Metrokredit Aktualizace: Změna výše „kůže ve hře“ z 15 % na 10 %

Máme dobrou zprávu! Od 20. prosince 2018 bude zavedena změna výše „kůže ve hře“ společnosti Metrokredit z 15 % na 10 %.

Jak jistě víte, „kůži ve hře“ využíváme, aby se na platformě Mintos sjednotil zájem poskytovatele půjček se zájmem Vaším. Ponecháním si části svých prostředků v poskytnutých půjčkách, nabyde poskytovatel půjček důvěryhodnost, o kterou usilujeme ve vztahu mezi Vámi, Mintos investory, a poskytovateli půjček na tržišti.

„Kůže ve hře“ se může snížit, pokud výkonnost poskytovatele půjček, kvalita úvěrového portfolia a jeho finanční situace se zlepší. Pokud se stanou tyto pozitivní změny, tak Mintos může snížit procento „kůže ve hře“ poskytovatele půjček.

Situace v Metrokredit

To je přesně to co se stalo ve společnosti Metrokredit, poskytovateli půjček aktivním na Mintos tržišti od června 2018. Od svého připojení na tržiště, výsledky společnosti vykazují pozitivní vývoj. Zejména úvěrové portfolio společnosti ukazuje velký, ale stabilní růstový trend s vylepšenou výkonností půjček.

Podívejme se na některá fakta:

– Hrubé portfolio společnosti Metrokredit k říjnu 2018: 7 milionů EUR;

– Od dubna 2018 do října 2018 je průměrný růst portfolia z měsíce na měsíc 31 %;

– Na měsíční bázi má společnost positivní ukazatel EBITDA od dubna 2018 a je profitabilní od května 2018, kromě měsíce srpna 2018, kdy byly učiněny velké investice do marketingu, které vedly k ještě většímu růstu společnosti;

– Od Q2 2018 je poměr vlastního kapitálů společnosti k aktivům společnosti 40 %.

Jak změna ovlivní Vaše investice?

Změna „kůže ve hře“ společnosti Metrokredit z 15 % na 10 % nemá vliv na Vaše investice. Nicméně má dopad na Vaše další počínání, pokud jste investor, jehož rozhodování při výběru investic je ovlivněno výší ukazatele „kůže ve hře“.

Změna „kůže ve hře“ bude užita pouze pro nové půjčky umístěné na tržiště poté co změna nastane. U půjček poskytnutých společností Metrokredit a již umístěných na tržiště zůstává „kůže ve hře“ 15 %.

Kdy očekávat změnu?

Jak jsme již výše zmínili, změnu na našem tržišti zavedeme od 20. prosince 2018.

Prosím mějte to na paměti, pokud používáte Auto Invest pro investování do půjček od Metrokredit a tato změna může ovlivnit Vaše investiční preference. V takovém případě si prosím patřičně aktualizujte nastavení nástroje Auto Invest.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner