Mintos dosáhl v roce 2017 zisku

Jsme potěšení Vám oznámit, že po třech letech od našeho spuštění, Mintos poprvé generoval zisk. V roce 2017 se naše tržby zvýšili více než čtyřnásobně na více než 2,1 milionů EUR a čistý zisk byl 196 000 EUR.

Během roku 2017 Mintos zažil významný růst a stal se lídrem trhu s peer-to-peer půjčkami na Evropském kontinentu s tržním podílem 38 % dle AltFi Data. Od našeho založení jsme překonali 660 milionů EUR v celkovém součtu investic uskutečněných investory a my předpokládáme, že koncem roku hodnota profinancovaných půjček dosáhne 1 miliardy EUR.

„Minulý rok byl pro nás silný a my jsme se uvedli jako vedoucí hráč na mezinárodním trhu. Jsme velice potěšeni, že náš obchodní model funguje a že jsme dosáhli pouze během tří let od spuštění ziskovosti, což v dnešním době není pro startupy typické.“ říká CEO a spoluzakladatel společnosti Mintos, Martins Sulte.

V roce 2017 jsme provedli významné investice do technologií, lidských zdrojů a tržiště samotného, což učinilo naše služby ještě více pohodlné pro investory na Mintos. Minulý rok jsme také spustili funkci pro směnu měn zahrnující transparentní směnný kurz a férové poplatky, což umožňuje investorům směnit peníze s nižšími náklady než pomocí bank. Výsledkem toho investice rostli a počet investorů na Mintos také rapidně rostl. Do května 2018 se připojilo 58 000 investorů na tržiště a my očekáváme, že dosáhneme 100 000 investorů do konce roku.

Momentálně má Mintos tři kanceláře zaměstnávající 50 lidí v Rize, Varšavě a Mexiko city. Další kanceláře se během krátké doby otevírají v Brazílii, Rusku a Jihovýchodní Asii. Plánujeme zdvojnásobit počet našich zaměstnanců koncem roku.

„…momentálně je pro nás důležitější růst než se stát profitabilní společností. S prokázaným úspěchem našeho obchodního modelu budeme pokračovat v investicích do technologií a produktu a také zdvojnásobíme náš počet zaměstnanců do konce roku. To nám umožní zrychlit na naší misi umožnit volný a efektivní pohyb kapitálu po světě s pomocí technologie,“ říká CEO a spoluzakladatel společnosti Mintos, Martins Sulte.

Naší strategií je ambiciózní růst, za stálého tempa, a tedy zajištění našeho udržitelného vývoje. Dle předpokladů se v roce 2018 náš obrat zvýší 2krát až 3krát. V roce 2018 se zaměříme na růst obou stran tržiště, jednak zvýšením investorské poptávky a také zvýšením nabídku půjček ze stávajících a nových poloh, převážně rozšířením investičních příležitostí na tržišti z Afriky, Latinské Ameriky a Jihovýchodní Asie.

Naši účetní zprávu můžete vidět zde.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner