Kredo i Tigo to obecnie Finitera

Marki pożyczkowe Kredo i Tigo jednoczą się pod jedną marką Finitera, która jest alternatywną firmą pożyczkową. W 2019 roku Finitera przeszła zmiany strukturalne, aby poprawić efektywność prowadzonej przez siebie działalności biznesowej, a także w celu połączenia wszystkich produktów oferowanych na różnych rynkach w ramach jednej firmy, tworząc w ten sposób grupę Finitera. Od teraz pożyczki udostępniane na Mintos przez firmy Kredo i Tigo będą udostępniane jako pożyczki firmy Finitera. 

Począwszy od marca 2020 roku, inwestorzy na Mintos będą widzieć firmę Finitera we wszystkich filtrach (Auto Invest, rynek pierwotny, rynek wtórny), a także na stronie Mintos o Firmach pożyczkowych. Należy pamiętać, że ustawienia Auto Invest zostaną zaktualizowane automatycznie – strategie obejmujące pożyczki firmy Kredo (Albania) i Tigo (Macedonia Północna) będą teraz obejmować pożyczki firmy Finitera pochodzące z tych właśnie krajów (Albania i Macedonia Północna). Na rynku Mintos zarówno pożyczki Kredo, jak i Tigo są udostępniane pod marką Finitera. Firma Finitera zapewnia gwarancję grupową dla wszystkich pożyczek Finitera dostępnych na Mintos. Na Mintos firma Finitera otrzymała Mintos Rating na poziomie B-. Firma zachowuje 10% udział w udzielanych pożyczkach. 

„Wierzymy, że obie firmy pożyczkowe, które znalazły się pod szyldem Finitera, są mocnym dowodem naszych starań, których celem jest realizacja wizji bycia wiodącym partnerem oferującym osobom fizycznym usługi finansowe, do których realizacji wykorzystuje się dane. Tigo i Kredo są uznanymi dostawcami usług oferowanych ich klientom i dlatego też cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie Finitera”, powiedział Mārcis Grīnis, Prezes i Dyrektor Generalny Finitera.

Więcej o firmie Finitera

Finitera to międzynarodowa firma z sektora fintech, działająca na trzech rynkach, która posiada 89 oddziałów zatrudniających 450 pracowników oraz kapitał zakładowy w wysokości 8 mln EUR. Kierownictwo firmy Finitera posiada ponad 7-letnie doświadczenie w udzielaniu zabezpieczonych i niezabezpieczonych pożyczek oraz dobre wyniki w zakładaniu i rozwijaniu działalności w zakresie alternatywnego finansowania. Niektórzy z inwestorów kapitałowych firmy Finitera i Mintos są tymi samymi inwestorami.  

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner