Majitel značek Banknote & VIZIA přeměnil svou firemní identitu a zahájil úpis nové emise dluhopisů v hodnotě 5 milionů EUR

Společnost SIA ExpressCredit, druhý největší nebankovní poskytovatel spotřebitelských úvěrů v Lotyšsku, oznamuje přeměnu své firemní identy, účinnou od 4. února. Novou firemní identitu nepředstavuje pouze nové jméno, ale také aktualizovaná mise a hodnoty. Od této chvíle bude pro zaměstnance, spolupracující partnery, investory a regulátory holding znám pod názvem DelfinGroup, kdežto zákaznící budou nadále používat klíčové produkty společnosti známé pod názvy příslušných značek – Banknote a VIZIA. 

„Změna firemní identity byla nezbytná, aby lépe odrážela, co společnost dělá a plánuje dělat v budoucnu,“ vysvětluje generální ředitel Didzis Admidins. Holding již nabízí různorodý mix služeb v oblasti poskytování nebankovních spotřebitelských úvěrů a v tuto chvíli připravuje nová finanční řešení na míru.

Aktualizace profilu na tržišti Mintos

V rámci platformy Mintos byly značky Banknote a VIZIA zařazeny pod zastřešující značku DelfinGroup. 

Změna názvu skupiny úvěrových společností a jejich konsolidace pod jednu skupinu v rámci platformy se dotýká obchodních názvů jednotlivých poskytovatelů úvěrů v nabídce úvěrů a v možnostech filtrů pro investování na tržišti Mintos. Tito dva poskytovatelé úvěrů nebudou dále vedeni odděleně pod dosud užívanými obchodními názvy, místo toho se investorům ve všech filtrech (Auto Invest, Primární trh, Sekundární trh) a na stránce Poskytovatelé úvěrů bude na Mintosu zobrazovat DelfinGroup. Upozorňujeme, že nastavení Auto Invest bude aktualizováno automaticky.

Korporátní dluhopisy

Společnost dříve známá po názvem SIA ExpressCredit (Banknote a VIZIA) zahájila průběžný úpis tříletého zajištěného korporátního dluhopisu v hodnotě 5 milionů EUR. Úpis byl zaregistrován dne 15. listopadu 2019 a je otevřený až do doby splatnosti emise dluhopisu v roce 2022 nebo do úplného úpisu dluhopisu, pokud nastane dříve.

Očekává se, že nové dluhopisy budou zahrnuty na trhu First North burzou cenných papírů Nasdaq Riga, jakmile budou plně upsány.

Tato emise dluhopisů navazuje na dlouhodobou spolupráci mezi DelfinGroup a investory. Nedávná emise je zároveň důkazem vyspělosti společnosti, tak jako i její touhy nadále být pro investory otevřeným, důvěryhodným a transparentním partnerem.

Výtežek z emise dluhopisů bude částečně použit k pokrytí závazků vůči stávajícím držitelům dluhopisů a k diverzifikaci zdrojů financování společnosti. DelfinGroup je i nadále odhodlána pokračovat do budoucna ve financování části svých úvěrů prostřednictvím Mintosu. 

Více o holdingu

Od svého vzniku holding poskytl půjčky oproti zástavě a spotřebitelské úvěry v celkové výši 255 milionů eur a jeho klientská základna dosahuje téměr 400 tisíc zákazníků. Ke konci prosince 2019 činilo čisté úvěrové portfolio značek Banknote a VIZIA 19,4 milionu eur, respektive 3,1 milionu eur. Značka Banknote je používána pro půjčky oproti zástavě a spotřebitelské úvěry, zatímco značka VIZIA je používána pouze pro online spotřebitelské úvěry a cílí na moderní technicky zdatné publikum. 

Za deset let své existence zaznamenal holding rapidní růst, zejména v posledních letech. Klíčovým faktorem k úspěchu je vysoká úroveň služeb zákazníkům, jíž je dosahováno především díky vyšší pohodlnosti nabízených služeb a online dostupnosti. To vše je dále podpořeno investicemi do informačních systémů a zpracování dat. V neposlední řadě je prvkem úspěchu i pravidelně modernizovaná a optimalizovaná síť 87 poboček po celém Lotyšsku.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner