Mintos 2017. gadu noslēdz ar peļņu

Ar prieku paziņojam, ka trīs gadu laikā kopš dibināšanas Mintos pirmo reizi ir strādājis ar peļņu. 2017. gadā mūsu ieņēmumi pieauga vairāk nekā četras reizes, sasniedzot vairāk nekā 2,1 miljonu eiro, un neto peļņa bija 196 000 eiro.

2017. gadā Mintos piedzīvoja ievērojamu izaugsmi un saskaņā ar AltFi datiem kļuva par savstarpējo aizdevumu tirgus līderi kontinentālajā Eiropā ar 38% tirgus daļu. Kopš Mintos dibināšanas, investoru kopējās investīcijas ir pārsniegušas 660 miljonus eiro, un mēs sagaidām, ka līdz gada beigām finansēto aizdevumu apjoms sasniegs vienu miljardu eiro.

“Aizvadītais gads mums bija spēcīgas izaugsmes gads, un mēs kļuvām par vadošo spēlētāju starptautiskā mērogā. Esam gandarīti, ka mūsu biznesa modelis darbojas un esam sasnieguši peļņu tikai trīs gadu laikā, kopš Mintos izveidošanas, kas jaunuzņēmumiem mūsdienās nav raksturīgi,” komentē Mintos vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte.

2017. gadā Mintos veica ievērojamas investīcijas tehnoloģijās, darbiniekos un aizdevumu tirgū, padarot mūsu pakalpojumu vēl ērtāku investoriem. Pagājušajā gadā mēs sākām piedāvāt valūtas maiņu, izmantojot pārredzamus valūtas maiņas kursus un taisnīgas komisijas maksas, kas investoriem dod iespēju samainīt naudu par zemāku maksu nekā tas būtu iespējams bankā. Pateicoties attīstībā veiktajām investīcijām, strauji palielinājās arī Mintos investoru skaits. Pēc 2018. gada maija datiem aizdevumu tirgum ir pievienojušies 58 000 investoru, un mēs sagaidām, ka līdz gada beigām investoru skaits sasniegs 100 000.

Patlaban Mintos ir trīs biroji – Rīgā, Varšavā un Meksikā – un 50 cilvēku komanda, un drīzumā tiks atvērti biroji Brazīlijā, Krievijā un Dienvidaustrumāzijā. Līdz gada beigām mēs plānojam divkāršot darbinieku skaitu.

“Šobrīd mums attīstība ir svarīgāka nekā strādāšana ar peļņu. Mūsu biznesa modelis ir sevi pierādījis, un mēs turpināsim investēt tehnoloģijās un produktā un līdz gada beigām dubultosim darbinieku skaitu. Tas mums ļaus īstenot Mintos misiju ar tehnoloģiju palīdzību nodrošināt brīvu un efektīvu kapitāla apriti visā pasaulē,” uzsver Mārtiņš Šulte.

Mūsu stratēģija ir izaugsme ar ambiciozu, bet vienmērīgu tempu, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu attīstību. Saskaņā ar prognozēm 2018. gadā Mintos apgrozījums pieaugs divas līdz trīs reizes. Šogad mēs koncentrēsimies uz abu aizdevumu tirgus pušu attīstību, palielinot investoru pieprasījumu, kā arī aizdevumu piedāvājumu esošajās un jaunās valstīs, paplašinot aizdevumu tirgū pieejamās investīciju iespējas Āfrikā, Latīņamerikā un Dienvidaustrumāzijā.

Šeit Jūs varat iepazīties ar mūsu finanšu pārskatu.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner