Mintos atgūst līdzekļus no E-Cash

2021. gada aprīlī kredītu izsniedzējs E-Cash informēja Mintos par plāniem pārtraukt darbību. Ņemot vērā, ka E-Cash septiņas dienas bija kavējis regulārus norēķinu maksājumus investoriem, un likvidācijas process vēl nebija izvērtēts, Mintos 2021. gada 21. aprīlī apturēja kredītu izsniedzēja darbību pirmreizējā un otrreizējā tirgū.

Apturēšanas brīdī E-Cash izsniegtajos aizdevumos aktīvas investīcijas bija 11 516 investoriem un vidējā investīciju summa uz vienu investoru bija 62,03 eiro. Tā kā apturēšanas brīdī investoriem nebija atmaksātas investīcijas 1 117 096 eiro apmērā, Mintos uzsāka investoru līdzekļu atgūšanas procesu.

Lai atgūtu pēc iespējas lielāku summu, Mintos izvērtēja vairākas līdzekļu atgūšanas iespējas. Pēc rūpīga uzņēmuma kontu, līgumu un attiecīgo atgūšanas iespēju izvērtējuma mēs nolēmām, ka labākā iespēja ir ārpustiesas vienošanās ar E-Cash, ņemot vērā ļoti īso E-Cash izsniegto aizdevumu termiņu, portfeļa apkalpošanas izmaksas un dažādām atgūšanas iespējām nepieciešamo laiku.

Ņemot vērā šos apsvērumus, Mintos rīkojās investoru interesēs, lai pēc iespējas ātrāk atgūtu pēc iespējas lielāku summu. Noslēdzoties plašam sarunu procesam, sākotnējā paredzamā atgūšanas likme, par kuru investori pirmo reizi tika informēti 2021. gada 11. maijā ceturkšņa pārskatā par atgūstamajiem līdzekļiem., bija mazāk nekā 25 %, uzņēmumam esot 4. posmā (lasi vairāk par atgūšanas procesu un tā posmiem). Šis atgūšanas rādītājs vēlāk tika palielināts līdz 35 %.

E-Cash lēš, ka atmaksas un parādu piedziņas process ar aizņēmējiem ir pabeigts, un tas nozīmē, ka uzņēmums var pabeigt likvidācijas procesu un pārskaitīt Mintos investoriem summu, par kuru tika panākta vienošanās, proti, 410 864 eiro. Mintos ir saņēmis šos līdzekļus un tos novirzīs investoriem nākamnedēļ.

Par E-Cash

E-Cash bija kredītu izsniedzējs, kas Ukrainas iedzīvotājiem piedāvāja īstermiņa kredītus, lai savlaicīgi segtu neparedzētus izdevumus. Uzņēmums 2017. gada novembrī saņēma Ukrainas Valsts komisijas valsts regulējumam finanšu pakalpojumu tirgus jomā izsniegtu licenci, un tā paša gada decembrī izsniedza pirmo kredītu. Laikā, kad E-Cash aktīvi darbojās Mintos aizdevumu tirgū, investori procentos kopumā nopelnīja 272 715 eiro.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner