Mintos dočasně pozastavuje Rapido Finance na tržišti

Všechny půjčky poskytnuté společností Rapido Finance byly odebrány z Mintos Primárního a Sekundárního trhu, jelikož tento poskytovatel půjček nedokázal včas převést platby od dlužníků k Mintos investorům. S okamžitou účinností až do dalšího upozornění nemohou investoři kupovat ani prodávat úvěry od Rapido Finance.

Vzhledem k momentální absenci platební činnosti ze strany Rapido Finance je k 23. říjnu zastaveno automatické provádění zpětného odkupu a amortizace úvěrů od Rapido Finance. Důsledkem toho je, že Mintos investoři, kteří mají aktivní investice v úvěrech nabízených společností Rapido Finance, budou ovlivněni přerušením dynamiky plateb. Jakmile Mintos obdrží splátky dlužníků od Rapido Finance, tak je použije k vyrovnání splátek v prodlení a ke zpětnému odkupu úvěrů od investorů, čímž je připíše na účty Mintos investorů.

Spolupracujeme s vedením společnosti Rapido Finance na nalezení proveditelného řešení, které nám umožní ukončit dočasné pozastavení a obnovit aktivitu poskutovatele půjček na Mintos tržišti. Jsme plně odhodláni tento problém vyřešit v nejlepším zájmu našich investorů co nejdříve. 

Obecně o Rapido Finance

Společnost Rápido Finance S.L.U., která fungovala od konce roku 2017 do začátku roku 2019 fungovala pod názvem EuroOne, je specializovaný poskytovatel flexibilních spotřebitelských úvěrů, který půjčuje způsobilým zákazníkům ve Španělsku. Za účelem zahájení podnikání ve Španělsku zakoupili současní akcionáři Rápido Finance S.L.U. společnost, jež do té doby operovala pod značkou NetCredit, v srpnu 2017 a na tržiště Mintos vstoupili v listopadu 2017. Rapido Finance nabízí na Mintos tržišti úvěry svých zákazníků využívající produkt LunaCredit.

Celková výše investic do půjček od Rapido Finance představuje pouze 0,09 % celkového portfolia úvěrových investic na Mintos tržišti. Objem aktuálně nesplacených splátek Rapido Finance na Mintosu činí asi 430 000 EUR. U většiny investorů s aktivními investicemi do úvěrů společnosti Rapido Finance na Mintos tržišti je průměrná investice nižší než 1 EUR. Investice vyšší než 1 EUR pak drží okolo 5 000 Mintos investorů. Mintos investoři si doposud vydělali investováním do úvěrů Rapido Finance přibližně 313 000 EUR.

Máte-li dotazy týkající se tohoto případu, obraťte se prosím na náš Tým podpory investorů. Na vyřešení této situace pracujeme. Děkujeme Vám za vaši trpělivost a porozumění.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner