Mintos investoru stāsti: Petra

Katrs investora stāsts ir atšķirīgs, tāpēc esam nolēmuši dalīties ar dažām unikālām investoru pieredzēm Mintos platformā.

Šomēnes mēs iepazīstinām ar Albānijā dzīvojošās skolotājas un Mintos investores Petras pieredzi, kura dalījās ar to, kā viņa izmanto Mintos, lai veidotu ilgtermiņa turību un uzzinātu vairāk par investēšanu.

Nedaudz par Petru

Petra saka, ka “bērnībā man mācīja, ka krājkonts ir visefektīvākais veids, kā palielināt savu kapitālu. Taču, tā kā tradicionālo krājkontu procentu likmes vairs nav tādas kā agrāk, man nācās sākt meklēt citas iespējas.”

Covid-19 pandēmijas pirmā viļņa laikā kāds Petras draugs iepazīstināja viņu ar investīciju aizdevumos konceptu. Pēc tam Petra nolēma izpētīt aizdevumu investīciju platformas, un savu investēšanas pieredzi aizsāka tieši Mintos platformā.

Petras pieeja investēšanai Mintos platformā

Tā kā Petras mērķis ir veidot uzkrājumus nākotnes pensijai, viņai ir pasīva pieeja investēšanai Mintos platformā. Sākotnēji viņa investēja nelielas summas un laika gaitā tās lēnām palielināja.

Lai gan Petra investēšanas jomā joprojām ir uzskatāma par relatīvu jaunpienācēju, viņa dod priekšroku pilnīgai kontrolei pār investīcijām savā Mintos portfelī, tāpēc investīcijas veic manuāli. “Es justos pārliecinātāka par stratēģijām, ja būtu lielāka atšķirība starp konservatīvo stratēģiju un diversificētajām stratēģijām, bet pagaidām manuālā investēšana man ir ļoti piemērota.”

Investējot manuāli, Petra var izvēlēties savām preferencēm atbilstošus aizdevumus. Viņa dod priekšroku aizdevumiem tikai eiro valūtā un ar atpirkšanas pienākumu. Vienā valstī vai kreditēšanas uzņēmumā viņa neinvestē vairāk par 10% no sava portfeļa. Turklāt, lai sekotu līdzi sava portfeļa diversifikācijai, viņa izmanto Mintos izsūtītos ikmēneša diversifikācijas rādītāju e-pastus.

Petra arī apzinās, ka investēšana ir saistīta ar risku, tāpēc savā pieejā investēšanai Mintos platformā viņa veic izmaksu un ieguvumu analīzi (īpaši attiecībā uz aizdevumiem ar augstāku ienesīgumu). Piemēram, īstermiņā viņa ir piedzīvojusi dažas neveiksmes ar kreditēšanas uzņēmumiem, kas nav savlaicīgi maksājuši Covid-19 pandēmijas laikā vai kara Ukrainā dēļ.

Bet Petra saka: “Es pārāk neuztraucos par sava portfeļa snieguma kāpumiem un kritumiem, jo tāda ir investīciju būtība. Esmu pārliecināta, ka ilgtermiņā es iegūšu vairāk nekā zaudēšu. Turklāt, pateicoties tam, ka Mintos tagad ir regulēts, es jūtos, ka man ir uz ko paļauties platformas operacionālo kļūdu gadījumā (atšķirībā no neregulētām platformām).”

Kad Petrai šķiet, ka Mintos platformā kaut kas varētu būt labāks, viņa bieži apmeklē Mintos kopienu, jo viņa vēlas palīdzēt veidot Mintos nākotni. Tas, kas šobrīd var šķist kā neliela problēma, nākotnē varētu būt daudz nozīmīgāks, tāpēc Petra labprāt izsaka idejas par iespējamiem platformas uzlabojumiem.

Pašizglītība Mintos platformā

Tā kā Petra sāka izmantot Mintos diezgan agri savā investēšanas ceļā, izglītošanās par investīcijām ir bijusi ļoti svarīga. Tāpēc viņa regulāri lasa blogā publicēto informāciju un izglītojošos rakstus Mintos Investoru akadēmijā. Petra uzskata, ka akadēmija ir īpaši noderīga, lai labāk izprastu investīciju risku konceptu.

Petra uzsver, ka “blogu un akadēmiju ir diezgan viegli saprast, un man nekad nav nācies padoties kāda koncepta priekšā. Mintos izdodas vienkārši izskaidrot lietas tiem, kuriem nav lielas investēšanas pieredzes.”

Sieviešu finansiālās neatkarības aizstāve

Petras galvenais mērķis ir finansiālā neatkarība, un viņa iestājas par to, lai sievietes kopumā iegūtu lielāku finansiālo brīvību. “Uzzinot vairāk par investēšanu un finansēm, daudzas sievietes varētu kļūt neatkarīgākas, tāpēc es iestājos par to, lai sievietes vairāk apgūtu šos konceptus. Esmu priecīga par to, cik daudz sieviešu investoru ir Mintos platformā, taču viņu skaits vienmēr var būt vēl lielāks!”

Turklāt viņai patīk, ka Mintos platformā esošie kreditēšanas uzņēmumi strādā ar cilvēkiem, neizmantojot tos, piemēram, ar sievietēm, kurām ir mazi uzņēmumi. Petra atzīst: “Es jūtos labi, zinot, ka netieši piedalos mazākos pasākumos, kas palīdz reāliem cilvēkiem.”

Kopumā viņa “cenšas investēt ētiskāk, un uzskata, ka investēšana Mintos platformā veicina šos centienus. Es izvairos no daudzām tradicionālajām iestādēm, jo tām šīs lietas tik ļoti nerūp vai arī tām pat nav iespējas strādāt ar atsevišķiem sabiedrības locekļiem tik nelielā līmenī.”

Noslēgumā par Petras līdzšinējo pieredzi

Kad Petra sāka investēt, viņa šaubījās par Mintos un investēšanu kopumā – galvenokārt tāpēc, ka viņai nebija iepriekšējas pieredzes. Tomēr tagad Petra saka: “Es vēlos, kaut būtu sākusi investēt agrāk! Investēšana Mintos platformā man ir palīdzējusi iegūt pieredzi, un pat mani vecāki tagad investē Mintos platformā! Turklāt regulējuma sniegtās priekšrocības mums ļauj justies drošāk par savu izvēlēto platformu.”

Runājot par nākotnes perspektīvām, Petra uzsver: “Esmu pārliecināta, ka izmantošu Mintos arī, lai investētu citās aktīvu klasēs, piemēram, ETF, bet, protams, vispirms vēlos izpētīt šos piedāvājumus. Kopumā man patīk ideja par to, ka viss ir vienuviet tādā platformā kā Mintos – tas man būtu noderīgi, jo ne visas platformas ir tik intuitīvas kā Mintos.”

Paldies, Petra!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner