Kredo a Tigo jsou nyní Finitera 

Poskytovatelé úvěrů Kredo a Tigo se slučují pod jedinou značku, Finitera, zavedenou alternativní společnost pro poskytování úvěrů. Během roku 2019 prošla společnost Finitera strukturálními změnami, jež měly za cíly zvýšit efektivitu provozu a sjednotit všechny produkty napříč různými trhy do jedné společnosti. V důsledku toho vznikla skupina Finitera. Od této chvíle budou úvěry poskytnuté společnostmi Kredo a Tigo na Mintosu vedeny jako úvěry Finitera. 

Od března 2020 se investorům na Mintosu Finitera zobrazí ve všech filtrech (Auto Invest, Primární trh, Sekundární trh) a na stránce Poskytovatelé úvěrů na Mintosu. Upozorňujeme, že nastavení nástroje Auto Invest se aktualizuje automaticky – strategie, jež zahrnovaly úvěry od společností Kredo (Albánie) a Tigo (Severní Makedonie), budou nově obsahovat úvěry společnosti Finitera z příslušných zemí (Albánie a Severní Makedonie). Na tržišti Mintos jsou úvěry dosud vedené pod značkami Kredo a Tigo sloučeny pod společnou značku Finitera. Společnost navíc na Mintosu pro všechny úvěry Finitera poskytuje skupinovou garanci. Na Mintosu Finitera získává Mintos Rating B-. Skin in the game společnosti je 10 %. 

„Věříme, že sloučení obou poskytovatelů úvěrů pod křídla společnosti Finitera je silným důkazem naší snahy dosáhnout vize stát se vedoucím partnerem finančních služeb založených na datech pro jednotlivce. Tigo a Kredo jsou zavedenými poskytovateli služeb pro své zákazníky a my je s nadšením vítáme na palubě rodiny Finitera,“ prohlásil Mārcis Grīnis, předseda a generální ředitel společnosti Finitera.

Více o společnosti Finitera

Finitera je mezinárodní fintech společnost, jež působí na třech trzích s 89 pobočkami a zaměstnává 450 zaměstnanců. Její základní kapitál činí 8 milionů EUR. Vedení společnosti Finitera má více než sedmiletou zkušenost v poskytování zajištěných a nezajištěných úvěrů a dobré výsledky, co se týče zakládání a rozvoje byznysu v oboru alternativního půjčování peněz. Někteří kapitáloví investoři společnosti Finitera jsou zároveň kapitálovými investory Mintosu.  

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner