Mikro Kapital, přední poskytovatel finančních prostředků pro podnikatele v Rusku se připojuje na Mintos!

JSC MFC Mikro Kapital (dále Mikro Kapital) se právě připojil na Mintos tržiště a nabízí Vám příležitost investovat do podnikatelských půjček v Ruské federaci. Můžete vydělat průměrný čistý roční výnos až 15 % v případě půjček v ruském rublu (RUB) a až 9 % v případě půjček v eurech (EUR).

Mikro Kapital je součástí skupiny Mikro Kapital, globální holdingové společnosti, sdružující finanční instituce z Itálie, Švýcarska, Lucemburska, Arménie, Ruska, Běloruska, Rumunska, Moldavska, Tádžikistánu a dalších zemích. Skupina byla založena v roce 2008 a k 31. prosinci 2018 spravovala celková aktiva ve výši 450 mil. EUR.

Dnes má společnost zkušený mezinárodní manažerský tým společně se zkušenostmi z místního trhu. Cílem společnosti je poskytovat finanční prostředky malým podnikatelům a malým a středním podnikům (SME).

V současné době má společnost 46 poboček a 220 zaměstnanců s pokrytím hustě zalidněných oblastí Ruska. Společnosti se podařilo přilákat přes 6 000 klientů a 31. prosinci 2018 měla čisté úvěrové portfolio ve výši 21,3 milionů EUR.

Patří mezi lídry mikrofinančních institucí (MFI), a to na základě dynamiky portfolia v roce 2018 a také je mezi třemi nejvýznamnějšími MFI poskytující zajištěné úvěry v Rusku. Od roku 2008 poskytla Mikro Kapital úvěry v hodnotě 433 milionů EUR. Je regulována a licencována Centrální bankou Ruska.

„Pro nás finanční organizaci je diverzifikace naší jednou z hlavních strategií. Mintos je díky digitalizaci vynikající příležitost získat finanční prostředky přímo od jednotlivých investorů za dostupnou cenu. Zároveň jsme přesvědčeni, že platformy jako Mintos díky svým efektivním obchodním modelům se stávají stále populárnějšími a chtěli bychom být také součástí tohoto vývoje,“ řekl generální ředitel Mikro Kapital Hakob Khotsanyan.

Mikro Kapital nabízí na platformě Mintos nové příležitosti

Mikro Kapital nabízí Mintos investorům podnikatelské úvěry poskytnuté v Rusku. Společnost získala Mintos hodnocení rizika A-. Úvěry jsou zveřejňovány jak v RUB, tak v EUR s čistým ročním výnosem až 15 % a až 9 %.

Půjčky od Mikro Kapital budou na tržišti v rozmezí od 5 000 EUR do 40 000 EUR, u půjček zveřejněných v EUR a od 365 000 RUB do 2 900 000 RUB u půjček uvedených v RUB. Doba splácení úvěrů se pohybuje od 9 do 24 měsíců.

Všechny půjčky společnosti Mikro Kapital jsou zajištěny garancí zpětného odkoupení a budou odkoupeny v případě, že půjčka bude v prodlení 60 dnů nebo déle. Kromě toho si společnost ponechá 5 % z každého úvěru umístěného na Mintos, aby si udržela svoji kůži ve hře.

Mikro Kapital dosáhla v roce 2018 silných výsledků

Ve finančním roce 2018 se společnosti podařilo dosáhnout silných výsledků. Nejenže úvěrové portfolio společnosti meziročně vzrostlo o 243,5 %, ale společnost také vykázala čistý zisk ve výši 137 000 EUR, což je o 61,2 % více než v roce 2017.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner