Mikro Kapital paplašina piedāvājumu, pievienojot Fitch “B-” novērtētā Baltkrievijas meitasuzņēmuma kredītus

Mikro Kapital Mintos aizdevumu tirgum pievieno savu meitasuzņēmumu Mikro Leasing, kas Tev piedāvās iespēju investēt Baltkrievijā izsniegtos kredītos. Tā ir jau ceturtā Mintos pieejamā Mikro Kapital grupas valsts līdztekus Krievijai, Moldovai un Rumānijai. Mikro Leasing kredīti Mintos tiks izvietoti eiro (EUR) un Krievijas rubļos (RUB) ar paredzamo peļņu līdz 10% (EUR kredītiem) un līdz 16% (RUB kredītiem). 

2009. gadā dibinātais Mikro Leasing ir pirmais līzinga uzņēmums Baltkrievijā, kam 2019. gadā tika piešķirts “B-” Fitch (starptautiska kredītreitingu aģentūra) kredītreitings. 2019. gada 30. septembrī Mikro Leasing neto kredītportfelis bija 33 miljoni eiro.

Uzņēmuma galvenās darbības jomas ir auto, iekārtu un īpašuma
līzingu izsniegšana. Šobrīd Mikro Leasing ir 4800 aktīvi līgumi, 3700 aktīvie klienti, un, kopš darbības uzsākšanas, tas ir izsniedzis kredītus 123 miljonu eiro apmērā. Savukārt visi grupas uzņēmumi kredītos kopā ir izsnieguši vairāk nekā 450 miljonus eiro.

Mikro Leasing darbību regulē Baltkrievijas Republikas Nacionālā banka.

Par Mikro Kapital grupu

2008. gadā dibinātais Mikro Kapital tagad ir grupa, kas koncentrējas uz mikrofinansēšanas paņēmienu izmantošanu investīciju veikšanā mazos uzņēmumos jaunattīstības reģionos visā pasaulē, it īpaši Krievijā un ar to saistītās valstīs, Centrālajā un Austrumu Āzijā un Latīņamerikā. Pēc 2018. gada 31. decembra datiem grupa pārvalda aktīvus kopumā 530 miljonu eiro apmērā.

Holdinga uzņēmums specializējas mazo un vidējo uzņēmumu mikrofinansēšanā Austrumeiropā. Mikro Kapital grupa šobrīd apvieno finanšu iestādes Itālijā, Šveicē, Luksemburgā, Armēnijā, Krievijā, Baltkrievijā, Rumānijā, Moldovā, Tadžikistānā un citās valstīs.

Mikro Leasing Mintos aizdevumu tirgū

Mintos aizdevumu tirgū Mikro Leasing ir piešķirts “B+” Mintos reitings. Mikro Leasing kredītiem tiek nodrošināta atpirkšanas garantija, un uzņēmuma līdzdalība aizdevumos ir 10%. Mintos investoriem aizdevējs piedāvā procentu likmes līdz 10% (kredītiem EUR valūtā) un līdz 16% (kredītiem RUB valūtā). Vidējais kredīta apmērs ir 11 000 EUR, savukārt vidējais atmaksas termiņš ir 30 mēneši. Mikro Kapital Group SARL – aizdevumu izsniedzēja Mikro Leasing mātesuzņēmums, nodrošina mātesuzņēmuma garantiju izsniegtajiem aizdevumiem. Piemēram, ja aizdevuma ar atpirkšanas garantiju atmaksa kavējas vairāk nekā 60 dienas, un aizdevuma izsniedzējs to nevar atpirkt, tad Mikro Kapital Group SARL tas būs jāatpērk

“Mēs esam ieinteresēti paplašināt uzņēmuma darbību un turpināt rentablu izaugsmi. Sadarbība ar Mintos mums dod lielisku iespēju piesaistīt finansējumu no privātiem investoriem par saprātīgām likmēm. Mūsu uzņēmuma panākumi līzinga tirgū lielā mērā ir atkarīgi no Mintos. Mēs tiecamies uz mūsu uzņēmējdarbības procesu globālu automatizāciju un savos uzņēmējdarbības modeļos izmantojam inovatīvus risinājumus, tādējādi sadarbība ar Mintos pilnībā atbilst mūsu nākotnes finansējuma piesaistes vīzijai,” komentē Azalsho Tagayev, Mikro Leasing direktors.

Pašlaik Mikro Leasing ir septiņi biroji un 80 darbinieki visos Baltkrievijas administratīvajos centros. Pēdējos pāris gadus KPMG uzņēmumā veic gada auditus saskaņā ar starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem un vietējām grāmatvedības procedūrām.

Lai iegūtu pieeju Mikro Leasing kredītiem, investori var investēt Mintos Finance Estonia izsniegtos aizdevumos Mikro Leasing, kuru atmaksa ir atkarīga no gala aizņēmēja maksājumiem. Katrs aizdevums, ko Mintos Finance Estonia izsniegs Mikro Leasing, tiks piesaistīts attiecīgam Mikro Leasing izsniegtam kredītam gala aizņēmējam. Mintos Finance Estonia ir Mintos grupas uzņēmums. Detalizēts jaunās struktūras apraksts ir pieejams Mintos Finance Estonia aizdevuma līgumā un cesijas līgumā.

Apskatīt Mikro Leasing kredītus pirmreizējā tirgū

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner