Lielāki procenti, lielāka atdeve

Katrs investora stāsts ir atšķirīgs, tāpēc esam nolēmuši dalīties ar dažām unikālām investoru pieredzēm Mintos platformā.

Šomēnes mēs iepazīstinām ar Nīderlandē dzīvojošā medbrāļa un Mintos investora Bernarda pieredzi, kurš atklāja savas domas par ekonomikas attīstību laika gaitā un sniedza vairākus padomus pārējiem investoriem.

Bernard, pastāsti mums mazliet par sevi un to, kāpēc tu sāki investēt

“Es sāku investēt 90. gados Nīderlandē kopā ar finanšu plānotāju, tāpēc man ir neliela pieredze investīciju jomā. 2019. gadā draugs man pastāstīja par Mintos un to, cik lietotājam draudzīga ir šī platforma, tāpēc es sāku investēt tajā. Šobrīd aptuveni trešdaļa mana portfeļa ir Mintos platformā.

Tā kā esmu strādājis dažādus darbus, mana pensija nebūs pietiekoši liela, lai normāli dzīvotu. Lai atrisinātu šo problēmu, es sāku investēt. Kad aiziešu pensijā, es nedarīšu neko ekstravagantu, bet es gribētu vairāk ceļot un izbaudīt dzīvi. Investēšana pensijai ir ideāls scenārijs, jo man ir laiks ļaut savam kapitālam augt, ņemot vērā to, ka man nav vajadzības šo naudu izmantot jau tagad. Es zinu, ka investēšana prasa laiku, un, jo ilgāk investēsi, jo vairāk naudas nopelnīsi.”

Kā tu izglīto sevi par investēšanu?

“Es nekad tā īsti neesmu mācījies par investēšanu, un man nav lielas intereses to darīt. Mana investēšanas stratēģija darbojas man pa prātam, tāpēc es pārāk daudz nelasu par finanšu nozari vai citām stratēģijām. Manā bērnībā vecāki nekad ar mani nerunāja par investēšanu. Man bija krājkonts, un viņi man stāstīja par to, cik svarīgi ir uzkrāt. Tomēr šādā veidā nav iespējams nopelnīt un palielināt savu kapitālu, tāpēc ir svarīgi investēt. Es gribu, lai citi zina, ka nav jābūt ekspertam finanšu jomā vai jebkurā citā jomā, lai investētu. Es par to neko daudz nezinu, bet tomēr esmu bijis ļoti veiksmīgs.”

Kāda ir tava investīciju stratēģija?

“Es investēju parādzīmēs ar augstu procentu likmi. Tā ir visa mana stratēģija, un tā darbojas. Nekam citam es nepievēršu uzmanību. Ir noteiktas valstis un kreditēšanas uzņēmumi, kuros es investēju augsto procentu likmju dēļ, un es tos īsti nemainu. Es esmu pasīvs investors, tāpēc netērēju pārāk daudz laika, lai mainītu savas investīcijas. Man patīk investēt parādzīmēs. Es izmantoju Mintos jau vairākus gadus un varu salīdzināt pirms un pēc. Parādzīmes man dod ievērojami lielāku atdevi, un es esmu patiešām apmierināts ar tām.”

Tu investē jau kopš 90. gadiem. Kādas ir tavas pārdomas par ekonomiku kopumā?

“Esmu pieredzējis dažādus ekonomikas stāvokļus. Esmu vairākkārt redzējis tās sabrukumu, un esmu redzējis to labākajos laikos. Tikai retais ekonomikas sabrukumā saskata labas iespējas. Kad ekonomikai klājas labi, investīcijas parasti ir dārgākas, bet, sākoties lejupslīdei, samazinās ar investīciju cenas. Pienāk brīdis, kad ekonomika atgūstas, tāpēc, ja tu investē, kad viss ir lēts, tā var būt lieliska iespēja nopelnīt.”

Vai tu nākotnē plāno mainīt savu investīciju stratēģiju?

“Noteikti nē! Mana stratēģija ir vienkārša, bet tā darbojas labi. Dažās valstīs, piemēram, Ziemeļmaķedonijā un Polijā, ir kreditēšanas uzņēmumi, kuriem ir augstāka procentu likme nekā citiem kreditēšanas uzņēmumiem. Es izvēlos investēt šajās parādzīmēs. Zinu, ka tas nav izplatītākais investēšanas veids, jo es nepievēršu uzmanību diversifikācijai, bet es esmu apmierināts ar šo stratēģiju un turpināšu to izmantot.”

Paldies, Bernard!  

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner