Kviku z Rosji dołącza do Mintos

Nowa firma pożyczkowa z Rosji właśnie dołączyła do platformy Mintos! Kviku to wiodąca platforma fintechowa, która oferuje klientom z Rosji i Kazachstanu szybkie pożyczki internetowe oraz pożyczki ratalne. W 2018 r. firma planuje wejść na rynek hiszpański i polski. Kviku to szósta firma pożyczkowa z Rosji obecna na platformie Mintos. Spółka umożliwia inwestycje w pożyczki konsumpcyjne z Rosji w euro (EUR) i rublu rosyjskim (RUB).

Firma Kviku powstała w 2013 r. i jako jedna z pierwszych firm fintechowych rzuciła wyzwanie tradycyjnym bankom w Rosji. Spółka prowadzi działalność wyłącznie przez Internet, oferując szybkie, przejrzyste i rzetelne usługi z myślą o wygodzie klientów. Kviku udziela pożyczek poprzez swoją wirtualną kartę kredytową i partnerskie punkty sprzedaży. Spółka uzyskała pozwolenie na prowadzenie działalności w zakresie mikrofinansowania w Rosji. Nowi klienci mogą wziąć pożyczkę w wysokości do 300 EUR na zakup usług lub towarów przez Internet lub w sklepach tradycyjnych. Natomiast stałym pożyczkobiorcom firma oferuje gotówkową pożyczkę ratalną do 1500 EUR z sześciomiesięcznym okresem spłaty. Na rynku Mintos będzie można inwestować w oba rodzaje pożyczek.

– Cieszy nas fakt, że jako, jedna z pierwszych firm pożyczkowych, zaoferujemy na Mintos pożyczki udzielane w internetowych punktach sprzedaży. Rosyjski internetowy rynek pożyczek jest jednym z najbardziej regulowanych rynków na świecie, więc inwestorzy z pewnością będą beneficjentami tych regulacji. Kviku to wiodący europejski pożyczkodawca internetowy, który oferuje pożyczki udzielane on-line w punktach sprzedaży partnerów, z którymi współpracuje. Strategiczne partnerstwo z Mintos umożliwi nam dywersyfikację źródeł finansowania pożyczek, których udzielamy we wszystkich państwach, w których prowadzimy działalność – powiedział Nikita Lomakin, założyciel i CEO Kviku.

Średnia wartość rosyjskich pożyczek Kviku wynosi 500 EUR, czyli około 35 000 RUB. Średni okres spłaty pożyczki wynosi sześć miesięcy. Inwestorzy mogą oczekiwać rocznej stopy zwrotu netto z inwestycji do 10% (pożyczki w EUR) i do 17% (pożyczki w RUB).

Wszystkie pożyczki Kviku będą zabezpieczone gwarancją wykupu, co oznacza, że zostaną odkupione w przypadku opóźnienia spłaty o co najmniej 60 dni. Ponadto spółka oferuje jeszcze jeden środek zmniejszający ryzyko w postaci odpowiedzialności własnej, w ramach której firma zachowa 10-proc. udział w każdej pożyczce.

Według stanu na dzień 31 lipca 2018 r. spółka Kviku udzieliła 250 000 pożyczek o łącznej wartości ponad 15 mln USD. natomiast wartość jej portfela pożyczkowego wyniosła 8 mln USD. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Spółka odnotowała dziesięciokrotny wzrost.

Kviku szczyci się szybką obsługą dzięki sprawnej ocenie ryzyka kredytowego. Czas składania wniosków on-line w przypadku ubiegania się o pożyczkę w Kviku jest najkrótszy na rynku –- spółka może przeanalizować ponad 10 000 parametrów przy wykorzystaniu narzędzi Big Data w ciągu zaledwie 20 sekund. Firma korzysta z ponad 30 baz danych w celu oceny zdolności kredytowej swoich klientów.

Zespół Kviku składa się z 25 pracowników, którzy pomagali stworzyć oraz obecnie budują dalej atrakcyjny model biznesowy. W rezultacie firma rozpatrzyła już 700 000 wniosków. Typowy pożyczkobiorca Kviku jest w wieku 20–35 lat, osiąga średnie miesięczne dochody w wysokości 1000 EUR i chce dokonać zakupu przez Internet lub w tradycyjnym sklepie, ale nie dysponuje wystarczającymi środkami. Model biznesowy Kviku wiąże się z mniejszym ryzykiem niż tradycyjne chwilówki, ponieważ jedynie stali klienci mają dostęp do pożyczek gotówkowych, natomiast nowi klienci mogą ubiegać się o pożyczki bezgotówkowe na zakup towarów lub usług.

Nie strać tej doskonałej okazji i już dziś zainwestuj w pożyczki konsumpcyjne Kviku w EUR i RUB! Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, pamiętaj o aktualizacji ustawień.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner