Metrokredit Jaunumi: izmaiņas līdzdalībā aizdevumos no 15% uz 10%

Labas ziņas! No 2018. gada 20. decembra Metrokredit līdzdalība aizdevumos būs 10% līdzšinējo 15% vietā.

Kā zināms, mēs līdzdalību aizdevumā izmantojam, lai nodrošinātu, ka aizdevumu izsniedzēju intereses Mintos aizdevumu tirgū saskan ar Tavām interesēm. Saglabājot daļu no saviem līdzekļiem katrā aizdevumā, aizdevumu izsniedzēji iegūst uzticamību, kuru mēs gribam nodrošināt starp mūsu aizdevumu tirgū esošajiem aizdevumu izsniedzējiem, investoriem un Tevi.

Līdzdalība aizdevumos var tikt samazināta, ja uzlabojas aizdevumu izsniedzēja darbības rezultāti, aizdevumu portfeļa kvalitāte un finanšu rezultāti. Konstatējot šādas pozitīvas izmaiņas, Mintos var samazināt procentuālo likmi aizdevumu izsniedzēja līdzdalībai aizdevumos.

Metrokredit gadījums

Tieši tā notika Metrokredit gadījumā! Uzņēmums sadarbību ar Mintos uzsāka 2018. gada jūnijā, un šajā laikā tā darbības rezultāti ir uzrādījuši pozitīvu izaugsmi. Konkrētāk – Metrokredit aizdevumu portfelis demonstrē augstu, bet stabilu pieauguma tempu un uzlabotus aizdevumu atmaksas disciplīnas rādītājus.

Bet tagad aplūkosim dažus faktus:

– Metrokredit bruto portfeļa apjoms 2018. gada oktobrī: septiņi miljoni eiro;

– no 2018 .gada aprīļa līdz novembrim vidēji ik mēnesi portfeļa pieaugums ir bijis 31%;

– katru mēnesi kopš 2018. gada aprīļa uzņēmuma EBITDA (peļņa pirms procentu maksājumiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) ir bijusi pozitīva, un kopš 2018. gada maija tas ir strādājis ar peļņu, izņemot 2018. gada augustu, kad tika veiktas ievērojamas investīcijas mārketingā, kā rezultātā uzņēmuma izaugsme bija vēl straujāka;

– kopš 2018. gada 2. ceturkšņa uzņēmuma pašu kapitāla/aktīvu īpatsvars pārsniedz 40%.

Kā tas ietekmēs Tavas investīcijas?

Metrokredit līdzdalības aizdevumos samazināšana no 15% uz 10% neietekmēs Tavas investīcijas. Bet tas var ietekmēt Tavu turpmāko rīcību gadījumā, ja Tu investīcijas veic, ņemot vērā līdzdalības aizdevumos kritērijus.

Izmaiņas līdzdalībā aizdevumos tiks piemērotas tikai jaunajiem aizdevumiem, kas Mintos aizdevumu tirgū tiks izvietoti pēc izmaiņu veikšanas. Metrokredit izsniegtajiem aizdevumiem, kas jau ir izvietoti Mintos, līdzdalība aizdevumā tiks saglabāta 15% apmērā.

Kad ir gaidāmas izmaiņas?

Kā jau minējām iepriekš, mēs šīs izmaiņas Mintos aizdevumu tirgū ieviesīsim 20. decembrī.

Ja Tu investē Metrokredit aizdevumos, izmantojot Auto Invest rīku, un, šīs izmaiņas ietekmē Tavus izvēles kritērijus, lūdzu, attiecīgi atjaunini savus Auto Invest iestatījumus.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner