Mintos Investora stāsts: diversifikācija reiz 70

Katrs investora stāsts ir atšķirīgs, tāpēc esam nolēmuši dalīties ar dažām unikālām investoru pieredzēm Mintos platformā.

Šomēnes iepazīstinām ar Lietuvā dzīvojošā trenera un Mintos investora Mantas pieredzi, kurš pastāstīja, kā viņš sāka investēt un kāpēc viņš diversificē savas investīcijas.

Mantas, pastāsti, kā tu sāki investēt

“Pirms dažiem gadiem es runāju ar draugu par investēšanu. Tolaik es par to neko daudz nezināju, tāpēc lūdzu viņam padomu. Viņš ieteica Mintos, un es nolēmu to apskatīt. Es zināju, ka tas ir Latvijas uzņēmums, tātad no man tuva reģiona. Mani uzrunāja arī fakts, ka tas ir diezgan jauns un inovatīvs. Sākotnēji es naudu investēju un tad izņēmu, lai pārliecinātos, ka varu tai piekļūt, kad vien vēlos. Pārliecinājies, ka viss strādā, es sāku investēt pa īstam.”

Pastāsti, lūdzu, kāda bija tava sākotnējā pieeja investēšanai Mintos platformā?

“Kad es sāku investēt, mana pieeja bija ļoti atšķirīga no pašreizējās. Es apguvu investēšanu, mācoties no kļūdām, bet tagad varu teikt, ka jūtos pārliecināts šajā jomā. Sākumā mana prioritāte bija ātri nopelnīt. Es sāku investēt īstermiņa investīcijās ar lielāku risku, kas nav labs ieteikums jaunajiem investoriem. Es iemācījos, ka investēšana nav ātra naudas pelnīšana, un tā prasa laiku.”

Kā ir mainījusies tava pieeja investēšanai?

“Tagad es investēju ilgtermiņa aizdevumos, un šī metode nes labus panākumus. Es plānoju turpināt investēt ilgu laiku, un man šī nauda nav nepieciešama tuvākajā laikā, tāpēc tai ir iespēja nopelnīt. Šie ir labi priekšnosacījumi investēšanai. Papildus tam es ļoti nopietni uztveru diversifikāciju, un man Mintos platformā ir aptuveni 70 dažādas investīcijas. Tas patiesībā ļoti palīdzēja, kad ekonomiku satricināja COVID-19 un pēc tam sekojošais Krievijas un Ukrainas karš. Tas, protams, nenozīmē, ka manas investīcijas bija pasargātas no visa notiekošā, un daļu no manām investīcijām šie notikumi ietekmēja. Tomēr, tiklīdz redzēju, ka manā kavēto maksājumu lapā norādītās summas sāka samazināties, es zināju, ka man nav par ko uztraukties.”

Lai uzzinātu vairāk par to, kā izveidot diversificētu portfeli, skati mūsu Investoru akadēmiju

Vai tu gribētu vēl ko piebilst?

“Man patiešām patīk, cik viegli ir investēt Mintos platformā. Tā ir ļoti pārredzama un lietotājam draudzīga. Tieši tāpēc es piekritu sarunai ar jums. Manuprāt, ja uzņēmums kaut ko dara labi, tas ir jāpasaka. Man patīk, ka Mintos vienmēr pilnveidojas un piedāvā jaunas investīciju iespējas.”

Paldies, Mantas!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner