Mintos investoru stāsti: Mihai

Katrs investora stāsts ir atšķirīgs, tāpēc dalāmies ar dažām unikālām investoru pieredzēm Mintos platformā.

Šoreiz iepazīstinām ar Rumānijā dzīvojoša Mintos investora Mihai pieredzi, kurš dalījās pieredzē par to, kā viņš investē un izmanto Mintos, lai veidotu uzkrājumus pensijai.

Nedaudz par Mihai

Mihai sāka investēt aptuveni pirms diviem gadiem, un viņam investīcijas ir alternatīvs ienākumu avots (papildus VPA programmētāja darbam), kas palīdzēs nodrošināt viņa nākotni.

Mihai ir interese par daudzām aktīvu klasēm, tāpēc viņš sāka investēt akcijās, kriptovalūtās un aizdevumos. Un drīzumā viņš tam plāno pievienot arī dārgmetālus, piemēram, zeltu un sudrabu, un, iespējams, arī nekustamos īpašumus.

Mihai ir domātājs gan pēc savas dabas, gan profesijas. Viņam patīk izmēģināt jaunas lietas un atrast labākos veidus, kā tās izdarīt. Likumsakarīgi, ka arī investējot Mihai praktizē gan pasīvu, gan aktīvu pieeju. Aptuveni 70% no savām investīcijām viņš tur savā īpašumā, bet aptuveni 30% aktīvi tirgo.

Pašlaik Mihai vēl tikai pēta, kuras investīciju stratēģijas un ikmēneša investīciju summas visefektīvāk ļaus sasniegt viņa investīciju mērķus. Piemēram, nesen viņš izmēģināja dolāra izmaksu vidējās vērtības investīciju stratēģiju ar akcijām un kriptovalūtām.

Kā Mihai atrada Mintos

Mihai par Mintos uzzināja YouTube videoklipā, kad veica alternatīvu ienākumu avotu izpēti. Ideja investēt Mintos platformā Mihai šķita pievilcīga ne tikai tāpēc, ka viņu aizrauj jaunu lietu izmēģināšana, bet arī tāpēc, ka piedāvātās procentu likmes bija daudz augstākas nekā bankās.

Viņš veltīja laiku, lai izlasītu atsauksmes par Mintos, kurās tika pausti dažādi viedokļi – gan pozitīvi, gan ne tik pozitīvi. Taču galu galā Mihai nolēma izmēģināt Mintos, jo “jebkurš investēšanas veids ir saistīts ar zināmu risku – tu vari zaudēt, bet vari arī vinnēt!”.

Mihai aktīvi izmanto Mintos jau aptuveni gadu un lēnām palielina savu Mintos portfeli. Šobrīd Mintos ir vienīgā platforma, ko Mihai izmanto, lai investētu aizdevumos.

Mihai pieeja investēšanai Mintos platformā

Pievienojoties Mintos, Mihai nosvērās par labu stratēģijām, kas līdzsvarotu risku un atdevi. Tāpēc viņš izvēlējās augsta ienesīguma stratēģiju (aizdevumi ar augstākām procentu likmēm) un pēc tam izveidoja personalizētu automatizētu stratēģiju (aizdevumi ar zemākām procentu likmēm). Un līdz pat šai dienai viņš ir saglabājis šīs divas stratēģijas, jo ir secinājis, ka tas ir vienkāršs veids, kā palielināt savu kapitālu.

Tā kā abas stratēģijas automātiski investē Mihai vārdā, no viņa puses ir nepieciešama ļoti neliela iejaukšanās. Laiku pa laikam viņš pievieno papildu līdzekļus, taču kopumā, investējot Mintos platformā, viņš piekopj ilgtermiņa, pasīvāku pieeju. Lai apskatītu savas stratēģijas un redzētu, cik attiecīgajā mēnesī ir nopelnījis procentos, Mihai labprātāk izmanto Mintos lietotni.

Runājot par savu stratēģiju līdzšinējo sniegumu, Mihails saka: “Ņemot vērā nesenos notikumus pasaulē, daļa manu līdzekļu šobrīd ir atgūšanas procesā, bet es par to neesmu pārāk sašutis, jo ticu, ka tirgus galu galā pats sevi koriģēs. Pirms trīs gadiem, kad sāku investēt, es ļoti uztraucos, kad piedzīvoju jebkādus investīciju zaudējumus. Tomēr tagad, kad esmu uzkrājis lielāku pieredzi, es zinu, ka lejupslīde ir daļa no investēšanas. Man vissvarīgākais mērķis ir uzkrāt līdzekļus pensijai, tāpēc kopumā esmu iemācījies saglabāt diezgan pozitīvu attieksmi pret notiekoši un pārāk neieciklēties uz izmaiņām īstermiņā”.

Noslēgumā par Mihai līdzšinējo pieredzi

Kopumā savu līdzšinējo pieredzi Mintos platformā Mihails vērtē ar 8 no 10. Daži lietotāja saskarnes uzlabojumi būtu noderīgi, taču kopumā Mihai uzskata, ka platforma ir vienkārša un viegli lietojama. Un, lai gan šobrīd Mihai portfelī ir dažas atgūšanas procesā esošas investīcijas, viņš domā, ka atdeve atsvērs risku. Mihai plāno turpināt pamazām investēt, laika gaitā palielinot savu Mintos portfeli.

Paldies, Mihai!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner