Mintos ieskats: 2022. gada janvāris

Laipni lūdzam Mintos ieskatā – ikmēneša publikācijā, kurā tiek sniegts pārskats par Mintos aizdevumu tirgū notiekošo, tostarp mūsu ekspertu komentāri, dati par investoru aktivitāti, aplūkotas dažādas izglītojošas tēmas un vēl daudz kas cits!

Saņem Mintos ieskatu katru mēnesi, pierakstoties mūsu jaunumu e-pastam.

Svarīgākais:

  • Šogad viena no lielākajām Mintos prioritātēm būs pabeigt pāreju uz finanšu instrumentiem – parādzīmēm.
  • 2022. gads iezīmēs arī Mintos paplašināšanos, ieejot jaunā produktu kategorijā – investīcijās ETF.
  • Aizdevumu piedāvājums Mintos aizdevumu tirgū decembrī salīdzinājumā ar novembri palielinājās, jo svētku laikā pieauga aizņēmēju pieprasījums.
  • Decembrī palielinājās arī pieprasījums pēc Forward Flow.
  • Pagājušajā mēnesī investori Mintos aizdevumu tirgū procentos nopelnīja 3.6 miljonu eiro ar vidējo procentu likmi 9.49%.
  • Vidējā neto atdeve bija 10.21%, un portfeļa mediānas vērtība starp visiem investoriem bija 392 eiro.

Jauns gads, plašākas ieguldījumu iespējas

Šogad mēs īstenosim savus jaunos projektus. Tas nozīmē jaunus tirgus, zināšanas un cilvēku sadarbību, lai radītu vēl lielāku vērtību investoriem.

Kā norāda Mintos produktu vadītājs Mārcis Gogis, “viena no galvenajām 2022. gada prioritātēm ir pabeigt pāreju uz parādzīmēm, lai investori varētu investēt aizdevumos pilnībā regulētā vidē un gūt labumu no lielākas aizsardzības, ko nodrošina MiFID tiesiskais regulējums.”

Mintos līdzdibinātājs un vadītājs Mārtiņš Šulte piebilst, ka “pēc parādzīmju ieviešanas aizdevumus varēs pielīdzināt ierastajiem privātpersonu investīciju produktiem, un tas aizdevumu aktīvu klasē būs revolucionārs pavērsiens. Mēs ar nepacietību gaidām, kādus rezultātus šogad uzrādīs uz aizdevumiem balstītas investīcijas, jo tās joprojām ir lielisks papildinājums jebkuram investīciju portfelim.”

Paralēli tam mēs strādājam pie projekta, kas investoriem sniegs iespēju diversificēt savus portfeļus starp dažādām aktīvu klasēm mūsu unikālajā Mintos vidē. Mārcis apstiprina, ka pirmais produktu paplašinājums šogad būs investīcijas ETF. “Mēs esam pārbaudījuši šo koncepciju ar daudziem investoriem, saņemot atsauksmes arī no beta testēšanas grupas, kas aktīvi piedalījās aptaujās un prototipa lietojamības testos. Šo izmēģinājumu laikā mēs identificējām virkni vērtīgu atziņu par to, kā investīcijas ETF padarīt lietotājam draudzīgākas, un esam priecīgi piedāvāt šo produktu saviem investoriem.”

Pēc Mārtiņa teiktā, jaunu produktu, tostarp ETF, ieviešana iet roku rokā ar “mūsu centieniem izveidot vairāku aktīvu investīciju platformu privātajiem investoriem, kuri grib veidot ilgtermiņa turību”.

Mārcis arī piemin, ka tiek veikti uzlabojumi mūsu esošajiem automatizētajiem investīciju rīkiem, piemēram, Mintos un personalizētajām automatizētajām stratēģijām. “Mums ir vairāki neizpildīti uzlabojumi, pie kuriem strādāsim šogad, turklāt esam saņēmuši daudz vērtīgu atsauksmju no saviem klientiem par to, kā 2022. gadā varam vēl vairāk uzlabot kopējo investēšanas pieredzi. Mēs sakām lielu paldies Mintos investoriem par to, ka viņi ir kopā ar mums un dalās ar savām atsauksmēm. Kopā mēs radām labāku investēšanas pieredzi ikvienam!”

Mintos darbība: 2021. gada decembris

Decembrī kopumā tika finansēti 746,429 aizdevumu par kopējo summu 158.7 miljonu eiro, un Mintos investori procentos nopelnīja vairāk nekā 3.6 miljonu eiro ar vidējo procentu likmi 9.49%. Trīs lielākie tirgi investīcijām aizdevumos bija Spānija, Krievijas Federācija un Kazahstāna.

Mintos klientu vadības komandas vadītājs Pēteris Miķelsons uzsvēra, ka kopējais aizdevumu piedāvājums decembrī bija lielāks nekā novembrī. “Galvenais iemesls tam ir svētku laiks, kurā, pieaugot aizņēmēju pieprasījumam, palielinās arī kreditēšanas uzņēmumu izsniegto aizdevumu saits. Tas, savukārt, rada lielāku pieprasījumu pēc finansējuma. Šajā periodā pieauga vidējās procentu likmes, un investīcijām pieejamo aizdevumu apjoms palielinājās līdz 50 milj. eiro, no kuriem lielākā daļa bija eiro valūtā.

Turklāt gan investori, gan kreditēšanas uzņēmumi Mintos platformā arvien lielāku interesi izrāda par Forward Flow. Forward Flow nozīmē, ka kreditēšanas uzņēmumi saņem investoru iepriekšēju apņemšanos finansēt aizdevumus uz noteiktu laiku. Savukārt uzņēmumi investoriem piedāvā augstākas procentu likmes, ja salīdzinām ar reinvestēšanu, izmantojot Mintos stratēģijas. Forward Flow var būt lielisks veids, kā investoriem gūt lielāku peļņu.”

Gadījumā, ja palaidi garām

Mintos 2021. gada pārskats ir klāt! Atskaties uz pagājušā gada sasniegumiem, pasaules investīciju tirgus sniegumu un, kas svarīgi, mūsu līdzšinējo progresu līdzekļu atgūšanā.

Vai esi nospraudis savus 2022. gada investīciju mērķus?

Šonedēļ dienasgaismu ieraudzīja Mintos 2021. gada kopsavilkums – ekskluzīvs papildinājums mūsu lietotnei, kurā ir apkopoti interesanti fakti un statistika par investoru pieredzi Mintos aizdevumu tirgū pagājušajā gadā. Tas ir lielisks veids, kā investori var apskatīt savu investēšanas progresu un izvirzīt mērķus 2022. gadam. Lai apskatītu savu Mintos 2021. gada kopsavilkumu, ej uz Mintos lietotni. Ja tev vēl nav lietotnes, tu to vari lejupielādēt App Store vai iegūt Google Play.

Vai zināji?

Mērķiem dzīvē ir stimulējoša nozīme, un, izvirzot investīciju mērķus, tu vari pozitīvi ietekmēt savu investīciju rezultātus. Turklāt ir pieejami vairāk nekā 500 pētījumi, kas apstiprina – jo konkrētāks mērķis, jo labāks rezultāts1. Izskaidrojums tam ir vienkāršs – konkrēti mērķi liek pievērst uzmanību investīciju stratēģijas kopainai, palīdzot paturēt labus rezultātus nesošas investīcijas. Sāc 2022. gadu ar jaunu mērķu izvirzīšanu!

Atruna:

Šī ir mārketinga komunikācija, un tā nekādā gadījumā nav uzskatāma par investīciju izpēti, padomu vai ieteikumu investēt. Nav garantijas, ka investētā summa tiks atmaksāta. Finanšu instrumentu iepriekšējie rezultāti negarantē peļņu nākotnē. Investēšana finanšu instrumentos ir saistīta ar risku; pirms investē, izvērtē savas zināšanas, pieredzi, finansiālo situāciju un investīciju mērķus.

Footnotes:

  1. Seijts, G. H., G. P. Latham, K. Tasa, B. W. Latham, and M. Journal (2011). Goal Setting and Goal Orientation: An Integration of Two Different Yet Related Literatures. Academy of Management Journal 47 (2), 227–239.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner