Mintos aizdevumu tirgum pievienojas jauns aizdevumu izsniedzējs Kiva

Kiva, kas nesen uzsāka darbību Krievijā, tagad ir pievienojies Mintos aizdevumu tirgum un investīcijām piedāvā īstermiņa kredītus eiro (EUR) valūtā. 

Kiva mērķis ir sniegt labākus pakalpojumus tiem Krievijas iedzīvotājiem, kuriem nav pietiekoša pieeja tradicionālo banku piedāvātajiem pakalpojumiem, ievērojami palielinot naudas saņemšanas ātrumu, uzlabojot pakalpojumu pieejamību un samazinot birokrātiju.

Uzņēmums savus pakalpojumus piedāvā tikai tiešsaistē, un tā darbību regulē Krievijas Federācijas Centrālā banka. Kiva Krievijas pilsoņiem piedāvā īstermiņa kredītus Krievijas rubļos (RUB) diapazonā no 3000 RUB līdz 30 000 RUB. Kredīta termiņš ir 16, 23 vai 30 dienas, un to ir iespējams vairākkārt pagarināt.

Kiva Mintos aizdevumu tirgū

Uzņēmums Mintos aizdevumu tirgū izvieto kredītus vidēji 7600 RUB jeb 110 EUR apmērā. Atmaksas termiņš ir 16, 23 vai 30 dienas, un aizņēmēji kredītu atmaksā vienā maksājumā. No eiro izvietotajiem kredītiem Tu vari sagaidīt neto peļņu līdz 13% gadā.

Visiem Mintos izvietotajiem Kiva kredītiem ir holding uzņēmuma JSC Finko Group garantija, un kredīts tiks atpirkts, ja tā atmaksa kavēsies 60 vai vairāk dienas. Papildus tam uzņēmums paturēs 10% no katra Mintos izvietotā kredīta, lai saglabātu savu līdzdalību aizdevumos.

Kiva ietilpst Finko grupā. Finko grupa ir mudinājusi Metrokredit – aizdevumu izsniedzējs, kura darbība tika nesen pārtraukta – klientus pāriet pie Kiva un turpināt izmantot īstermiņa kredītu pakalpojumus.

Kiva kredīti visos Mintos filtros (Auto Invest, pirmreizējā un otrreizējā tirgū) un Mintos mājaslapas sadaļā “Aizdevumu izsniedzēji” tiks izvietoti ar Finko Russia nosaukumu. Kiva ir saņēmis “C+” Mintos riska reitingu.

Saskaņā ar Finko teikto Kiva mērķis ir līdz 2020. gada beigām ierindoties starp desmit labākajiem mikrofinansēšanas pakalpojumu sniedzējiem Krievijā, mērot pēc mēnesī izsniegto kredītu apjoma. Lai to sasniegtu, Kiva līdz 2020. gada beigām ik mēnesi kredītos plāno izsniegt 10-12 miljonus eiro. Šobrīd uzņēmums mēnesī kredītos izsniedz vairāk nekā 5 miljonus eiro. Paredzams, ka 2020. gada pirmajā ceturksnī jaunos kredītos tiks izsniegti 13,1 miljons eiro, bet atkārtotos kredītos – 8,8 miljoni eiro. Aizdevumu izsniedzējs uzskata, ka tas ir gatavs kontrolētai un ilgtspējīgai izaugsmei. Kiva vadības komanda iepriekš vadīja vienu no Krievijā lielākajiem īstermiņa kreditēšanas uzņēmumiem, un tai ir plaša pieredze biznesa vadībā, risku vadībā un finansēs.

Ja Tu izmanto Auto Invest, atceries atjaunināt tā iestatījumus, lai pilnveidotu savu investēšanas stratēģiju.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner