15 novembris 2019 Jaunākās ziņas: Metrokredit turpina apkalpot esošos aizdevumus un sadarbojas ar Krievijas Federācijas Centrālo banku, lai atsāktu jaunu aizdevumu izsniegšanu

Pēc aizvadītās nedēļas paziņojuma (zemāk) par Metrokredit izslēgšanu no Krievijas Federācijas mikrofinansēšanas organizāciju valsts reģistra, kas nozīmē, ka uzņēmums vairs nevar izsniegt jaunus aizdevumus, tas turpina apkalpot esošos aizdevumus, iekasēt aizņēmēju maksājumus un tos nodot Mintos investoriem. Turklāt Metrokredit turpina nodrošināt atpirkšanas garantiju aizdevumiem, kuru atmaksa kavējas vairāk nekā 60 dienas. Pamatojoties uz līdzšinējiem datiem, mēs sagaidām, ka aptuveni 20% no pašreizējiem neatmaksātajiem aizdevumiem tiks kavēti vismaz 60 dienas, bet lielākā daļa Metrokredit aizdevumu tiks atmaksāta saskaņā ar grafiku.

Kopš Centrālās bankas paziņojuma stāšanās spēkā pagājušajā nedēļā, Metrokredit ir bez pārtraukumiem turpinājis iekasēt un pārskaitīt aizņēmēju maksājumus investoriem. Pagājušajā nedēļā Mintos investori saņēma aizņēmēju maksājumus kopumā 704 000 EUR apmērā.

Metrokredit izpilddirektors Vyacheslav Krykhtin savā komentārā atskatās uz esošo situāciju un ieskicē turpmāko darbību plānu:

“Pagājušajā nedēļā Metrokredit uz laiku pārtrauca izsniegt jaunus aizdevumus. Metrokredit vadība ir izstrādājusi detalizētu darbības plānu, kā pēc iespējas ātrāk novērst procesos konstatētos trūkumus, lai varētu atsākt aizdevumu izsniegšanu, un ir iesniegusi rīcības plānu Krievijas Federācijas Centrālajai bankai. Uzņēmuma mērķis ir turpināt savu darbību ilgtermiņā, un mēs esam pieprasījuši Centrālajai bankai atļauju atsākt aizdevumu izsniegšanu. Tikmēr Metrokredit turpinās apkalpot esošo portfeli. Turklāt uzņēmuma likviditāte ir stabila, un Metrokredit turpinās nodrošināt atpirkšanas garantiju aizdevumiem, kuru atmaksa kavējas vismaz 60 dienas.”


Metrokredit – aizdevumu izsniedzējs, kurš pievienojās Mintos 2018. gada jūlijā – uz laiku ir pārtraucis jaunu aizdevumu izsniegšanu aizņēmējiem. Esošos investorus šis notikums neietekmēs, jo Metrokredit turpinās apkalpot esošos aizdevumus, un investori turpinās saņemt aizdevumu un procentu maksājumus. 

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Centrālās bankas 2019. gada 6. novembra paziņojumu Metrokredit ir izslēgts no Krievijas Federācijas mikrofinansēšanas organizāciju valsts reģistra. Līdz ar to Metrokredit ir uz laiku apturējis jaunu aizdevumu izsniegšanu.

Taču Metrokredit ir tiesīgs apkalpot aizdevumus, kas tika izsniegti pirms 2019. gada 6. novembra, un piedāvāt pagarinājumus saskaņā ar līguma noteikumiem, ja aizņēmējs to pieprasa, un Metrokredit to atzīst par pamatotu. Mintos aizdevumu tirgū tiks izvietoti jauni Metrokredit aizdevumi, bet tie būs tikai pagarinātie aizdevumi. 

Kā tas ietekmēs Mintos un investorus? 

Mintos investori ar esošām investīcijām Metrokredit izsniegtos aizdevumos turpinās saņemt aizņēmēju maksājumus, tiklīdz tie tiks iekasēti.

No 2019. gada 7. novembra Mintos aizdevumu tirgū nav pieejami jauni Metrokredit aizdevumi (izņemot pagarinātos aizdevumus).

Metrokredit Mintos reitings pagaidām tiks pazemināts no B- uz C, jo uzņēmumam ir ierobežota konkurences pozīcija, un tas neizsniegs jaunus aizdevumus. Jaunais reitings Mintos aizdevumu tirgū būs spēkā no 2019. gada 12. novembra līdz turpmākam paziņojumam.

Metrokredit vadība strādā pie alternatīviem risinājumiem, lai pēc iespējas ātrāk varētu turpināt aizdevumu izsniegšanu.

Mēs Tevi informēsim par turpmākajiem plāniem vai izmaiņām Metrokredit lietā, tiklīdz saņemsim vairāk informācijas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner