Mintos 2021. gada pārskats

2021. gadā mēs Mintos inestīciju platformā realizējām nozīmīgus projektus, kas atnesa virkni pārmaiņu gan mums un aizdevumu aktīvu klasei, gan plašākam alternatīvo finanšu tirgum. Svarīgi, ka šajā posmā mums pievienojās daudzi investori, par ko esam ļoti pateicīgi.

Tagad atskatīsimies uz Mintos 2021. gada svarīgākajiem sasniegumiem.

Ilgstoša izaugsme turpinās

Kā norāda Mintos līdzdibinātājs, operacionālais un finanšu direktors Mārtiņš Valters, “2021. gadā mūsu komandas galvenokārt strādāja pie ar regulējumu saistītiem mērķiem, šajā garajā ceļā izpildot aptuveni 1500 uzdevumu, kas rezultējās investīciju brokeru sabiedrības licences saņemšanā. Mēs lepojamies, ka šī Mintos iniciatīva ir noteikusi jaunu standartu uz aizdevumiem balstītām investīciju platformām, jo ES definētās licences nodrošinās investoriem drošāku investīciju vidi. Vienlaikus tas arī noteica jaunu kursu esošajiem un potenciālajiem mūsu tirgus dalībniekiem, pasargājot mūs no negatīvās attieksmes, ko izraisa tie, kuri grib gūt ātru peļņu, izmantojot mūsu gadu gaitā veidoto investoru uzticību.”

Mārtiņš skaidro, ka, lai gan komanda bija ļoti iesaistīta darbā pie šo uzdevumu izpildes, platforma turpināja organiski augt. “2021. gadā Mintos platformā reģistrējās gandrīz 100 000 jaunu investoru, un gada gaitā pastāvīgi pieauga arī neatmaksāto investīciju apjoms, kas decembrī tuvojās pirmspandēmijas līmenim. Kopumā 2021. gadā Mintos platformā aizdevumos tika investēti 1,7 miljardi eiro, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš – tas liecina par mūsu spēku un ļauj Mintos saglabāt līderpozīcijas uz aizdevumiem balstītu investīciju platformu tirgū Eiropā.”

Galvenie Mintos sasniegumi

Mēs saņēmām licenci

2021. gada augustā, saņemot ieguldījumu brokeru sabiedrības un elektroniskās naudas iestādes licences, mēs spērām būtisku soli ceļā uz to, lai kļūtu par primāro platformu privāto investoru vidū.

Mēs turpinājām optimizēt aizdevumu aktīvu klasi

Mēs strādājām pie pārejas uz jaunajiem finanšu instrumentiem parādzīmēm, kas investoriem ļaus investēt aizdevumos pilnībā regulētā vidē.

Mēs izveidojām inovatīvas partnerības

Mintos apvienoja spēkus ar Nasdaq CSD, lai izstrādātu API risinājumu parādzīmju ISIN kodu izsniegšanai. Šis ir pirmais šāda veida pakalpojums Baltijas reģionā un viens no pirmajiem Eiropā.

Mēs meklējām jaunus veidus, kā palīdzēt investoriem veidot ilgtermiņa turību

Mēs pabeidzām koncepcijas izstrādi un veicām lietotāju testēšanu mūsu jaunajam produktu piedāvājumam – ETF. Gaidi ETF pievienošanu Mintos platformai jau šogad!

Ekonomiskās noturības gads

Runājot par plašāku investīciju tirgu, Mintos partnerības vadītājs Jānis Praņēvičs skaidro, ka “lai gan 2021. gadā visā pasaulē galvenais temats bija COVID-19 viļņi, to ietekme uz makroekonomiku bija maigāka, savukārt finanšu tirgus tie neskāra nemaz. Cilvēki un nozares ir pielāgojušās dzīvei ar pandēmiju. Lai gan negatīvā ietekme bija spēcīgāka nozarēs, kas tieši saistītas ar atpūtu un ceļošanu, aptuveni 90% pasaules ekonomikas darbojās kā parastos apstākļos. Patērētāji atguva pārliecību par savu primāro funkciju – tēriņiem, un tas tieši ietekmēja atgriešanos pie aizņemšanās. Stabilizējoties aizņēmēju spējai atmaksāt aizdevumus, kreditēšanas uzņēmumi aizvadīja lielisku gadu, un aizdevumu portfeļu kvalitāte atgriezās pirmspandēmijas līmenī. Piemēram, vērtējot mūsu klientu portfeļus, mēs novērojām tendenci, ka izsniegto aizdevumu apjoms palielinās un rentabilitāte ir stabila.”

Jānis arī min, ka, neraugoties uz Omikrona varianta parādīšanos, finanšu tirgi turpina sasniegt rekordlielus rādītājus, sekojot vispārējai tendencei atgriezties pie normālas dinamikas. Runājot par Mintos platformā esošajiem kreditēšanas uzņēmumiem, Jānis piebilst, ka “mēs novērojām tendenci, kas atkārtojas katra gada pēdējos kalendārajos mēnešos – cilvēki aizņemas vairāk, un aizdevumu piedāvājums platformā palielinās.”

Neatlaidīgais darbs pie līdzekļu atgūšanas

Runājot par līdzekļu atgūšanu, parādu piedziņas vadītājs Dmitrijs Ameļins skaidro, ka komanda ir apmierināta ar 2021. gadā panākto progresu, jo īpaši attiecībā uz investoru un Mintos līdzekļiem, kas dažādu iemeslu dēļ pienākas no kreditēšanas uzņēmumiem, kuri nav savlaicīgi veikuši maksājumus.

“Tas, ka mēs atguvām aptuveni 50 % no ekspozīcijas, ir tikai aisberga redzamā daļa, aiz kuras ir tūkstošiem darba stundu, kas pavadītas sanāksmēs, sarunās, priekšlikumu gatavošanā un izpildē. Runājot par mūsu pieeju darbam ar šiem gadījumiem, izšķirošais pirmais solis ir novērtēt pamatā esošās problēmas, lai mēs varētu izvēlēties labāko turpmāko rīcības plānu. Sarežģītās situācijās mēs parasti atkārtoti izvērtējam šo kreditēšanas uzņēmumu vadības spēcīgumu, jo cilvēka dabas dēļ tas mēdz atšķirties no normālos apstākļos demonstrētā.”

Dmitrijs min, ka līdzekļi pilnā apmērā tika atgūti no pieciem uzņēmumiem: Aforti, Iute Kosovo, Peachy, Akulaku un Kredit 24. “Visu veiksmīgi pabeigto gadījumu pamatā galvenokārt bija uzņēmumu spēja veikt atmaksu un, kas ir tikpat svarīgi, vēlme godīgi un pārredzami komunicēt ar kreditēšanas uzņēmumu vadības komandām. Īpaši varam izcelt darbu pie līdzekļu atgūšanas no Kredit 24. Uzņēmumam bija sarežģīta situācija, bet mēs panācām veiksmīgu iznākumu, pateicoties lieliskajai komunikācijas plūsmai un gatavībai rast risinājumu ar Mintos,” uzsver Dmitrijs.

Viņš minēja piemēru: “Lai gan mēs vairākkārt vienojāmies ar Aforti par restrukturizācijas risinājumu, nevēlēšanās ievērot vienošanos piespieda mūs uzsākt tiesvedību, kuras rezultātā Aforti lieta tika veiksmīgi pabeigta.”

Dmitrijs atzīst, ka vislielākās grūtības šobrīd sagādā AlexCredit un Getbucks Botswana un Zambia. “Joprojām turpinās Cashwagon likvidācija, tāpēc mēs gaidām jaunus pavērsienus šajā lietā. Tanī pat laikā esam uzsākuši tiesvedības procesu arī ar Dziesiatka Finanse, un tuvākajā laikā gaidām jaunumus arī šajā procesā”.

Viņš piebilda, ka Capital Service, Monego un Finko Ukraine un Armenia veic regulārus maksājumus, un labi panākumi ir arī ExpressCredit Zambia gadījumā.

“Tiesvedība vienmēr ir mūsu pēdējā izvēle, taču mēs no tās nevairāmies, ja uzskatām, ka tā ir nepieciešama, lai aizsargātu mūsu investoru un uzņēmuma intereses,” noslēgumā piebilst Dmitrijs.

Kāds ir tavs Mintos stāsts?

Ar prieku paziņojam, ka esam palaiduši ekskluzīvu jaunumu mūsu mobilajā aplikācijā: Mintos Recap 2021. Mēs esam izveidojuši unikālus stāstus katram Mintos investoram, kuros apkopotas investīciju pieredzes 2021. gadā un izcelti aizraujoši fakti un sasniegumi. Tas ir ne tikai lielisks veids, kā investori var redzēt savu progresu Mintos investīciju platformā, bet tas var arī palīdzēt izvirzīt investīciju mērķus 2022. gadam.

Lai izlasītu savu stāstu, dodies uz Mintos lietotni! Ja tev vēl nav Mintos lietotne, lejupielādē to App Store vai iegūsti to Google Play.

Mums ir 22 Mintos džemperi, ko dāvināsim investoriem, kas dalīsies ar savu Mintos Recap 2021 stāstu Facebook, Instagram vai Twitter. Viss, kas tev jādara, ir jāseko Mintos tajā sociālajā tīklā, kur dalījies ar stātu, jāatzīmē tajā Mintos konts un jāpievieno mirkļbirka #MintosRecap2021. Ja izvēlējies dalīties ar stātu privāti, tu vari atsūtīt mums privātā ziņā ekrānuzņēmumu ar savu Instagram vai Facebook ierakstu. Lai piedalītos, tev ir laiks līdz 5.janvāra 23:59 (CET). Uzvarētāji tiks izvēlēti nejauši.

Vēlreiz sakām paldies ikvienam, kas ir bijis kopā ar mums šajā neticamajā piedzīvojumā, un novēlam visiem veiksmīgu jauno gadu!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner