Mintos aizdevumu tirgum pievienojas jauns Watu Credit uzņēmums – pirmais kreditēšanas uzņēmums no Ugandas

Watu Credit – kreditēšanas uzņēmums, kas Mintos aizdevumu tirgū piedāvā investīciju iespējas Kenijā izsniegtos aizdevumos, paplašina savu portfeli un turpmāk investoriem piedāvās iespēju investēt Ugandā izsniegtos motociklu aizdevumos.

Ugandas ekonomika

Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem Ugandas ekonomika atgūstas no Covid-19 pandēmijas, kas, līdzīgi kā daudzās citās valstīs, izraisīja ekonomikas lejupslīdi uzņēmumu slēgšanas un bezdarba pieauguma dēļ. Tagad, 2021. gadā, ir pastiprinājušās atveseļošanās pazīmes, ko veicina uzņēmējdarbības un tirdzniecības apstākļu uzlabošanās, pateicoties Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanai. Valsts iekšzemes ieguldījumi 2020. gada pēdējā ceturksnī palielinājās atbilstoši globālajai ieguldījumu atveseļošanai, un Pasaules Banka uzskata, ka makroekonomiskā atveseļošanās un stimulu paketes kopā ar strukturāliem pasākumiem ilgtspējīgi palielinās produktivitāti un stiprinās noturību, lai uzlabotu iztiku, ekonomiku un vispārējo labklājību Ugandā.1

Watu Credit Ugandā

Watu Credit Uganda tika nodibināts 2019. gada jūlijā, un šobrīd tajā strādā 140 darbinieki. 2021. gada maijā uzņēmumam bija 15 431 aktīvs aizņēmējs, un tā neto kredītportfeļa vērtība bija 12,1 miljons eiro. 93 % Watu Credit Uganda klientu ir vīrieši, kuru vidējais vecums ir 34 gadi, un galvenais aizdevumu ņemšanas mērķis ir iegādāties motocikla taksometru (bodaboda).

Uzņēmums no aizņēmējiem sekmīgi iekasē vairāk nekā 90% no plānotajiem aizdevumu maksājumiem (vidēji 92,4 % pēdējo četru mēnešu laikā). Watu Credit Uganda uzsver, ka tā mērķis ir dot iespēju vietējiem uzņēmējiem, kuri cenšas uzlabot savu iztiku, veidojot uz pakalpojumiem orientētu uzņēmējdarbību ar elastīgu un pieejamu finansējumu saviem transportlīdzekļiem.

Lai pārliecinātos, ka klienti ir kredītspējīgi, Watu Credit Uganda visiem izsniegtajiem aizdevumiem pieprasa pirmo iemaksu minimums 20 % apmērā, kā arī lūdz iesniegt rekomendācijas vēstuli no vietējās pašvaldības priekšsēdētāja vai bodaboda (motociklu taksometra) posma priekšsēdētāja, un lūdz nodrošināt divus galvotājus, kas ir gatavi garantēt aizdevumu, kā arī pārbauda klientu iknedēļas ienākumus.

Mintos aizdevumu tirgū Watu Credit motociklu aizdevumi tiks izvietoti kā auto (transportlīdzekļu) kredīti.

Watu Credit Uganda aizdevumi Mintos aizdevumu tirgū

Gada procentu likme

Līdz 12%

Vidējā GPL* 

45%

Vidējā aizdevuma summa

971 eiro

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (RPP 90**)

2.3%

Vidējais aizdevuma termiņš

21 mēnesis

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

7

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

*Gada procentu likme

**Riskam pakļautais portfelis (kavējas ilgāk par 90 dienām)

Watu Credit Uganda izsniegtajiem aizdevumiem ir piešķirts Mintos Risk Score 7 ar šādiem apakšrādītājiem: kredītportfeļa sniegums – 8, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 6, atpirkšanas spēja – 6 un sadarbības struktūra – 5.

Watu Credit ieķīlās aizdevumu debitoru parādus par labu Mintos aizdevumu tirgum tādā apmērā, kas būs lielāks par Mintos aizdevumu tirgū finansēto summu, tādējādi investori iegūs drošāku investīciju iespēju.

"Pēc vairāku gadu sadarbības Kenijā mēs esam gandarīti paplašināt sadarbību ar Mintos arī Ugandā. Uganda ir strauji augošs Watu Credit tirgus Austrumāfrikā, un Mintos būs būtisks balsts mūsu kapitāla piesaistē, lai apmierinātu tirgus pieprasījumu pēc mūsu pakalpojumiem un produktiem."

Agris Vārpiņš, Watu Credit Uganda valdes loceklis

Kā investēt Watu Credit Uganda aizdevumos

Mintos ir pievienojis Watu Credit Uganda aizdevumus diversifikācijas un konservatīvajai stratēģijai. Ja gribi investēt šajos aizdevumos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries attiecīgi pielāgot savas stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Par Watu Credit

Watu Credit ir strauji augošs alternatīvās kreditēšanas uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Mombasā, Kenijā. Watu Credit mērķis ir kļūt par Āfrikā vadošo uzņēmumu, kas piedāvā plašu iekļaujošu finanšu produktu klāstu, un dara to ātri, efektīvi un profesionāli. Uzņēmums galvenokārt piedāvā aktīvu (motociklu un trīsriteņu transportlīdzekļu) finansēšanas aizdevumus.

Watu Credit pievienojās Mintos 2018. gada janvārī. Kopš sadarbības uzsākšanas Watu Credit ir finansējis Kenijā izsniegtus aizdevumus kopumā 22 423 497  eiro apmērā, un Mintos investori no tiem procentos ir nopelnījuši 867 918  eiro.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner