Mintos investoru stāsti: Thomas uz mērķiem balstītā pieeja investēšanai

Pavisam nesen mēs sarunājāmies ar Thomas – investoru no Vācijas, kurš atklāja savu uz mērķiem balstīto pieeju investīciju veikšanai Mintos platformā.

Thomas, pastāsti mazliet par sevi kā investoru.

“Es investēju jau kādu laiku, bet iepriekš es to nedarīju viens. Man bija finanšu konsultants, kurš ieteica konkrētas investīcijas, taču investēšana šādā veidā neatbilda manām vēlmēm. Tāpēc es nolēmu uzņemties atbildību par savu investēšanas stratēģiju un veikt izpēti.”

Kāpēc Tu sāki investēt Mintos platformā?

“Aptuveni pirms pieciem gadiem es uzzināju par savstarpējo aizdevumu tirgu un nolēmu izmēģināt dažas no Vācijā esošajām platformām. Taču atdeve bija diezgan maza, tāpēc es sāku meklēt platformas ar augstākām procentu likmēm. Galu galā es atradu Mintos, kur sākotnēji izveidoju dažas konservatīvas investīciju stratēģijas.”

“Sākotnēji investēšana platformā no citas valsts var būt nedaudz satraucoša. Taču, aizvien labāk iepazīstot platformu un tās drošības līmeni, es kļuvu aktīvāks.”

Vai Tu esi pasīvs vai aktīvs investors?

Es investēju ilgtermiņā, bet aktīvi piedalos savu investīciju izvēlē Mintos platformā. Domāju, ka sākumā es, iespējams, biju pārāk iesaistīts! Es nepārtraukti centos pirkt un pārdot investīcijas, lai izspiestu papildu atdevi, bet, to darot, man nekad nebija pienācīgi diversificēta portfeļa. Tāpēc tagad mana uzmanība ir pievērsta labi diversificēta portfeļa izveidei.

Šobrīd man ir izveidotas dažas personalizētas automatizētas stratēģijas. Viena no tām ir vērsta uz peļņas gūšanu no augstu procentu investīcijām tikai eiro valūtā. Tomēr es apzinos, ka ar lielāku atdevi ir saistīts arī lielāks risks, tāpēc cenšos to līdzsvarot ar konservatīvākām investīcijām citās stratēģijās.”

Thomas investora padoms

“Es bieži saviem draugiem un ģimenei saku, ka, ja viņi grib investēt kaut kur, viņiem ir vajadzīgs skaidrs plāns. Ikreiz, kad es investēju līdzekļus, es jau pašā sākumā nosaku mērķi un laika grafiku.

Šī segmentācija palīdz man pārvaldīt savas ekspektācijas. Zinu, ka, investējot ilgtermiņā, man nav jāuztraucas par tirgus svārstībām ikdienā. Piemēram, man Mintos platformā ir dažas investīcijas ārvalstu valūtā, kuras šogad neuzrāda pārāk labus rezultātus, bet, tā kā man šie līdzekļi šobrīd nav nepieciešami, es varu pagaidīt, kamēr situācija uzlabosies. Investīcijām eiro valūtā es parasti izvirzu īstermiņa līdz vidēja termiņa mērķus, tāpēc man Mintos ir iespējas izņemt līdzekļus, kad man tas ir nepieciešams. Šajos gadījumos es esmu vairāk informēts par tirgū notiekošajām pārmaiņām.

Atskatoties uz savu investēšanas pieredzi, ieguvumi ir lielāki par zaudējumiem, jo ilgtermiņā esmu spējis atgūties no tirgus lejupslīdes.”

Lai uzzinātu vairāk par investīciju mērķu noteikšanas nozīmi, dodies uz Investoru akadēmiju

Vai Tu gribētu vēl ko piebilst?

“Mintos izceļas ar to, ka investīcijas nāk no tik daudzām valstīm. Citās platformās piedāvājums parasti ir daudz lokālāks, tāpēc ir daudz grūtāk panākt diversifikāciju. Turklāt Mintos lietotne un tīmekļa vietne ļauj viegli izveidot un pārvaldīt manas investīcijas -man ir pieejama tieši tik plaša informācija, cik es gribu.”

Paldies, Thomas!

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner