Mikro Kapital nově nabízí investice do podnikatelských a zemědělských úvěrů z Rumunska

Společnost Mikro Kapital, součást světového holdingu Mikro Kapital Group, upevňuje svou pozici na Mintosu a přidává podnikatelské a zemědělské úvěry z Rumunska. Mikro Kapital tedy nyní na Mintosu nabízí investiční příležitosti ve 3 různých zemích. 

Mikro Kapital IFN SA Romania poskytuje financování převážně malým a středním podnikům, včetně zemědělských společností, a fyzickým osobám z Rumunska. Od zahájení činnosti v roce 2016 poskytla společnost Mikro Kapital Romania již více než 2000 úvěrů. 

Mikro Kapital Romania je první mikrofinanční společností z Rumunska, která pro své klienty vyvinula online nástroj, jenž jim umožňuje sledovat své aktivní úvěry, sazby a lhůty. Společnost také zažádala o Záruku programu EaSI, která jí do budoucna pomůže zvýšit úvěrové portfolio a zároveň minimalizovat rizika.

Mikro Kapital Romania je součástí Mikro Kapital Group, světového holdingu, který spojuje finanční instituce v Itálii, Švýcarsku, Lucembursku, Arménii, Rusku, Bělorusku, Rumunsku, Moldavsku, Tádžikistánu a dalších zemích. Skupina byla založena v roce 2008 a ve druhém čtvrtletí roku 2019 měla pod svou kontrolou aktiva v celkové hodnotě přesahující 500 milionů EUR.

Mikro Kapital Romania na Mintosu

Mikro Kapital Romania na tržišti nabízí možnost investování do svých podnikatelských a zemědělských úvěrů z Rumunska uváděných v EUR. Výše úvěrů se pohybuje v rozmezí od 420 EUR do 147 000 EUR a jejich průměrná doba splácení je 40 měsíců. Investoři mohou očekávat až 10% čistý roční výnos.

Všechny úvěry poskytované společností Mikro Kapital Romania jsou zajištěny garancí zpětného odkupu. To znamená, že pokud je úvěr v prodlení 60 dní či déle, společnost ho odkoupí zpět. Poskytovatel úvěru si navíc drží 10% podíl v každém úvěru v rámci principu kůže na trhu (tzv. skin in the game).

Na Mintosu získává Mikro Kapital Romania Mintos Rating B+. Hlavními důvody jsou solidní finanční výkonnost společnosti, dosavadní výsledky vedení společnosti a dlouhodobě stabilní ukazatele kvality portfolia. Ke konci října letošního roku měla společnost čísté úvěrové portfolio ve výši 17,5 milionu EUR.

Pro detailnější informace o finanční výkonnosti společnosti, struktuře jejího vedení a její obchodní činnosti v Rumunsku se můžete podívat na prezentaci společnosti dostupnou zde.

Pro přístup k úvěrům od Mikro Kapital Romania mohou investoři investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance společnosti Mikro Kapital Romania, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Mikro Kapital Romania je pak navázán na příslušný úvěr poskytnutý společností Mikro Kapital Romania koncovému zákazníkovi.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost investovat do podnikatelských a zemědělských úvěrů z Rumunska od Mikro Kapital Romania. Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte si patřičně aktualizovat své nastavení.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner