 r. PKB per capita w Kazachstanie  wzrosło sześciokrotnie.

Mintos oferuje dwie metody inwestowania w pożyczki KZT: przelew środków w KZT bezpośrednio na konto inwestora lub wymiana posiadanych środków na KZT na platformie Mintos. Za wymianę środków w EUR na KZT pobieramy standardową prowizję w wysokości 3,6%. Więcej informacji znajduje się na koncie inwestora w zakładce Wpłaty/Wypłaty/FX.

Skorzystaj z tej doskonałej oferty i zainwestuj w pożyczki Kredit24 udzielone w Kazachstanie! Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner