Mintos globālo investoru skaits pārsniedz 200 000!

Kad jaunuzņēmums sāk runāt par “simtiem tūkstošiem klientu”, tas ir ne tikai izcils sasniegums, kuru var izmantot mārketinga nolūkos, bet arī brīdis, kad palielinās visas komandas atbildības līmenis. Tagad, 2019. gada novembrī, Mintos ir nonācis šajā pagrieziena punktā – mūsu aizdevumu tirgu izmanto 215 000 investoru, un jau tuvāko mēnešu laikā mēs paredzam sasniegt 300 000! Šis ir lielisks brīdis, lai detalizētāk aplūkotu cilvēkus un ieradumus, kas ir mūsu aizdevumu tirgus pamatā, proti, Mintos investorus. 

Ceļā uz izaugsmi

Gadu gaitā Mintos izaugsme ir notikusi sinhroni visos atbilstošajos kanālos. 2018. gadu mēs iesākām ar 43 000 investoru. 2019. gada janvārī investoru skaits sasniedza 100 000, un turpmāk jauno investoru pieplūdums mūsu aizdevumu tirgum katru mēnesi ir bijis aizvien lielāks. Laika posmā no 2019. gada janvāra līdz oktobrim katru mēnesi Mintos pievienojās vidēji 10 500 investori, kuri meklēja iespējas investēt aizdevumos. Reizēm investoru pieprasījuma un aizdevumu piedāvājuma sabalansēšana mums bija izaicinājums.

Mēs tikko sasniedzām četru miljardu eiro atzīmi caur Mintos finansēto aizdevumu apmērā. Šī summa ir sadalīta starp 20 miljoniem aizdevumu, kas izsniegti vairāk nekā 30 valstīs un 5 kontinentos, un ir pieejami investoriem 9 dažādās valūtās. Mintos globālais statuss un mūsu unikālā iezīme – nepārspējamā diversifikācija – ir iespējama, pateicoties plašā pasaules paralēļu un meridiānu spektrā izsniegtiem aizdevumiem: no Dānijas līdz Dienvidāfrikas Republikai un no Meksikas līdz Indonēzijai.

Mintos globālo izaugsmi ir sekmējusi uzņēmuma komandas paplašināšana – 2019. gadā mums pievienojās vairāk nekā 100 jauni darbinieki. Līdz ar to Mintos spēcīgo komandu šobrīd veido 170 profesionāļi, kas strādā pie lielisku produktu izstrādes un nodrošina augsta līmeņa apkalpošanu nepārtraukti pieaugošajam investoru skaitam.

Mintos un investoru raksturlielums – globalitāte

Jau no pašiem Mintos pirmssākumiem mēs esam domājuši globālā mērogā. 2015. gadā mēs apkalpojām investorus no 41 valsts, bet pirmie investori bija no Latvijas un pārējām Baltijas valstīm. Tagad 215 000 Mintos investori pārstāv 85 valstis, un to vidū dominē Austrija, Dānija, Igaunija, Vācija, Nīderlande, Portugāle, Spānija, Šveice u.c. Lai nodrošinātu investoriem draudzīgu servisu, Mintos šobrīd ir pieejams septiņās valodās: angļu, čehu, vācu, latviešu, poļu, krievu un spāņu, un drīzumā tiks pievienota arī holandiešu valoda. Mūsu investoru atbalsta komanda runā 12 valodās un katru nedēļu apstrādā aptuveni 2000 investoru pieprasījumus ar 74 minūtes ilgu vidējo atbildes sniegšanas ātrumu. Trustpilot vietnē mūs ir novērtējuši gandrīz tūkstotis investoru, no kuriem 85% ir piešķīruši vērtējumu “izcils” un “labs”, tādējādi Mintos ir saņēmis 4,3 no 5 zvaigznēm.

Ieradumi, darbības un preferences

2019. gada novembrī caur Mintos finansēto aizdevumu apjoms kopš tā izveides sasniedza četrus miljonus eiro. Jau pirmajā nedēļā pēc pievienošanās Mintos investori investē vidēji 1100 eiro. Investoru aktīvās investīcijas sastāda vidēji 4725 eiro, kas ir investēti 241 aizdevumā. Pēc 2019. gada novembra datiem vidējā procentu likme ir 11,9%, un Mintos investori procentu maksājumos no aizņēmējiem ir nopelnījuši 70 miljonus eiro.

Ja runājam par investēšanas stratēģijām, tad investoriem ir dažādas preferences. Daži izmanto tikai vienu investēšanas rīku, bet citi kombinē dažādas Mintos piedāvātās iespējas, lai investēšanu padarītu ērtāku un vienkāršāku. Līdz šim vispopulārākais investēšanas rīks ir bijis Auto Invest – 33% Mintos investoru izmanto tikai Auto Invest. 10% investoru priekšroku dod manuālai investēšanai, savukārt 8% kā vienīgo investēšanas produktu izvēlas Invest & Access. 24% investoru izmanto gan manuālo investēšanu, gan Auto Invest, savukārt 11% izmanto Invest & Access un Auto Invest, bet manuālo investēšanu atstāj ārpus savu izvēļu loka.

Vidusmēra investors

Nesen mēs apkopojām datus, kas deva iespēju noraksturot vidusmēra Mintos investoru. Divi populārākie tipi ir 30 un 50 gadu slieksni sasnieguši vīrieši, kuru vidējie uzkrājumi ir attiecīgi 22 000 un 120 000 eiro. Abi investoru tipi ir labi izglītoti un precēti, strādā galvenokārt IT, inženierzinātņu un finanšu nozarēs un interesējas par dažādām āra aktivitātēm, savām profesionālajām jomām un pašizaugsmi. Viņi investīcijas veic no savām mājām pilsētā vai piepilsētā, vidēji vienā reizē pavadot 10 līdz 11 minūtes, lai pārskatītu un pārvaldītu savas aktīvās investīcijas attiecīgi aptuveni 4000 un 10 000 eiro apmērā.

Sievietes investores Mintos aizdevumu tirgū

80% Mintos investoru ir vīrieši, ko pierāda iepriekšminētie dati par vidusmēra investoru. Nav nekāds noslēpums, ka vīrieši investē vairāk nekā sievietes, lai gan dažādu veidu pētījumi liecina, ka sievietes ir prasmīgākas investores. Saskaņā ar Varvikas biznesa skolas pētījumu, sievietes gūst lielāku atdevi un veido lielākus uzkrājumus. Paredzams, ka, pateicoties aizvien pieaugošajai ekonomisko iespēju nodrošināšanai sievietēm un vieglākai piekļuvei finanšu pratībai, robeža starp vīriešiem investoriem un sievietēm investorēm turpinās sarukt.

Jau no Mintos dibināšanas 2015. gadā sieviešu investoru skaits ir palielinājies kopsolī ar aizdevumu tirgus izaugsmi. Ja 2018. gadā 14,7% no jaunajiem investoriem bija sievietes, tad 2019. gadā šis rādītājs ir sasniedzis 15,7%. Ņemot vērā īso laika periodu no reģistrēšanās brīža līdz pirmās investīcijas veikšanai, sievietes demonstrē lielāku apņēmību investēšanas izvēļu veikšanā. Sievietes kopumā veic plašāku izpēti, pirms viņas uzsāk investēt, kā arī investē mazāk impulsīvi nekā vīrieši.

Pozitīvas tendences sieviešu investoru skaita ziņā Mintos aizdevumu tirgū demonstrē Baltijas valstis. Labākie rādītāji ir Igaunijā, kur sieviešu investoru īpatsvars starp visiem Igaunijas investoriem sastāda 32,7%. Samērā augsta sieviešu līdzdalība ir vērojama arī Latvijā un Lietuvā attiecīgi 22,5% un 17,6% apmērā, kam seko Dānija ar 16,2%.

Runājot par vecumu, vairums sieviešu investoru Mintos aizdevumu tirgū ir vecumā no 30-34 gadiem.

Ar skatu nākotnē

Mēs priecājamies un apzināmies, ka investēšana aizdevumos kļūs aizvien populārāka. Mintos ir vadošais globālais aizdevumu tirgus, kas piedāvā ērtu lietošanu, globālu pieejamību un labākās diversifikācijas iespējas, un mēs turpināsim uzlabot savu produktu, lai sniegtu nepārspējamu investēšanas pieredzi. Mēs arī turpmāk strādāsim pie tā, lai saglabātu savu pozīciju kā primārā izvēle ikvienam – profesionālim vai iecācējam – kurš grib investēt aizdevumos!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner