Licence společnosti IFN Extra Finance byla odebrána

Dostali jsme zprávu, že Národní banka Rumunska odebrala společnosti IFN Extra Finance licenci.

Odebráním licence a vyjmutím společnosti z obecného a zvláštního registru nebankovních finančních institucí Rumunska se společnosti IFN Extra Finance zakazuje pokračovat v provozování činnosti poskytování úvěrů.

Co bude dále

Poskytovatel úvěrů bude nadále obhospodařovávat úvěry poskytnuté do 17. března 2020 bez jakéhokoliv omezení. Počínaje 17. březnem nebudou zákaznkům poskytovány žádné nové úvěry.

Jak to ovlivní investory na Mintosu

Naposledy společnost IFN Extra FInance uvedla nové úvěry na tržiště Mintos v říjnu 2019. S platností od 17. března 2020 nebudou na primární a sekundární trh uváděny žádné nové úvěry od IFN Extra Finance.

Investoři Mintos se stávajícími investicemi do úvěrů poskytnutých společností IFN Extra Finance budou nadále dostávat své splátky, jakmile je společnost od dlužníků vybere.

Možná dojde k úpravě Mintos ratingu společnosti IFN Extra Finance, o které Vás budeme informovat, jakmile budeme mít více informací.

V tuto chvíli dosahuje celková výše stávajících investic do úvěrů společnosti IFN Extra Finance na tržišti Mintos 681 497 EUR. Počet investorů disponujících aktivními investicemi do úvěrů poskytnutých společností IFN Extra Finance je 27 377 a průměrná výše investice je 25 EUR na investora.

Podrobně o situaci napíšeme všem investorům disponujícím aktivními investicemi do úvěrů poskytnutých společností IFN Extra Finance emailem, jakmile budeme mít více informací.

Bližší informace a oficiální prohlášení Národní banky Rumunska v rumunštině jsou k dispozici zde: Act legislativ

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner