Mikro Kapital oferuje teraz inwestycje w pożyczki dla przedsiębiorstw oraz pożyczki rolnicze z Rumunii

Firma Mikro Kapital, będąca częścią globalnego holdingu Mikro Kapital Group, zwiększyła swoją obecność na Mintos, dodając pożyczki dla przedsiębiorstw oraz pożyczki rolnicze z Rumunii. Mikro Kapital oferuje teraz na Mintos możliwości inwestycyjne w 3 krajach. 

Firma Mikro Kapital IFN SA Romania zajmuje się finansowaniem głównie małych i średnich przedsiębiorstw, w tym przedsiębiorstw rolniczych oraz osób fizycznych w Rumunii. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2016 roku, firma Mikro Kapital Romania udzieliła ponad 2 000 pożyczek. 

Mikro Kapital Romania jest pierwszą rumuńską organizacją mikrofinansową, która opracowała narzędzie internetowe dla swoich klientów, które pozwala im śledzić aktywne kredyty, stopy i harmonogramy. Organizacja złożyła również wniosek o Gwarancję w ramach Europejski program na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych (EaSI), która pomoże jej zwiększyć swój przyszły portfel pożyczkowy przy jednoczesnym unikaniu ryzyka.

Firma Mikro Kapital Romania jest częścią Grupy Mikro Kapital, globalnego holdingu, łączącego instytucje finansowe z Włoch, Szwajcarii, Luksemburga, Armenii, Rosji, Białorusi, Rumunii, Mołdawii, Tadżykistanu i innych krajów. Grupa została założona w 2008 roku, a według stanu na II kw. 2019 roku zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 500 mln EUR.

Mikro Kapital Romania na Mintos

Firma Mikro Kapital Rumunia oferuje inwestorom na rynku Mintos udzielane w Rumunii pożyczki w EUR dla przedsiębiorstw oraz pożyczki rolnicze. Wysokość pożyczek wynosi od 420 EUR do 147 000 EUR, a ich średni okres spłaty to 40 miesięcy. Inwestorzy mogą oczekiwać rocznych stóp zwrotu netto do 10%.

Wszystkie pożyczki udzielane przez firmę Mikro Kapital Romania objęte są gwarancją odkupu. Oznacza to, że jeśli zaległość w spłacie pożyczki wynosi 60 dni lub więcej, firma odkupi taką pożyczkę. Ponadto, w każdej udzielonej pożyczce firma pożyczkowa zachowa 10% udział.

Na Mintos, firma Mikro Kapital Rumunia ma Rating Mintos na poziomie B+. Wynika to przede wszystkim z solidnych wyników finansowych spółki, osiągnięć kadry zarządzającej oraz odnotowanych od dłuższego czasu stabilnych wskaźników jakości portfela. Na koniec października br., spółka posiadała portfel pożyczek netto w wysokości 17,5 mln EUR.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wyników finansowych firmy, jej struktury zarządzania oraz działalności operacyjnej prowadzonej w Rumunii, z prezentacją dotyczącą firmy można zapoznać się tutaj.

Aby uzyskać ekspozycję na pożyczki firmy Mikro Kapital Romania, inwestorzy będą mogli inwestować w pożyczki udzielane przez firmę Mintos Finance na rzecz Mikro Kapital Romania, gdzie spłaty zależą od spłat pożyczkobiorcy. Każda pożyczka udzielone przez Mintos Finance na rzecz Mikro Kapital Romania będzie powiązana z odpowiednią pożyczką udzieloną przez Mikro Kapital Romania na rzecz końcowego pożyczkobiorcy.

Nie przegap tej znakomitej okazji do inwestowania w udzielane w Rumunii przez firmę Mikro Kapital Romania pożyczki dla przedsiębiorstw oraz pożyczki rolnicze. Jeśli korzystasz z Auto Invest, pamiętaj o odpowiedniej aktualizacji ustawień.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner