Mintos jau divi sasniegumi 2019. gadā!

Mintos atzīmē divus jaunus atskaites punktus: 1,5 miljardu eiro investīcijas aizdevumos un 100 000 reģistrēto investoru!

Gandrīz četri gadi – tik ilgs laiks pagāja, līdz Mintos sasniedza 1 miljarda eiro atskaites punktu, caur to investēto līdzekļu apmērā. Bet tikai četri mēneši, līdz atzīmējām 1,5 miljardu eiro atskaites punktu!

Līdztekus tam uzņēmums sasniedza vēl vienu ievērojamu panākumu, proti, 100 000 reģistrēto investoru Mintos aizdevumu tirgū. Pateicoties spējai saglabāt vairāk nekā 90% aktīvo lietotāju un proaktīvai attieksmei pret investoru atsauksmēm, kā rezultātā tiek realizētas dažādas inovācijas, Mintos ir ieguvis vadošo pozīciju Eiropas savstarpējo aizdevumu tirgū.

2018. gads tika aizvadīts izaugsmes zīmē, kas mums ļāva paplašināt Mintos darbību. Likumsakarīgi tas sekmēja arī mūsu attīstību. Raugoties nākotnē, Mintos turpinās iesākto un strādās pie vairāku mūsu aizdevumu tirgus elementu palielināšanas: investoru, jaunu funkciju, ģeogrāfiskā pārklājuma un vērtīgu darbinieku.

Grafiks 1: Caur Mintos finansētie aizdevumi

 

Grafiks 2: 2018. gadā caur Mintos finansētie aizdevumi

Kā tas viss sākās?

Kā jau pieņemts, pirmais Mintos reģistrētais investors bija uzņēmuma produktu menedžeris, kurš veica izmēģinājuma investīciju. Tagad šī “ievērojamā” 18 eiro investīcija ietilpst plaukstošā caur Mintos finansēto aizdevumu portfelī.

Ja neskaitām Mintos komandu un mūsu paziņas, tad pirmais Mintos reģistrētais investors bija no Latvijas. Sauksim viņu par investoru B. Investors B, kuram ir veltīta Mintos birojā pie sienas ierāmētā viena dolāra naudaszīme, veica pirmo investīciju 200 eiro apmērā. Šīs summas pārskaitīšana no investora B bankas konta uz viņa Mintos kontu prasīja gandrīz trīs dienas, turklāt investēt bija iespējams tikai viena aizdevumu izsniedzēja vienā valstī (Latvijā) izsniegtos aizdevumos. Šis investors joprojām ir aktīvs mūsu aizdevumu tirgū. Nākamo četru gadu laikā Mintos aizdevumu tirgū tika ieviesta virkne jaunu funkciju, kas nodrošināja ātrāku un ērtāku naudas pārskaitīšanu. Ievērojami paplašinātas ir arī investīciju un diversifikācijas iespējas, un šobrīd Mintos sadarbojas ar 60 aizdevumu izsniedzējiem no 28 valstīm piecos kontinentos.

Četru gadu laikā investoram B ir pievienojušies vēl aptuveni 99 999 citu investoru, sākotnēji galvenokārt no Latvijas. Taču 2019. gada sākumā Latvijas investori veido vien 6% no visiem reģistrētajiem investoriem, un Mintos tagad ir globāls aizdevumu tirgus investoriem no 70 valstīm visā pasaulē.

Grafiks 3: Jauni investori Mintos

Grafiks 4: Jauni investori Mintos 2018. gadā

Izaugsme mijiedarbībā

Mārtiņš Šulte, Mintos vadītājs un līdzdibinātājs, uzsver, ka šādus rezultātus ir izdevies sasniegt, pateicoties uzņēmuma orientācijai uz izaugsmi:  „Priecājamies, ka mūsu komandu veido izcili spēlētāji – cilvēki, kas ir motivēti kvalitatīvi strādāt un uzlabot mūsu produktu. Šī mērķtiecīgā attieksme veicina Mintos straujo paplašināšanos. 2018. gadā mēs komandu divkāršojām līdz 60 profesionāļiem, un, visticamāk, 2019. gadā darbinieku skaits atkal tiks dubultots,” saka Šulte.

Mintos, kura galvenais birojs atrodas Latvijā, ir pārstāvēts arī Polijā un Meksikā. Tuvākajā laikā uzņēmums plāno atvērt biroju Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur jau tiek meklēti jauni komandas biedri.

„Līdztekus inovāciju prioritārajai nozīmei, mēs augstu vērtējam arī mūsu investoru sniegtās atsauksmes. Šo faktoru kopums veido vienu no Mintos pamatprincipiem: ieviest inovācijas, lai ar tehnoloģiju palīdzību uzlabotu finanšu pakalpojumus,” komentē Šulte, piebilstot, ka Mintos komanda vienmēr meklē labākus risinājumus, lai izveidotu investoriem draudzīgu produktu.

Nesen Mintos savus investorus iepazīstināja ar ļoti gaidītām funkcijām, tostarp, investīciju stratēģijām, Auto Invest rīku otrreizējā tirgū un divu faktoru autentifikāciju. Šīs funkcijas uzlabo investoru pieredzi, kā arī padara investīciju veikšanu vienkāršāku, turklāt papildus drošības uzstādījumi aizsargā lietotāju datus.

Kas tālāk?

2018. gadā Mintos pievienojās vairāk nekā 55 000 investoru, kas mūsu aizdevumu tirgū investē gan savu uzticību, gan līdzekļus, un tas Mintos ir ļāvis izvirzīties par vadošo spēlētāju Eiropas savstarpējo aizdevumu nozarē. Līdzdarbojoties ar investoriem, komandas biedriem un aizdevumu izsniedzējiem no visas pasaules, Mintos turpinās sniegt labākus finanšu pakalpojumus ar tehnoloģiju palīdzību. Jau tuvākajā nākotnē uzņēmums investoriem piedāvās IBAN (bankas) konta numurus un debetkartes, kā arī Mintos mobilo lietotni. Apvienojot tehnoloģijas ar neizpētītām tirgus iespējām, Mintos komanda turpinās darīt visu iespējamo, lai saviem investoriem nodrošinātu vislabāko pieredzi.

Izaugsme ir ceļš, kuru Mintos turpinās arī nākamajos gados, un globālais tirgus, šķiet, ir īstā vieta, lai to sasniegtu.

 

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner