Mintos se setkal s likvidátorem společnosti Monego

Během posledních dnů roku 2019 se představitelé Mintosu setkali v kosovské Prištině s likvidátorem společnosti Monego jmenovaným Centrální bankou Kosova (CBK).

Cílem setkání bylo navázat počáteční kontakt, vyjádřit naše zájmy, sdělit podrobnosti ohledně pohledávek věřitelů a nastínit další kroky.

V tuto chvíli je proces likvidace společnosti Monego v počáteční fázi. Všechny zúčastněné strany disponující pohledávkami vůči této úvěrové společnosti, tzv. věřitelé, byli vyzváni k předložení svých pohledávek. Investoři na Mintosu jsou držiteli nároku vůči úvěrům poskytnutým společností Monego, do kterých investovali. Je potvrzeno, že tento nárok je považován za pohledávku nejvyšší důležitosti, což znamená že zájmy investorů na Mintosu budou jedny z prvních, jež budou uspokojeny při procesu distribuce aktiv společnosti Monego věřitelům řízeném likvidátorem.

Úloha likvidátora v procesu likvidace je primárně navržena tak, aby zajistila, že je proces řízen v souladu se zákonem, což s sebou nese i vypořádání pohledávek věřitelů v souladu se zákonem.

Mintos pohledávky věřitelů předloží jménem a v zájmu dotčených investorů na platformě. Předkládat své pohledávky mohou věřitelé do začátku února 2020.

Likvidátor následně vyhodnotí předložené pohledávky, připraví seznam věřitelů a určí posloupnost, s jakou budou mít právo své výnosy obdržet. Datum oznámení konečného seznamu dosud nebylo stanoveno.

O dalším vývoji situace Vás budeme informovat.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner